V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Bratislava - Ružinov - erb

Bratislava - Ružinov

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Príbehy džungle

Príbehy džungle

21. 6. 2023   –   18. 8. 2023 Galéria SPP

Na výstave Príbehy džungle budú môcť návštevníci vidieť ako fotografie, tak aj repliky artefaktov nájdených počas archeologického výskumu, a zároveň sa budú môcť zoznámiť so svetovými úspechmi slovenských mayológov.

Slovenskí odborníci už 15 rokov pracujú v oblastiach guatemalskej džungle a odkrývajú tajomstvá mayskej civilizácie. Cieľom medzinárodného projektu je rozšíriť poznatky o mayskej civilizácii v jednej z jej najvýznamnejších lokalít – Uaxactún a tiež v okolitom regióne Cukrového údolia (Valle de Azúcar), ktoré sú nepreskúmanými oblasťami hlboko v džungli provincie Petén v Guatemale.

Výstava Vida a Gwerková - Equilibrium

5. 5. 2023   –   16. 6. 2023 Galéria SPP, Mlynské nivy 44/c, Bratislavaviac informácií

Výstava umeleckej dvojice Melita Gwerková a Marian Vida v Galérii SPP. Spolu viac ako 40 diel najnovšej tvorby z posledných 2 rokov.

Robert Polansky: Retrospektíva

5. 11. 2021   –   23. 12. 2021 Galéria SPP

Robert Polansky svoj výtvarný program a umelecké ambície cieľavedome buduje nielen na teoretickej úrovni, ale získané znalosti a skúsenosti formuluje v rôznych námetoch a výtvarných technikách, čím prostredníctvom svojich artefaktov vyzdvihuje individuálnu subjektívnosť vnímania diel cez rozmanitosť využívaných techník, materiálov, námetov a zámerov. Aj preto v jeho tvorbe vnímavý návštevník dokáže nájsť viacznačnosť, tajuplnosť, prekrývanie a asociatívne prepájanie zjavných i skrytých významov. Polansky neprináša triviálnu čitateľnosť svojich diel. Sú odrazom abstraktnosti, expresívnosti a inšpiratívnym spôsobom nútia diváka hľadať a dešifrovať podstatu Polanského umeleckej výpovede, v rámci ktorej odkrýva svoju osobnosť a pozitívnu hierarchiu hodnôt.

Plagát Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

8. 9. 2021   –   31. 10. 2021 Galéria SPP

Výstava, ktorá vznikla v spolupráci s Múzeom židovskej kultúry v Bratislave a Múzeom holokaustu v Seredi, je nielen spomienkou na túto tragickú kapitolu našich dejín, ale predovšetkým príležitosťou pripomenúť si konkrétne ľudské osudy, pamiatku tých, ktorí sa nikdy nevrátili, no tiež hrdinstvo tých, ktorí prežili aj tých, ktorí im podali pomocnú ruku. Súčasťou vernisáže bude vystúpenie speváčky Simy Martausovej, ktorá naspievala titulnú pieseň k filmu Petra Bebjaka „Správa“ o hrdinstve Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorý v septembri prichádza do kín.

Plagát Jakub Gulyás: Façades

Jakub Gulyás: Façades

24. 6. 2021   –   31. 8. 2021 Galéria SPP

Výstava fotografií Jakuba Gulyása pod názvom Façades.


Výlety v okolí mesta Bratislava - Ružinov zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Bratislava - Ružinov?