V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Stupava - erb

Stupava

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1269 MA 67,50 km² 12 288 174 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Dni zelá 2019

Dni zelá 2019

4. 10. 2019   –   6. 10. 2019 viac informácií

Festival Dni zelá, sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky k nám festival každoročne priláka tisícky návštevníkov.

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.

Plagát Župné Vianoce v Stupave

Župné Vianoce v Stupave

7. 12. 2018   –   9. 12. 2018 Námestie Sv. Trojiceviac informácií

Domáci aj hostia si môžu užiť čarovnú decembrovú atmosféru vianočných trhov s vôňou tradičných oblátok, medovníkov, vareného vína a všetkého, čo k tomu patrí - koledy, dobré jedlo, stánky s drobnosťami a príjemná domáca atmosféra. Milou tradíciou je spoločné odpočítavanie rozsvietenia vianočného stromu a jeho výzdoba deťmi zo stupavských materských škôl.

Plagát Dni zelá 2018

Dni zelá 2018

5. 10. 2018   –   7. 10. 2018 viac informácií

Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste (po záhorácky zelé). Festival Dni zelá, sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky k nám festival každoročne priláka tisícky návštevníkov.

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok.

Svätojakubský jarmok

21. 7. 2018 12:00   –   16:00

Svätojakubský jarmok, jeden zo stupavských historických jarmokov, tento rok síce vychádza na Daniela, ale od Jakubových menín ho delia iba štyri nasledujúce dni. V sobotu 21. júla to pri Kultúrnom dome a v areáli „Barónové" bude rozvoniavať dobrotami, remeslami i starožitnosťami.

Veľkonočná pátračka

1. 4. 2018 12:00   –   16:00

Veľká pátracia akcia pre všetky vekové kategórie je skvelý spôsob ako spoločne stráviť sviatočnú nedeľu. Veľkonočný rodinný výlet je ako stvorený na spoznávanie rôznych tradícií. Príďte do Stupavy a uvidíte.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť autobusovú stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Stupava zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Stupava?