Archív udalostí pre Nestville Park zobraziť miesto

Plagát Farmár - Tradície a zvyky 2023

Farmár - Tradície a zvyky 2023

26. 8. 2023   –   27. 8. 2023 viac informácií

Posledný augustový víkend, ktorý pripadne na 26. – 27. augusta 2023, usporiada Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Parkom farmárske podujatie pod názvom Farmár – tradície a zvyky. Cieľom organizátorov je predstaviť verejnosti výsledky práce našich poľnohospodárov, chovateľov, farmárov, spracovateľov i drobných remeselníkov a poďakovať sa za ich záslužnú prácu, ktorú vykonávajú denno-denne bez ohľadu na počasie, piatok či sviatok, deň či noc.

Plagát Divoké sedlo 2023

Divoké sedlo 2023

5. 8. 2023   –   6. 8. 2023 viac informácií

Prvý augustový víkend sa na východnom Slovensku v dedinke Hniezdne bude niesť v duchu milovníkov koní, jazdeckého umenia a znamenitej zábavy! Tešiť sa môžete na Nestville Rodeo Show, Tradičné trhy, Výstavu koní všetkých plemien, vozenie detí na koni či na koči, nebude chýbať ani hudobný zážitok, o ktorý sa na festivalovom pódiu postarajú kapely s country repertoárom.

Plagát Nestville Open Fest 2023

Nestville Open Fest 2023

24. 6. 2023   –   25. 6. 2023 viac informácií

Nestville Open Fest 2023 nie je len festivalom hudby, ale zároveň víkendom, kedy sa pre návštevníkov otvoria brány atrakcií Nestville Park!

Každý návštevník podujatia, ktorý si zakúpi lístok pre dospelú osobu pri vstupe obdrží 4 špeciálne lístky na bezplatné prehliadky jednotlivých zón Nestville Parku, kde budú taktiež prebiehať aj ochutnávky výrobkov Nestville.

Po prehliadkach navyše neodídete naprázdno a z každej zóny si odnesiete darček.

POZOR! Neváhajte využiť svoju šancu na bezplatné prehliadky! Kapacity prehliadok sú obmedzené! POZOR!

Plagát Farmár - tradície a zvyky

Farmár - tradície a zvyky

27. 8. 2022   –   28. 8. 2022 viac informácií

Posledný augustový víkend usporiada Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Parkom farmárske podujatie pod názvom Farmár – tradície a zvyky. Podujatie bude obohatené o výstavu viac než tisíc králikov na celoslovenskej úrovni, prezentáciu hovädzieho dobytka, frízskych koní, oviec a kôz či výstavu drobnochovateľov a poľnohospodárskej techniky. Tešiť sa môžete na ukážky strihania oviec, ťahania nití či hru na tradičné nástroje. O dokonalý zážitok sa postará Nestville Rodeo Show, počas ktorej si jazdci na koňoch a na býkoch zmerajú svoje sily v atraktívnych disciplínach. Novinkou bude Nestville Night Bull Riding, pri ktorom mnohým stuhne krv v žilách. Návštevníkom spríjemnia deň svojim vystúpením rôzny umelci. V závere podujatia sa môžete tešiť na Mafia Corner!

Slávnosť jari 2022

1. 5. 2022 11:00   –   20:00 viac informácií

Prvá májová nedeľa 1. mája 2022, bude patriť folklóru a našim tradíciám. Už po ôsmykrát totiž nezisková organizácia Spolužitie zrodené z minulosti usporiada v Nestville Parku v obci Hniezdne folklórne podujatie pod názvom Slávnosť jari. Cieľom podujatia je priblížiť a ukázať mladej generácií jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia, ktoré nám naši predkovia odovzdávajú z generácie na generáciu.

Nedeľné popoludnie spestria furmanské preteky, ktorých sa zúčastnia najsilnejšie ťažné kone Slovenska. Návštevníci tak budú môcť obdivovať rýchlosť, obratnosť, presnosť a poslušnosť i okamžité reakcie koní v niekoľkých súťažných disciplínach. Víťazné kone a ich furmani budú vecne aj finančne odmenení.

Divoké sedlo

1. 8. 2021 12:00   –   15:00 viac informácií

Prvá augustová nedeľa sa na východnom Slovensku v dedinke Hniezdne bude niesť v duchu milovníkov koní, jazdeckého umenia a znamenitej zábavy!
Nezisková organizácia Ochrana prírody a našich zvykov v spolupráci s Nestville Parkom usporiadajú 1. augusta 2021 druhý ročník konského podujatia pod názvom Divoké sedlo. Cieľom organizátorov je vytvoriť tradíciu stretávania sa všetkých nadšencov, chovateľov i majiteľov koní, ktorých spája spoločná vášeň – pohľad na svet z konského sedla.

