V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Bratislava - Staré Mesto - erb

Bratislava - Staré Mesto

vytlačiť

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Vianočné trhy Bratislava 2019

22. 11. 2019   –   22. 12. 2019 Vhodné pre deti

Ako v každom meste aj v Bratislave nájdete predovšetkým miestne špeciality. Výber je široký – nájdete veľa slaných aj sladkých pochúťok. Tu je zoznam dobrôt, ktoré by ste jednoznačne nemali vynechať:

Okrem gastronómie môžete potešiť seba aj najbližších home-made výrobkami a tradičnými suvenírmi. Na vianočných trhoch nájdete voňavé sviečky, kožušinové čapice a šály, ručne vyrobené drevené hračky, šperky či knihy a mnohé iné. Možno tu nájdete aj originálny vianočný darček.

Plagát Biela noc 2019

Biela noc 2019

27. 9. 2019   –   29. 9. 2019 viac informácií

Biela noc návštevníkom ponúka netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú nových vnemov a zážitkov. Počas posledného septembrového víkendu sa noc stáva dňom a ulice nočného mesta sa zaplnia umením, ľuďmi a skvelou atmosférou. Každý návštevník dostane mapu, ktorá ho sprevádza po rôznorodých umeleckých zastávkach: vizuálne atraktívnymi inštaláciami, koncertami, filmami, divadelnými predstaveniami, tancom, literatúrou, živou performance. Pestrá ponuka rozličných umeleckých žánrov predvedie najnovšie trendy v umení aj technológiách.

Hľadáme umelcov: Maľba SK-CZ

10. 7. 2019   –   10. 8. 2019 Staromestská galéria Zichyviac informácií

Výstava "Maľba SK-CZ" predstaví troch víťazov prvej súťaže nového projektu Hľadáme umelcov. Jeho cieľom je osloviť nové umelecké talenty z rôznych oblastí výtvarného umenia. Prvý ročník bol zameraný na maľbu z česko-slovenského regiónu, z ktorého sa do súťaže zapojilo celkom 150 umelcov.

vernisáž: 10.7.2019 (streda) o 18.00.
kurátor: Melita Fodor Gwerková a PhDr. Ľudovít Petránsky
organizátor projektu: Gallery Gwerk

otváracie hodiny: UT-NE 13.00 - 18.00

Grafika, ktorá vám chýba na stene!

5. 3. 2019   –   31. 3. 2019 Staromestská galéria Zichy Vhodné pre detiviac informácií

Výstava predstaví známe mená slovenskej a českej grafickej scény, pričom jej cieľom je opäť priblížiť grafiku širokej verejnosti a nadviazať tak na dobu, kedy zbierať grafiku bolo veľmi populárne. Ako názov výstavy uvádza, predstavené budú diela, ktoré môžu byť jednak pokračovaním už zavedených zbierok, ako aj výborným začiatkom budovania tých nových. Autorský záber výstavy siaha od Fullu, cez Kállaya, Polakoviča, Gažoviča, Hložníka, Suchánka, Švankmajera, Klima až po Dobeša.

Plagát Vianočné trhy Bratislava 2018

Vianočné trhy Bratislava 2018

23. 11. 2018   –   22. 12. 2018 Hlavné a Hviezdoslavove námestieviac informácií

Predvianočný čas je v Bratislave neodmysliteľne spájaný s rozžiarenými ulicami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a remeselných výrobkov. Vitajte na bratislavských Vianočných trhoch!
Vianočné trhy nájdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí. V posledných rokoch sa už rozrástli aj na iné miesta v centre, napríklad na námestie pred obchodným centrom Eurovea. Všetky ich spája neodolateľná vôňa a jedinečná atmosféra.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Bratislava - Staré Mesto zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Bratislava - Staré Mesto?