V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Vígľaš - erb

Vígľaš

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1393 DT 32,06 km² 1 565 385 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Deň bryndze

Deň bryndze

11. 5. 2019 11:00   –   18:00 Masarykov dvor Vhodné pre deti

Pozývame Vás 11.5.2019 o 11. 00 hod. zabaviť sa a oddýchnuť si, ale aj podporiť slovenských chovateľov oviec a spracovateľov ovčieho mlieka, nakúpiť poctivé ovčie výrobky priamo od prvovýrobcov. Je pre Vás pripravená ochutnávka kulinárskych špecialít. Svoje kuchárske umenie predvedú aj Habovci zo známej TV relácie o varení. Program ZUŠ SVETOZÁRA STRAČINU DETVA, FS MARÍNA, DFSŽ ZORNIČKA, MOJA FUJARÔČKA – ZVOLENSKÍ FUJARISTI, POLICE TEAM. Programom Vás bude sprevádzať Oľga Záblacká a Štefan Črep. Súťaž v jedení bryndzových pirohov a ťahaní syrových nití. Zábavné atrakcie pre deti. Tradičný trh.

Valentín na zámku Vígľaš

16. 2. 2018   –   18. 2. 2018

Pre niekoho možno komerčný sviatok, pre iných naopak príležitosť ako sa v tejto uponáhľanej dobe pristaviť a vyznať lásku nevšedne zážitkom či aspoň spoločne strávenými chvíľami. Čo takto stráviť sviatok zaľúbencov na ozajstnom zámku? Uvidíte, že pri pobyte na Valentína sa na zámku Vígľaš budete cítiť ako v oblakoch.

Valentínsky koncert Roba Opatovského

17. 2. 2018 12:00   –   16:00

Nemáte chuť na trochu romantiky? Valentínsku atmosféru v historických kulisách prepychového zámku umocní kvalitná hudba. Strávte so svojou láskou dokonalý romantický večer na zámku Vígľaš s Robom Opatovským a jeho hitmi. Všetkých čaká aj malé prekvapenie.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí obce Vígľaš zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Vígľaš?