V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Košice - Staré Mesto - erb

Košice - Staré Mesto

vytlačiť

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát ARTerEGO

ARTerEGO

30. 3. 2023   –   28. 5. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Súčasná doba je poznačená relativizmom hodnôt a právom každého jednotlivca mať svoju pravdu. Rado Van Ladomerský ako umelecký tvorca je človekom súčasnej doby a jeho výtvarnú tvorbu charakterizuje postmoderné cítenie. Rado Van Ladomerský maľuje v duchu Andyho Warhola svojráznu tvorbu pop-artistických, najčastejšie monochromátových portrétov. Hovorí, že maľuje pre potešenie oka a duše.

Plagát Master´s eye award: Výber z ocenených II.

Master´s eye award: Výber z ocenených II.

9. 2. 2023   –   10. 5. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Cieľom výstavy je selekcia plagátovej tvorby tých najlepších grafických dizajnérov, ktorí sa zapísali do viac ako tridsaťročnej histórie trvania medzinárodnej súťaže Trienále plagátu Trnava. Jednou z cien na súťaži je aj Master´s Eye Award, ktorá je udeľovaná pre medzinárodne uznávanú osobnosť grafického dizajnu.

Plagát Výklady histórie

Výklady histórie

23. 2. 2023   –   30. 4. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Možnosť maľovať na sklenené výklady funkčného muzeálneho projektu chápu autori ako spôsob rozvoja verejných priestranstiev a inštitúcie vzdelanosti prostredníctvom umeleckých intervencií etablovaných aj začínajúcich umelcov, ktoré prinesú do vybraných objektov umenie verejne dostupné každému. Sprievodné historické texty rozširujú aspekt projektu o podporu vzdelávania a cestovného ruchu. Ilustrácie na výkladoch rôznych prevádzok sú populárnou alternatívou dekorácie verejného priestoru. Ich primárnym poslaním je estetický zážitok, autori „našich“ výkladov rozvíjajú možnosť využiť tieto diela aj vo vzdelávacej rovine.

Plagát Legionári – Naši hrdinovia Veľkej vojny 1914 – 1918

Legionári – Naši hrdinovia Veľkej vojny 1914 – 1918

24. 2. 2023   –   2. 4. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Výstava prostredníctvom 14 panelov približuje populárnou a verejnosti prístupnou formou históriu československých légií sformovaných v období 1. svetovej vojny v zahraničí a dvanásť významných osobností pochádzajúcich z územia Slovenska, ktorých pôsobenie bolo úzko spojené s legionárskou činnosťou.

Prostredníctvom pútavých textov sa návštevníci bližšie zoznámia s problémami a priebehom budovania československých légií a s ich pôsobením v samotnej Veľkej vojne 1914 – 1918.

Plagát Statočný cínový vojačik

Statočný cínový vojačik

26. 3. 2023 16:30   –   17:20 Bábkové divadlo v Košiciach Vhodné pre deti

Originálny a poetický príbeh malého cínového vojačika a krehkej baletky  .

Plagát Havrany a ich príbuzní

Havrany a ich príbuzní

16. 2. 2023   –   2. 7. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Výstava predstaví krkavcovité vtáky žijúce na území Slovenska, ich život, inteligenciu, miesto v prírode, vzťah s človekom, či mýty a legendy, ktoré ich obklopujú.

Krkavcovité vtáky sú naše najväčšie spevavce. Niektoré druhy sú sfarbené do čierna, mnohé sú pestrofarebné a ich spoločným znakom je silný zobák. Do čeľade krkavcovitých patrí približne 120 vtáčích druhov, z nich na Slovensku hniezdi osem. Vtáky tejto čeľade patria k najinteligentnejším vtákom a živočíchom vôbec. Pomer hmotnosti mozgu k hmotnosti tela je u nich veľmi vysoký, porovnateľný s primátmi a veľrybami.

3 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Nomádi Európy

Nomádi Európy

2. 3. 2023   –   4. 6. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Výstava Nomádi Európy prináša neuveriteľný príbeh odriekania, odhodlania, odvahy, šikovnosti a vynaliezavosti jednoduchých roľníkov z najchudobnejších horských regiónov severozápadného Slovenska a Spiša. Títo roľníci obohatili svetovú materiálnu kultúru o nový typ praktických predmetov každodennej potreby a drôt povýšili na klasický remeselný a výtvarný materiál.

3 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Nomádi Európy

Nomádi Európy

2. 3. 2023   –   4. 6. 2023 Východoslovenské múzeum - Storočia v umení

Výstava Nomádi Európy prináša neuveriteľný príbeh odriekania, odhodlania, odvahy, šikovnosti a vynaliezavosti jednoduchých roľníkov z najchudobnejších horských regiónov severozápadného Slovenska a Spiša. Títo roľníci obohatili svetovú materiálnu kultúru o nový typ praktických predmetov každodennej potreby a drôt povýšili na klasický remeselný a výtvarný materiál.

3 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Ligotavé poklady

Ligotavé poklady

3. 5. 2023   –   31. 12. 2023 Východoslovenské múzeum - Storočia v umení

Nálezy mincí majú pre výskum numizmatiky veľký význam. Prinášajú poznatky, ktoré neobsahujú iné historické pramene. Okrem štruktúry obeživa dokumentujú nálezy platidlá, ktorými sa platilo, ich pôvod, kvalitu, či výtvarnú stránku. Sprístupňujú bližšie dobu svojho vzniku a užívania a odzrkadľujú hospodárske, politické a kultúrne pomery, technickú vyspelosť a veľakrát aj osobu, ktorá svoj poklad ukryla.

3 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Košice - Staré Mesto zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Košice - Staré Mesto?