Archív udalostí pre Múzeum a kultúrne centrum južného Zemplína zobraziť miesto

Plagát Fašiangy

Fašiangy

3. 2. 2018 11:00   –   20:00

V programe sa predstavia folklórne skupiny Dubiny z Dargova, Jarina z Úpora, Kyščanka z Kysty, Omladzina z Novosadu a FS Trebišovská Orgonina a Trebišovčan.
Nebude chýbať ani ochutnávka fašiangových špecialít, varené víno, remeselný jarmok, fašiangová zábava, prehliadka kaštieľa a expozície ľudovej drevorezby.

Plagát Vianočné ozdoby Dagmara

Vianočné ozdoby Dagmara

22. 11. 2017   –   9. 1. 2018

Firma Dagmara je špecialistom vo výrobe sklenených vianočných ozdôb v Poľsku. Charakteristická pre firmu je vysoká kvalita prevedenia, unikátne, trendové vzory, ktorých je okolo 13 000. Ročná produkcia firmy je 500 000 ozdôb. Jej začiatky však boli skromné. Firmu založila v roku 1982 pani Krystyna Jankowska v Jasle, ktorá chcela zachovať peknú, sviatočnú tradíciu. To sa aj podarilo. Firma sa stala známa nielen na poľskom trhu, ale v súčasnosti jej produkty môžeme vidieť po celom svete a to aj v takých vychýrených obchodných domoch ako je Harrods, Fortnum&Mason alebo Bergdorf Goodman.

Košikárstvo

26. 5. 2017   –   30. 9. 2017

Košikárstvo ako tradičné ľudové remeslo malo na Zemplíne veľkú tradíciu. Plnilo nielen úžitkovú, ale aj dekoratívnu funkciu. Od nepamäti plietli košikári v našich zemplínskych obciach koše na zemiaky tzv. košarki, opalki.

Herend

30. 5. 2017   –   3. 9. 2017

Jedinečnú atmosféru šľachtického porcelánu známej manufaktúry HEREND môžete zažiť v trebišovskom kaštieli.

Plagát Večerná prehliadka múzea

Večerná prehliadka múzea

16. 6. 2017 19:00   –   23:00

Aj tentokrát odhalíme pre návštevníkov miesta kaštieľa, ktoré sprístupňujeme len raz v roku. Prehliadka bude spestrená príbehmi, ktoré v dramaturgii Mgr.art. Daniela Straku zahrá divadlo Cililing z Prešova.

Plagát Zahrajme sa v jazdiarni

Zahrajme sa v jazdiarni

11. 6. 2017 14:00   –   16:00

Pre deti všetkých vekových kategórií sú pripravené nielen zábavné, ale aj poučné hry. Veríme, že strávite príjemné odpoludnie v atraktívnych priestoroch jazdiarne. Deti, ktoré sa zapoja do hier, neodídu naprázdno, okrem zážitku si odnesú aj sladkú odmenu.

Plagát Trebišovski pisanki

Trebišovski pisanki

17. 3. 2017   –   7. 5. 2017

Popri tradičných technikách zdobenia kraslíc ako sú vosková batika, reliéfne zdobenie voskom, vyškrabovanie, odrôtovanie, oblepovanie slamou, bavlnkou, obväzovanie rastlinami a farbenie v odvare z cibuľových šupiek, iste zaujmú aj netradičné techniky ako obháčkovanie, zdobenie farbami, oblepovanie papierom – quilling, prelamovanie (madeira), oblepovanie korálikmi či dekupáž. Pôsobivé sú kraslice, na ktorých je kombinovaných viac techník. Celú atmosféru výstavy budú dopĺňať dekoračné výrobky a medovníky s veľkonočnou tematikou.

Cesty do praveku východného Slovenska

31. 3. 2017   –   23. 4. 2017

Výstava je plná pravekých skamenelín, amonitou, belenmitou, mamutích i žlaročích zubov. Návštevníci si môžu vyskúšať aké je to byť archeológom, začítať sa do kníh v pravekej čitárni či hľadať na mape archeologické nálezy.
Celá výstava je doplnená o divadelno-hudobný program o pravekej hudbe, lovcoch a zberačoch.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.