V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Bratislava - Staré Mesto - erb

Bratislava - Staré Mesto

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Výstava Košer - známy vs. neznámy

Výstava Košer - známy vs. neznámy

10. 10. 2022   –   1. 9. 2023 Múzeum židovskej kultúryviac informácií

V spolupráci s hlavným bratislavským rabínom, pánom Baruchom Myersom a s podporou Židovskej náboženskej obce Bratislava pripravilo Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry vo svojich výstavných priestoroch v Zsigrayovej kúrii na Židovskej 17 v Bratislave tematickú výstavu o pravidlách, ktoré súvisia predovšetkým s dietetickými zásadami v kuchyniach ortodoxných židovských komunít, ale nie len s nimi... Slovo košer totiž súvisí s rozmanitejšími oblasťami života veriacich.

Spoznajte pravidlá ortodoxných židovských komunít v najrozmanitejších sférach každodenného života s dôrazom na stravovanie, dietetické zásady v kuchyni a odievanie.

Plagát Jiří Kroha. Od moderny po socialistický realizmus

Jiří Kroha. Od moderny po socialistický realizmus

20. 4. 2023   –   31. 7. 2023 Prírodovedné múzeum

Výstava v spolupráci s Múzeom mesta Brna o živote a diele významného architekta, maliara, sochára, scénografa a dizajnéra, okrem iného aj autora projektu sídliska Nová Dubnica.

Plagát Príbeh holíčskej manufaktúry

Príbeh holíčskej manufaktúry

4. 4. 2023   –   31. 5. 2023 Historické múzeum

Holíčsku manufaktúru založil v prvej polovici 18. storočia František Štefan Lotrinský, manžel Márie Terézie. Výrobky z nej sú dodnes atraktívne a v múzeách patria k cenným akvizíciám a k jedným z najdôležitejších zbierkových predmetov.

Plagát Výstava Profillo

Výstava Profillo

4. 3. 2023   –   30. 4. 2023 Zoya galériaviac informácií

Štvrťstoročie tvorby, dlhoročná pedagogická a kurátorská činnosť, viac než 220 výstav a účasť na siedmych sympóziách doma a v zahraničí, to je vizitka Patrika Illa, vedúceho Ateliéru SKLO na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a šéfdizajnéra renomovanej sklárne RONA v Lednických Rovniach. Bohatý výber zo svojej tvorby vystaví od 4. marca do 30. apríla 2023 v priestoroch ZOYA GALLERY v bratislavskom Starom meste.

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

23. 9. 2022   –   26. 3. 2023 Múzeum mesta Bratislavy

Múzeum mesta Bratislavy otvára v Apponyiho paláci novú veľkú výstavu Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy. Viacvrstevná výstava má za cieľ ukázať vývoj mesta ako urbanistického celku, ktorý ovplyvňuje život svojich obyvateľov a obyvateliek, a prostredníctvom artefaktov, fotografií, grafík a archívnych prameňov ukazuje, ako sa Bratislava menila z pohľadu regulácie rieky Dunaj, priemyselnej revolúcie, vývoja mestských privilégií či urbanizmu. Výstava, ktorá má aj silnú digitálnu vrstvu, v šiestich tematických celkoch zachytáva rôzne obdobia dejín Bratislavy a jej obyvateľov od stredoveku až po 90. roky 20. storočia.

Miro Žbirka: Roky a dni

4. 2. 2023   –   30. 9. 2023 Historické múzeum

Výstava Miro Žbirka: Roky a dni, ktorú zostavila jeho manželka Kateřina, vás prostredníctvom krásnych spomienok, ale aj osudových míľnikov prevedie Mekyho životom.

Nahliadnete do vzťahu troch súrodencov a ich nadšenia pre hudbu. Zažijete Mekyho prvé hranie na legendárnej bratislavskej lavičke, ale aj prvé koncerty s Modusom. Koncertnú šnúru v roku 1969, vystúpenie vo Švajčiarsku s ťažkým návratom do normalizačného Československa a Mekyho závažný zdravotný problém – dlhotrvajúcu hlasovú indispozíciu.

10 € Dospelí
4 € Deti

Výlety v okolí mesta Bratislava - Staré Mesto zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Bratislava - Staré Mesto?