V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Vysoké Tatry - erb

Vysoké Tatry

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1209 PP 359,75 km² 4 069 760 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Rodinné dni Kamzíkovo

Rodinné dni Kamzíkovo

23. 9. 2017   –   24. 9. 2017 Skalnaté Pleso Vhodné pre detiviac informácií

Rodiny s deťmi si počas víkendu 23.-24. septembra užijú v detskom zábavnom centre Kamzíkovo na Skalnatom plese poriadnu dávku zábavy. Počas týchto dni je pre malých aj veľkých pripravený program Kamzíčej olympiády, tvorivé dielne so súťažou o najkrajšie tatranské zvieratko alebo pozorovanie živých kamzíkov so strážcom prírody. Jesenné počasie praje v Tatrách turistike aj výletom lanovkami za prekrásnymi výhľadmi.

Plagát Dobrodružné víkendy

Dobrodružné víkendy

1. 7. 2017   –   3. 9. 2017 Skalnaté plesoviac informácií

Počas letných prázdnin je pre vaše deti pripravený víkendový animačný program od piatku až do nedele na Skalnatom plese pod názvom "Dobrodružné víkendy". V piatok budú mať vaše deti možnosť spoznať prírodu, vypočuť si zaujímavé rozprávanie o Tatrách, zvieratkách a rastlinách v okolí Skalnatého plesa so skutočným strážcom prírody. Každú sobotu budú môcť zažiť pravú tatranskú zábavu s maskotmi a animátormi. Tak isto sa budú môcť zapojiť do programu kamzíčej olympiády a do rôznych súťaží o skvelé ceny.
Cena len za lanovku na Skalnaté pleso.

Plagát Večera pod hviezdami

Večera pod hviezdami

8. 7. 2017   –   2. 9. 2017 Skalnaté Plesoviac informácií

Zažite netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnajte si tak nočnú atmosféru hôr. Počas výletu je pre vás pripravená nočná jazda lanovkou, ktorá nieje inak možná ako počas našich špeciálnych eventov. Tak isto je pre vás pripravená prehliadka observatória, ktoré je pre bežnú verejnosť neprístupné.

Plagát 75 Tajomstiev lanovky

75 Tajomstiev lanovky

15. 7. 2017   –   19. 8. 2017 Skalnaté Plesoviac informácií

Zažite magickú atmosféru, vráťte sa v časoch tatranských a odhaľte zákutia stanice lanovky. Takúto možnosť máte úž toto leto v rámci osláv 75. výročia. Preto nepremeškajte príležitosť, vyberte si jeden z termínov a príďte si užiť zážitkový večer na Skalnaté Pleso. Kúpou vstupenky prispejete jej plnou výškou na správu architektonickej súťaže o nové využitie budovy starej visutej lanovky v Tatranskej Lomnici.

Plagát Medvedie dni 2017 - 10. ročník

Medvedie dni 2017 - 10. ročník

2. 8. 2017   –   6. 8. 2017 Hrebienokviac informácií

2. - 6. augusta sa môžete opäť tešiť už na 10. ročník obľúbeného tatranského medvedieho festivalu na Hrebienku MEDVEDIE DNI.

Tento rok Vás čaká až 5 dní plnej medvedej atmosféry a zábavy pre deti i dospelých. Nebudú chýbať nové medvedie hry a súťaže, zábavné detské divadelné predstavenia a množstvo sprievodného programu, ktorý poteší každého návštevníka.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť autobusovú stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Vysoké Tatry zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Vysoké Tatry?