Tešiť sa môžete na Nestville Rodeo Show, Tradičné trhy, Výstavu koní všetkých plemien, vozenie detí na koni či na koči, nebude chýbať ani hudobný zážitok, o ktorý sa na festivalovom pódiu postarajú kapely s country repertoárom.

Farmár - tradície a zvyky

29. 8. 2020   –   30. 8. 2020

Posledný augustový víkend, ktorý pripadne na 29. – 30. augusta 2020, usporiada Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Park farmárske podujatie pod názvom Farmár – Tradície a zvyky.

Príďte si vychutnať pravú farmársku atmosféru a podporiť prácu našich poľnohospodárov a spracovateľov.

Rozprávkové leto 2020 / August

15. 8. 2020   –   16. 8. 2020

Expozícia Nestville Distillery sa počas víkendu 15. - 16. 08. 2020 premení na rozprávkový svet.

Divadelníci z Ramagu, o. z. vám predstavia rozprávku zo Zamaguria na motív príbehu z knihy Goralské rozprávky z Malej Frankovej (Ján Lach, 2015). U baču Pietra sa z ničoho nič objaví mladý šuhaj, ktorý sa pýta do služby. Bača aj so svojim psíkom Bobíkom už okolo ovečiek sami ledva stíhajú, tak sa novej posile potešia. Na salaši sa však odvtedy začínajú diať veľmi čudné veci....

Tešiť sa môžete na rôzne aktivity pre deti aj dospelých.

Rozprávkové leto

18. 7. 2020   –   19. 7. 2020

Tretí júlový víkend 18. – 19. júla 2020 sa v priestoroch expozície Nestville Distillery bude niesť v rozprávkovej atmosfére.

Divadelníci z Ramagu, o. z. vám predstavia Goralské rozprávky, ktoré sú mozaikou troch príbehov. Deti sa v nich stretnú s čarovnými bytosťami, zvieratkami i kúzlami, na základe ktorých je vysvetľovaná dôležitosť pomoci svojím kamarátom. Naučia sa rozlišovať dobro od zla a spoznajú tunajšiu kultúru či tradície. Ide o interaktívne zábavné predstavenie, kde si spolu s hercami zahrajú aj deti.

Ceny vstupeniek:
Dospelí – 7 €
Deti – 4 €
Deti do 2 rokov vstupné zdarma.

Plagát Remeselný víkend

Remeselný víkend

11. 7. 2020   –   12. 7. 2020 viac informácií

Expozícia Nestville Distillery ožije počas Remeselného víkendu ľudovým umením.

Po celý víkend 11. – 12. júla 2020 budete môcť obdivovať zručnosť, šikovnosť, talent a fantáziu kováčov, rezbárov, šindliarov, hrnčiarov či tkáčok. Vrátime sa do čias minulých, predstavíme vám remeslá našich starých rodičov. Aby ste sa vedeli viac vžiť do atmosféry, samotné remeslá si budete môcť vyskúšať aj vy.

Nenechajte si ujsť Remeselný víkend 11. – 12. júla 2020 v expozícii Nestville Distillery!

Remeselné dni prebiehajú počas víkendu v hodinách od 10:00 do 18:00. Posledný vstup je o 18:00.

Čarovná rozprávka Vianoc

26. 12. 2019   –   29. 12. 2019

Drahí priatelia,
tak ako po iné roky, aj tohto roku Vás srdečne pozývame na Čarovnú rozprávku Vianoc.V prevedení jednej z najslávnejších rozprávok – Červená čiapočka. Prechádzka rozprávkovým parkom sa uskutoční 26.-29. decembra. Stretnete sa s rozprávkovými bytosťami, ktoré Vám a Vašim ratolestiam vyčaria na tvárach úsmev. Súčasťou programu je aj ochutnávka ovocných štiav Fruxi, vozenie na poníkoch, zdobenie koča. Na konci rozprávky budeme deťom podávať teplý čajík a dospelým prvú slovenskú Nestville Whisky. Každý z Vás si môže na pamiatku odniesť milú spomienku v podobe vianočnej fotografie.

Plagát Strašidelný Nestville Park

Strašidelný Nestville Park

1. 11. 2018   –   3. 11. 2018

Počas strašidelných prehliadok, určených pre dospelých, ale aj detských odvážlivcov, sa stanete súčasťou napínavého príbehu „Honba na čarodejnice“, na ktorý nikdy nezabudnete.
Príbehom vás prevedú samotní herci, čo umocní pocit hrôzy a strachu. Súbežne s prehliadkami bude prebiehať v detskej zóne divadelné predstavenie „Kráska a zviera“, ktorého pútavá zápletka vtiahne do deja tých najmenších.
Tešiť sa môžete aj na obľúbené detské aktivity v halloweenskom duchu ako maľovanie na tvár, ochutnávku ovocných štiav či výrobu vlastnej čokolády.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.