V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Vígľaš - erb

Vígľaš

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1393 DT 32,06 km² 1 565 385 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

The Grand Retro Show 2022

5. 8. 2022   –   7. 8. 2022 Vígľašský zámokviac informácií

Stretnutie skvostných historických vozidiel na nádvorí stredovekého zámku Vígľaš považujú jeho majitelia Regina a Daniel Rekitarovci za vrcholnú kultúrnu akciu roka, ktorá sa u nich koná.
Zraz nie je o podávaní jazdeckých výkonov a hltaní kilometrov, ale o stretnutí skelých ľudí, ktorých spája krvná skupina VETERÁN POZITÍV. Súčasťou podujatia je nenáročná jazda Podpoľaním do Banskej Bystrice. Samozrejmosťou tohto veterán zrazu je spoločenský kultúrny program zameraný na všetky vekové skupiny. Na svoje si prídu nie len muži, ale i dámy v luxusnom zámockom wellness centre.

Plagát Deň bryndze

Deň bryndze

11. 5. 2019 11:00   –   18:00 Masarykov dvor Vhodné pre deti

Pozývame Vás 11.5.2019 o 11. 00 hod. zabaviť sa a oddýchnuť si, ale aj podporiť slovenských chovateľov oviec a spracovateľov ovčieho mlieka, nakúpiť poctivé ovčie výrobky priamo od prvovýrobcov. Je pre Vás pripravená ochutnávka kulinárskych špecialít. Svoje kuchárske umenie predvedú aj Habovci zo známej TV relácie o varení. Program ZUŠ SVETOZÁRA STRAČINU DETVA, FS MARÍNA, DFSŽ ZORNIČKA, MOJA FUJARÔČKA – ZVOLENSKÍ FUJARISTI, POLICE TEAM. Programom Vás bude sprevádzať Oľga Záblacká a Štefan Črep. Súťaž v jedení bryndzových pirohov a ťahaní syrových nití. Zábavné atrakcie pre deti. Tradičný trh.

Valentín na zámku Vígľaš

16. 2. 2018   –   18. 2. 2018

Pre niekoho možno komerčný sviatok, pre iných naopak príležitosť ako sa v tejto uponáhľanej dobe pristaviť a vyznať lásku nevšedne zážitkom či aspoň spoločne strávenými chvíľami. Čo takto stráviť sviatok zaľúbencov na ozajstnom zámku? Uvidíte, že pri pobyte na Valentína sa na zámku Vígľaš budete cítiť ako v oblakoch.

Valentínsky koncert Roba Opatovského

17. 2. 2018 12:00   –   16:00

Nemáte chuť na trochu romantiky? Valentínsku atmosféru v historických kulisách prepychového zámku umocní kvalitná hudba. Strávte so svojou láskou dokonalý romantický večer na zámku Vígľaš s Robom Opatovským a jeho hitmi. Všetkých čaká aj malé prekvapenie.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí obce Vígľaš zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Vígľaš?