V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Galéria umenia Ernesta Zmetáka

1 komentár
vytlačiť
Galéria umenia Ernesta Zmetáka© Martin Hupka

Otváracie hodiny otvorené do 13:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 8:00 - 17:009:00 - 13:00-

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
0,50 €0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Pertu No 14 - Gábor Gerhes - Martin Piaček

Pertu No 14 - Gábor Gerhes - Martin Piaček

9. 9. 2021   –   23. 10. 2021

Štrnásty ročník dlhodobého projektu PERTU nadväzuje na jeho ťažiskový program, zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Pokračuje v skúmaní náhodných paralel v tvorbe výrazných osobností, ktoré sú založené na názorovej, štýlovej, tematickej či generačnej príbuznosti. Vytvára tak jedinečný komunikatívny priestor pre dialóg dvoch kultúr a objavenie nových súvislostí.

Plagát The Happy Girl. The Unhappy Girl.

The Happy Girl. The Unhappy Girl.

30. 1. 2020   –   21. 3. 2020

Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov.

Plagát Rodinné striebro - prírastky galérie 2005 - 2019

Rodinné striebro - prírastky galérie 2005 - 2019

5. 12. 2019   –   25. 1. 2020

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch okrúhle výročia v ponovembrovej ére pripomenula zväčša symbolicky.

Plagát Rastislav Podhorský: Posunky a úkroky

Rastislav Podhorský: Posunky a úkroky

24. 10. 2019   –   30. 11. 2019

Výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy.

Plagát Textil v priestore

Textil v priestore

27. 6. 2019   –   31. 8. 2019

Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Tematicky sú zastúpené tri okruhy: diela reprezentujúce kritický pohľad na dianie v spoločnosti a vo svete okolo nás; osobné výpovede študentiek vychádzajúce z vlastných spomienok, zážitkov a pocitov; a téma krajina vs. architektúra. Študentky v tvorbe využívajú bohatú škálu vyjadrovacích prostriedkov a textilných techník.

Plagát Projekt - 1/ Samuel Čarnoký - Zoom on type

Projekt - 1/ Samuel Čarnoký - Zoom on type

25. 11. 2021   –   31. 12. 2021

Výstavný projekt Zoom on Type prezentuje polohu písmarskej práce etablovaného grafického dizajnéraa písmotvorcu Samuela Čarnokého. Bude realizovaná ako súčasť prvého ročníka PROJEKTU-1 v suteréne Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch. Projekt je novou platformou na prezentáciu umenia a jej "presahov" v pivničných priestoroch galérie. Prinesie výstavy z rôznych oblastí, ktoré nám predstavia site specific inštalácie nielen malieb, kresieb, sôch, ale napr. aj typografie, alebo rôznych intermediálnych projektov.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Nové Zámky sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (gueznz@gueznz.eu)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (gueznz@gueznz.eu)!
12. 6. 2021
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?