V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Detské atrakcie

Habakuky

9 komentárov
vytlačiť
Habakuky© Zuzana Rosinska
Habakuky© Zuzana Rosinska
Habakuky© Ján JohnyJFK
Habakuky© Dominika Matisova
Habakuky© Dobšinského O.z
Habakuky© Dobšinského O.z

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
30. 6. - 2. 9.Otvorené denne od 10:00 - 18:0016:30

Cenník

Deti do 3rDeti 3-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
14. 5. - 26. 6. zdarma7 € 9 € 7 €
30. 6. - 2. 9. zdarma10 € 10 € 10 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Strigôňák

Strigôňák

18. 8. 2018 10:00   –   19:00 Vhodné pre deti

Skvelá zábava pre odvážne rodiny na Donovaloch!

U nás na Habakukoch sa vieme baviť. Príďte k nám 18. augusta a pozrite si naše najpopulárnejšie rozprávky v inšom strašidelnejšom šate.

A naša zábava nie je len tak hocijaká! Oslavujeme narodeniny našej najväčšej hviezdy strigy Rapavky. Ak ak vy chcete vedieť koľko má rokov a ako sa oslavujú narodeniny strašidiel, u nás je to správne miesto.

Okrem toho máme pre Vás pripravený kopec zábavy a strašidiel po celých Habakukoch.

Habakukovská maškaráda

11. 8. 2018   –   12. 8. 2018

Stať sa na jeden deň rozprávkovou bytosťou? Nebojácnym Popolvárom, oheň chrliacim drakom, bláznivým Martinkom Klingáčom či nenásytnou Ježibabou?

Tento víkend je možné všetko. Obleč si masku obľúbenej postavičky z príbehu a možno práve ty vyhráš svojou originalitou súťaž o najkrajšiu karnevalovú maškaru. Ak kostým nemáš, nevadí, u nás si ho môžeš vyrobiť! Pre všetkých je k dispozícii veľká tvorivá dielňa v ktorej sa, dospelý alebo dieťa môžu zmeniť na ich obľúbenú rozprávkovú postavu.

Okrem toho, detičky ktoré prídu v kostýme majú vstup za polovičnú cenu a dostanú od nás malý darček.

Plagát Flašinetiáda 2018

Flašinetiáda 2018

4. 8. 2018   –   5. 8. 2018 Vhodné pre deti

Na známosť sa všetkým dáva, že k nám znovu príde Flašinetiáda!

Dedinka sa bude hudbe tešiť, pretože Habakuky Vám opäť prinesú jedinečné medzinárodné stretnutie flašinetárov z celej Eúrópy.

Majstrov verklikárov u nás uvidíte počas celého dňa, ráno budeme mať slávnostné otvorenie kde Vám predstavia ich všestranné hudobné nástroje a dokonca môžete zahlasovať, za podľa vás najkrajší flašinet.

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Donovaly sú bežne dostupné autom. Parkovanie je možné pri nás, alebo na hlavnom parkovisku,ktoré je vzdialené cca 6 minút pešo.

Verejná doprava

Donovaly sú na diaľnici medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou.

Komentáre a hodnotenia

19. 2. 2020
Anonymný užívateľ
14. 2. 2020
Anonymný užívateľ
27. 10. 2019
Anonymný užívateľ
26. 10. 2019
Anonymný užívateľ
29. 7. 2019
Trencania
Dobrý deň
, začiatkom prázdnin sme navštivili Habakuky a musím povedať , že sme boli veĺmi sklamaní. Hlavne výškou vstupného, ktoré nieje odstupňované , neuznáva ZTP, ani dóchodcovské zĺavy.Zĺava je pre deti do 3 rokov, ale váčsina rodin je tam práve s detmi nad 3 roky.
Celý areál bol zanedbaný , tráva nevykosená, veĺa domčekov bolo zatvorených.
Myslíme si , že
za tak vysoké vstupné, by mohol byt celý areál lepšie udržiavaný, včetne reštauračných služieb.
22. 7. 2019
Reha
Cena za vstup neadekvátna, vôbec nezohľadňuje vek dieťaťa /do 3 rokov zdarma/ dieťa do 3 rokov si zážitok nepamätá, len vstup pre 4 člennú rodinu 40,00 veľa, čo ďalej, kde je benzín, strava, iné...pre bežné rodiny nedostupné
26. 6. 2019
VD
Veľmi neseriózny spôsob podnikania, kde na internete je oznam , že sa toto zariadenie prevádzkuje, pričom v skutočnosti bez akejkoľvek informácie je zatvorené. Veľa rodičov s deťmi či vnúčatami zamierilo v nedeľu 23. 6. 2019 na Donovaly stovky kilometrov a bez oznamu na internete, či nejakej informácie na vstupných dverách bolo zatvorené a neprevádzkované.
20. 1. 2019
Silvia
Vie mi niekto povedať ako sa pohybuje cena parkovného v habakuky autobusov.
18. 10. 2018
Martina
Chodím s deťmi každý rok, ale musím povedať, že rok od roku horšie a horšie. Areál zanedbaný, rozťahaný a okrem pekných domčekov z rozprávok a rybníka Vás prostredie ničím nezaujme. Práve naopak, hneď do oka človeku padne akási čínska budova, v ktorej sa síce hrajú predstavenia, no vôbec sa do slovenskej rozprávkovej dedinky nehodí. Chcelo by toviac menších domčekov. Rozprávky pekné, ako každý rok, hlavne Medovníková chalúpka a Martinko Klingáč, no rozprávka o drevenej krave sa nepáčila ani len mojim deťom, pretože ju nepochopili. Bábkové divadlo v čiernom meste bolo zbytočne dlhé, no našťastie ju herci zručne odohrali a zabavili nás.

Navyše k hercom. Rozprávala som sa s niekoľkými. Boli príjemný, ochotný a plný rozprávkovej nálady.

Nápad s HABAKUKMI, ktorými sa dá platiť je síce pekný, no nepozorný ľudia, ktorý Habakuky navštevujú pravideľne si ani len nevšimnú zdražovanie. A to nie len v jedle, ale hlavne v suveníroch. Ale stále nechápem prečo, keď mám na lístku napísané, že je to poplatok za členské na 1 deň, tak sa nemôžem do areálu vrátiť.

Jediné, za čo som dala bod sú už spomínaný herci a nápad na brožúrku, ktorej autora by som rada spoznala.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?