Archív udalostí pre Neogotický kaštieľ Esterházyovcov zobraziť miesto

Kultúra spája

30. 6. 2022   –   3. 7. 2022

Štvordňové podujatie venované prezentácii histórie, kultúry a ponuky cestovného ruchu miest Galanta a Mikulov, Trnavského a Juhomoravského kraja spojený s koncertmi, gastronomickým vyžitím a ochutnávkou vín.

Slávny rod Esterházy de Galantha - Príbeh pokračuje

28. 8. 2021   –   29. 8. 2021 Vhodné pre deti

Rekonštrukcia vybranej historickej udalosti zo života rodu Esterházy po ukončení Veľkovozokanskej bitky, v ktorej zomreli štyria členovia rodu Esterházy až po vzostup Pavla I., ktorý ako prvý z rodu získal kniežací titul. Pripravený je bohatý sprievodný program pre všetky vekové kategórie - náhľad do stanových táborov, lukostrelba, ukážky dobových bojov a tancov, prednášky odborníkov, koncerty a pod.

Kultúra spája - dva regióny, spoločná minulosť

12. 8. 2021   –   14. 8. 2021 viac informácií

Mesto Galanta a jeho partnerské mesto Mikulov, v spolupráci s Trnavským a Juhomoravským krajom pripravilo pre návštevníkov sériu predstavení domácich a zahraničných umelcov z oboch regiónov. Súčasťou podujatia bude predstavenie turistických atrakcií a ochutnávka vín oboch regiónov.

Plagát Sladký piknik u Esterházyovcov

Sladký piknik u Esterházyovcov

20. 6. 2021 12:30   –   19:00 Vhodné pre deti

Oprášte svoje úžasné recepty na koláče a zákusky, naplňte piknikové košíky rôznymi dobrotami a zapojte sa do súťaže o Rád Zlatej Lyžičky - prineste na podujatie 3 ks vášho obľúbeného homemade zákusku, koláča alebo inej sladkej dobroty a odborná porota vyberie tri najlepšie, ktoré získajú hodnotné ceny.
Tešiť sa môžete aj na sladké tvorivé dielne s dvornou cukrárkou Esterházyovcov, remeselnú uličku, fotostenu, hry pre deti, skvelú zábavu a atmosféru.

Plagát Slávny rod Esterházy de Galantha

Slávny rod Esterházy de Galantha

22. 8. 2020   –   23. 8. 2020 Vhodné pre deti

Srdečne Vás pozývame na krásne podujatie plné zaujímavých historických príbehov, ukážok a dobrej zábavy. To všetko spolu s rôznymi sprievodnými podujatiami. Tešíme sa na Vás v priestoroch mestského parku pri Esterházyovskom kaštieli v Galante!

Plagát Dožinkové slávnosti

Dožinkové slávnosti

13. 8. 2020   –   15. 8. 2020 Vhodné pre deti

Návštevníci sa môžu tešiť na kultúrny program, Stand-up comedy, ľudovú hudbu, výstavy, remeselnú uličku, detské atrakcie, ukážky bojových umení, vínnu uličku a mnoho iných.

Plagát Galantské trhy

Galantské trhy

8. 8. 2019   –   11. 8. 2019 Vhodné pre deti

Galantské trhy to je predovšetkým veľký výber všakovakého tovaru od výmyslu sveta, ale aj bohatý kultúrny, spoločenský, umelecký a športový program s mnohými atrakciami. Tešiť sa môžete aj na zábavné atrakcie, gastronomickú súťaž, remeselníkov, Pivný festival, Vínnu uličku, koncerty známych kapiel (No Name, Tublatanka, Charlie/HU, Heľenine oči, Erich "Boboš" Procházka, Melody Gentlemen/CZE a mnoho iných).
Podujatie je bezplatné okrem koncertov na amfiteátri. Tie sú spoplatnené sumou 3 €/deň v predpredaji alebo 5 €/deň na mieste.

Plagát Slávny rod Esterházy de Galantha - príbeh pokračuje

Slávny rod Esterházy de Galantha - príbeh pokračuje

29. 9. 2018   –   30. 9. 2018 Vhodné pre detiviac informácií

Návštevníci sa môžu tešiť na náhľad do života stanových táborov a šľachty v 17. storočí, prednášky odborníkov, hry pre deti, dobové tance a ukážky šermu, dobovú kuchyňu a ochutnávky, koncerty a mnoho iných atrakcií.

Plagát Piknik u Esterházyovcov

Piknik u Esterházyovcov

17. 6. 2018 12:30   –   19:00 Vhodné pre deti

Pri príležitosti Medzinárodného dňa piknikov (18.6.) a 385. výročia postavenia Neogotického kaštieľa v Galante, Vás srdečne pozývame na PIKNIK U ESTERHÁZYOVCOV, ktorý sa uskutoční v galantskom mestskom parku dňa 17. júna 2018 od 12:30 hod. Hlavnou myšlienkou podujatia je, aby sa ľudia stretli na výnimočnom mieste a strávili spolu príjemné chvíle.
Môžete sa tešiť na bohatý dobový sprievodný program, ukážky ľudovo-umeleckej tvorby, hry pre deti, príjemnú atmosféru a zábavu.
Pridajte sa k piknikujúcim šľachticom! Prineste si deky, piknikové koše s občerstvením, špoločenské hry a dobrú náladu!

Plagát Galantské zabíjačkové slávnosti

Galantské zabíjačkové slávnosti

21. 4. 2018 10:00   –   22:00 Vhodné pre deti

Kedy ste boli naposledy na ozajstnej dedinskej zabíjačke? Bolo to dávno? Nebodaj ste neboli ešte nikdy? 21. apríla to môžete napraviť.
Na nádvorí Neogotického kaštieľa v Galante sa budú konať prvé Galantské zabíjačkové slávnosti so začiatkom už od 10:00 hodiny. Ochutnať budete môcť: šunku, slaninu, klobásu, oškvarky, tlačenku, lalok, zabíjačkovú kapustnicu, pečenú klobásu, jaternice, cigánsku pečienku, zabíjačkovú kašu, pečenú krv na cibuľke a jágerák. O dobrú náladu sa postarajú Dušan Fóka a skupina Ady Forro Band. Pre najmenších sú pripravené aj detské programy a maľovanie tváre.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.