Podobné články

Arborétum Mlyňany
Ozubnicová trať Tisovec - Zbojská
Predajnianske vodopády
Vechec a jeho príroda
Malkia Park - Orechová Potôň

Viac od autora

Stredoslovenské múzeum si koniec druhej svetovej vojny pripomenie výstavou výtvarných diel
Tihányiovský kaštieľ bude patriť pavúkom a škorpiónom
Jeseň na dedine
Bezhlavo do múzea

Výstava Stredoslovenského múzea, ktorú sme pripravili v Thurzovom dome v Banskej Bystrici,  vás zavedie do pracovne cestovateľa 19. storočia.

Miesta a výlety

S kompasom v ruke

Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici
0 komentárov
vytlačiť

Výstava Stredoslovenského múzea, ktorú sme pripravili v Thurzovom dome v Banskej Bystrici,  vás zavedie do pracovne cestovateľa 19. storočia. Návštevníci v nej môžu objaviť zaujímavé predmety, ktoré na svojich cestách objavuje a bližšie spoznáva. Zároveň zistia, ktoré krajiny už navštívil a kam sa ešte len chystá.

                                                                                                                                                       Stredoslovenské múzeum chce prostredníctvom výstavy S kompasom v ruke vzdať hold cestovaniu. Svetobežník, ktorého sa rozhodlo predstaviť svojim návštevníkom, chce okrem nových krajín prezentovať aj rastliny, minerály, či exotické zvieratá, ktoré sa na danom mieste vyskytujú. K nahliadnutiu tak budú vzácne exponáty, ktoré by si inak nemohli prezrieť na jednom mieste. Medzi vystavenými zbierkovými predmetmi bude môcť návštevník nájsť historický glóbus, lodné kufre, modely lodí, či zbierky tropického hmyzu  a zvierat. Návštevníci sa tiež môžu zahrať na cestovateľa, a to prostredníctvom veľkej interaktívnej  mapy sveta, kde vyznačia, kam už cestovali, alebo by ešte len chceli vycestovať.

Je to cestovateľ 19. storočia, ktorý navštevuje aj iné kontinenty než „materskú“ Európu. Bol už v Ázii, Austrálii... Z každej z ciest si doniesol suveníry a vzácne relikty. Výstavná miestnosť je koncipovaná ako pracovňa, kde si cestovateľ plánuje cesty, ale aj uskladňuje „trofeje“. Pri tejto príležitosti to bude jedinečná prezentácia fondov a jeho zástupcov typických aj pre iné kontinenty, ktoré by sa pri iných výstavách nemohli prezentovať“,  upresnil kurátor výstavy PhD. Filip Glocko.

Komorná výstava venovaná Svetovému dňu cestovania bude v Thurzovom dome v Banskej Bystrici sprístupnená od 27.septembra do decembra 2020.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s komentárom?