V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Markušovce - erb

Markušovce

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1289 SN 18,51 km² 4 658 435 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Aj malé je pekné – večerná tematická prehliadka kaštieľa

Aj malé je pekné – večerná tematická prehliadka kaštieľa

6. 8. 2022 18:00   –   19:00 Kaštieľ a letohrádok Dardanely Vhodné pre detiviac informácií

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás 6. augusta 2022 srdečne pozýva na netradičnú večernú prehliadku kaštieľa
v Markušovciach s názvom „Aj malé je pekné“.

Počas prehliadky bude expozícia nábytku obohatená o drobné a jedinečné predmety zo zbierkového fondu Múzea Spiša, ktoré sú často pre svoju vzácnosť ukryté v depozitároch a trezoroch nášho múzea. Len počas tejto výnimočnej prehliadky sa môžete pokochať detailným prepracovaním krásnych šperkov, vidieť unikátnu zbierku motýľov, malých pištolí a minerálov, či zub pravekého žraloka. Viac ako 40 exponátov pochádza z rôznych období od najstarších až po 20. storočie. Väčšina z nich bola súčasťou bežného života šľachty, alebo slúžila ako exponát v rodových kabinetoch kuriozít.

Plagát Záverečný koncert hudobného majstrovského kurzu

Záverečný koncert hudobného majstrovského kurzu

9. 7. 2022 12:00   –   15:00 Kaštieľ a letohrádok Dardanely Vhodné pre detiviac informácií

Srdečne Vás pozývame na bezplatný koncert výnimočnej viedenskej klaviristky Iris Maríny Wefers a absolventov majstrovského kurzu, ktorý sa bude konať 9. 7. 2022 o 18:00 hodine v koncertnej sále Letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Pri tejto príležitosti Vám ponúkame aj večernú prehliadku kaštieľa, ktorá sa uskutoční pred koncertom v jednom vstupe o 17:00 hodine.
Vstupné na prehliadku kaštieľa: dospelí 5€ a zľavnené 3€.

Hudobný majstrovský kurz a záverečný koncert je financovaný z projektu s názvom Kúria Zuzana – zážitok v múzeu podporeného v rámci grantov EHP a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Podujatie sa koná pod záštitou Košického samosprávneho kraja.

Plagát Letohranie a koncert Adama Ďuricu

Letohranie a koncert Adama Ďuricu

5. 6. 2022 13:00   –   20:00 Kaštieľ a letohrádok Dardanely Vhodné pre detiviac informácií

Tretí ročník festivalu venovaného najmä deťom, ale na svoje si prídu aj rodičia, mladí a všetci čo majú radi zábavu, hry, divadlo, súťaže a hudbu. Hlavný program odštartuje športovou súťažou pre najmenších. Nasledovať bude vystúpenie Eda Drewa a lesných víl s názvom „Živý strom“ a čerešničkou na záver festivalu bude koncert Adama Ďuricu.

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja.

PROGRAM

13:00 Otvorenie podujatia
15:00 Hlavná súťaž pre deti
16:00 Edo Drewo a lesné víly – „Živý strom“
18:00 Koncert Adama Ďuricu

Plagát Vianočný koncert

Vianočný koncert

21. 12. 2019   –   22. 12. 2019 Letohrádok Dardanely Vhodné pre detiviac informácií

Tento rok je pre Múzeum Spiša výnimočný, pretože si pripomína 30. výročie vzniku tradície vianočných koncertov v letohrádku Dardanely.

Záštitu nad koncertom prevzal predseda Košického samosprávneho kraja Ing. Rastislav Trnka. Spoluzakladateľom tradície sa stal František Balún, vtedajší sólista Opery ŠD v Košiciach, ktorý sa predstavil na prvom vianočnom koncerte v roku 1989 a sporadicky aj v ďalších rokoch s rôznym nástrojovým doprovodom.
Sobota 21.12.2019 18:00
Nedeľa 22.12.2019 18:00

Plagát Koniec leta u Máriássyovcov – Aj náš Pál poľoval..

Koniec leta u Máriássyovcov – Aj náš Pál poľoval..

7. 9. 2019 10:00   –   17:00 Kaštieľ a letohrádok Dardanely Vhodné pre detiviac informácií

Zábavná sobota pre rodiny ale aj pre každého kto má rád dobrú hudbu, históriu a pekné prostredie kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program. Hudobné vystúpenie lokálnych umelcov ako Barbora Opielová a hudobná skupina Potmehút. Pre návštevníkov je pripravená jedinečná prehliadka kaštieľa ktorá je zameraná na poľovnícke tradície, zbrane a ako poľoval Pál Máriássy. Park navštívia aj štvornohí pomocníci poľovníka. Pre deti sú pripravené bohaté sprievodné podujatia ako maľovanie na tvár, spoznávanie lesa a života v našom parku a mnohé iné.

Plagát Vianočný koncert v letohrádku Dardanely

Vianočný koncert v letohrádku Dardanely

17. 12. 2022 15:00   –   19:00 Kaštieľ a letohrádok Dardanelyviac informácií

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, srdečne pozýva všetkých priaznivcov múzea a milovníkov hudby na Vianočný koncert, ktorý sa tento rok uskutoční mimoriadne v dvoch predstaveniach v sobotu 17. decembra so začiatkom o 15.00 a 18.00 hodine v koncertnej sále letohrádku Dardanely v Markušovciach. Múzeum Spiša tak po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou umožní jedinečný zážitok v tradičnom predvianočnom čase všetkým záujemcom. V programe vystúpia známi umelci Zuzana Čurmová – soprán, Titusz Tóbisz – tenor, Martin Kovács – barytón a Júlia Grejtáková ako hudobný sprievod na klavíri.

15 € Dospelí
15 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú stanicu.

Výlety v okolí obce Markušovce zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Markušovce?