Podobné články

Jánošíkov golf
Pútnické miesto Marianka
Jeseň na dedine
Hrad Beckov
Ozubnicová trať Tisovec - Zbojská

Malkia Park - miesto na oddych pre celú rodinu, miesto, kde nájdete exotické, ale aj domáce zvieratká. Dozviete sa tu zaujímavosti zo života zvierat a zvieratká môžete nakŕmiť špeciálnou potravou.

Miesta a výlety

Malkia Park - Orechová Potôň

Malkia
2 komentáre
vytlačiť

Malkia Park je občianske združenie, ktorého poslaním je nielen poskytovať útočisko pre mačkovité šelmy z cirkusov a z nevhodných podmienok zo súkromných chovov, ale taktiež šíriť osvetu problematiky zvierat a samotnej prírody.

Svoj nový domov V Malkia Parku našli zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy).

Zvlášť sa tešíme zo vzácneho hosťa – samičky leoparda snežného menom Hima, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky.

 

Ak Vás láka zákulisie starostlivosti o našich zverencov, chceli by ste pozorovať ich výnimočné rituály z bezprostrednej blízkosti a objaviť tie najtajnejšie miesta Malkia Parku, neváhajte a vyskúšajte, aké to je stať sa na jeden deň ošetrovateľom - zážitkové programy Cézar a Kamil čakajú len na Vás:)

 

Chcete vidieť zvieratká v akcii a dozvedieť sa niečo zaujímavé z ich života?

Každý víkend a cez sviatky počas celej sezóny je pre vás pripravený špeciálny program - komentované kŕmenie, kde uvidíte kŕmenie zvierat ošetrovateľmi a vypočujete si zaujímavosti z ich súkromného života vo voľnej prírode, aj v Malkia Parku:).

 

Ubytovať sa v penzióne Malkia znamená nielen stráviť noc v tematických izbách, ale hlavne zažiť atmosféru blízkosti exotických zvierat počas celého dňa, zaspávať pri reve levov a vytí svorky vlkov. Ubytovať sa v penzióne Malkia znamená vidieť celý park prebúdzať sa, byť pri kŕmení zvierat, počúvať pozdravy tigrov a sledovať denné rituály parku.

 

Vyhladli ste počas prehliadky MALKIA Parku? Žiadny problém - v bistre Malkia a Cézar na Vás čaká občerstvenie – teplé jedlá, sladké a slané dobroty, káva, čaj a nanuky podľa aktuálnej ponuky.

 

Nezabudli sme ani na deti - pre našich najmenších návštevníkov sme v priestoroch MALKIA Bistra pripravili veľký detský svet, kde sa zahrajú deti od 1 do 13 rokov.

V areáli Malkia Parku si môžu deti zaskákať na štvormodulovom trampolínovom ihrisku a taktiež tu nájdete preliezačky a šmýkačky.

 

Brány Malkia Parku sú pre verejnosť otvorené od marca do novembra cez víkendy a sviatky.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa!
7. 5. 2021
Anonymný užívateľ
15. 7. 2020
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s komentárom?