V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Bratislava - Staré Mesto - erb

Bratislava - Staré Mesto

vytlačiť

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Deň otvorených ateliérov 2022®

Deň otvorených ateliérov 2022®

24. 9. 2022 10:00   –   21:00 Bratislavský samosprávny kraj Vhodné pre detiviac informácií

Srdečne Vás pozývame vychutnať si momenty dotyku s krásou a nahliadnuť do ateliérov umelcov Bratislavského samosprávneho kraja počas Dňa otvorených ateliérov® - 24. 9. 2022
Modra, Budmerice, Šenkvice, Vinosady, Pezinok, Limbach, Svätý Jur, Bratislava, Senec, Malinovo, Stupava, Rohožník, Malacky
V sobotu 24. 9. 2022 od 10.00 do 21.00 ŠTYRIDSAŤŠESŤ VÝTVARNÍKOV z TRIDSIATICHPIATICH ATELIÉROV, PÄŤ TVORIVÝCH DIELNÍ a DEVÄŤ VÝSTAV v rámci Bratislavského kraja sprístupnia svoje tvorivé priestory v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Senci, Malinove, Stupave, Rohožníku a v Malackách

Viac na:
https://www.moska.sk/podujatia/den-otvorenych-atelierov-2022-2/
www.facebook.com/Moska.sk

Bratislavské korunovačné dni 2022

29. 7. 2022   –   31. 7. 2022 viac informácií

Tri dni slávností prinesú atraktívny program, pripomínajúci ako to v Bratislave vyzeralo počas korunovácií. Vyberte si z tematických prehliadok mesta, pozrite si korunovačný sprievod a preneste sa do rytierskych čias.

Jedno z najväčších kultúrnych podujatí v strednej Európe zážitkovou formou približuje korunovácie uhorských kráľov a kraľovien. Korunovačný ceremoniál je zinscenovaný podľa historických podkladov.

Plagát Dlhá cesta k samostatnosti. Dejiny Ukrajiny v 20. storočí

Dlhá cesta k samostatnosti. Dejiny Ukrajiny v 20. storočí

23. 6. 2022   –   31. 7. 2022 Múzeum mesta Bratislavy

Výstava predstaví geopolitické a mocenské okolnosti vzniku ukrajinskej štátnosti v 20. storočí a prevedie návštevníkov dôležitými míľnikmi ukrajinských dejín až po súčasnosť. Na dvadsiatich paneloch budú prezentované významné udalosti spojené s ideálmi a bojmi za vytvorenie a udržanie samostatného ukrajinského štátu.

Rimania a Slovensko

3. 12. 2022 12:00   –   15:00 Historické múzeum

Archeologicko-historická výstava o dejinách územia dnešného Slovenska v období 1.– 4.storočia, kedy sa nachádzalo v susedstve Rímskej ríše a z malej časti bolo aj jej priamou súčasťou.

Tiene a farby

8. 4. 2022   –   26. 6. 2022 Zoya galéria Vhodné pre detiviac informácií

V priestoroch bratislavskej Zoya Gallery na Ventúrskej ulici 1 bude až do 26. 6. sprístupnená výstava výtvarnej tvorby Boženy, Andreja a Martina Augustínovcov. Výnimočnosť expozície s názvom Tiene a farby spočíva v tom, že premiérovo sa všetci autori predstavujú takmer výlučne svojimi olejomaľbami.

Plagát Výstava Košer - známy vs. neznámy

Výstava Košer - známy vs. neznámy

10. 10. 2022   –   1. 9. 2023 Múzeum židovskej kultúryviac informácií

V spolupráci s hlavným bratislavským rabínom, pánom Baruchom Myersom a s podporou Židovskej náboženskej obce Bratislava pripravilo Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry vo svojich výstavných priestoroch v Zsigrayovej kúrii na Židovskej 17 v Bratislave tematickú výstavu o pravidlách, ktoré súvisia predovšetkým s dietetickými zásadami v kuchyniach ortodoxných židovských komunít, ale nie len s nimi... Slovo košer totiž súvisí s rozmanitejšími oblasťami života veriacich.

Spoznajte pravidlá ortodoxných židovských komunít v najrozmanitejších sférach každodenného života s dôrazom na stravovanie, dietetické zásady v kuchyni a odievanie.

5 € Dospelí
2 € Deti

Tretie storočie bicykla

20. 1. 2022   –   31. 1. 2023 Múzeum dopravy Bratislava

Výstava návštevníkom priblíži bohatú históriu dopravného prostriedku, ktorý si najprv ťažko hľadal cestu k širokej verejnosti. Neskôr sa stal bežnou súčasťou každodenného života obyvateľov, využíval sa aj vo viacerých povolaniach. Dnes sa viac používa na športové a rekreačné aktivity. Zvlášť zaujme historický velocipéd značky Singer s veľkým predným kolesom pochádzajúci z konca 19. storočia, ako aj unikátny storočný drevený bicykel domácej výroby, na ktorom v roku 1922 jeho zhotoviteľ absolvoval cestu z Oravy do Prahy.

4 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Výstava Ženy - príbehy žien, ktoré ovplyvnili svet

Výstava Ženy - príbehy žien, ktoré ovplyvnili svet

26. 5. 2022   –   1. 3. 2023 Múzeum židovskej kultúryviac informácií

Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky pripravilo v priestoroch Zsigrayovej kúrie (Židovská 17, Bratislava) ďalšiu zo svojich monotematických výstav Ženy – príbehy žien, ktoré ovplyvnili svet. Nad výstavou prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová.

Výstavný projekt MŽK chce predstaviť inšpiratívne ženské osobnosti židovského pôvodu, ktoré sú späté s územím dnešného Slovenska – narodili sa tu, žili tu alebo majú slovenský pôvod – a ich pôsobenie malo medzinárodný dosah.

5 € Dospelí
2 € Deti

Archeológovia na stavbe Mostu SNP v Bratislave

27. 8. 2022   –   31. 10. 2022 Archeologické múzeum

Výstava prezentuje výsledky archeologického výskumu, ktorý predchádzal výstavbe Mostu SNP (Nový most).

4 € Dospelí
2 € Deti

Kelti z Bratislavy

6. 1. 2020   –   2. 12. 2022 Historické múzeum

Pred viac ako 2 000 rokmi sa na území Bratislavy rozkladalo keltské mesto – oppidum, rozľahlejšie než neskoršie stredoveké mesto. V centre mesta archeológovia našli množstvo predmetov, ale aj objektov z tohto obdobia. Najmä nálezy z Bratislavského hradu sú dôkazom o bohatstve oppida.

10 € Dospelí
4 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Bratislava - Staré Mesto zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Bratislava - Staré Mesto?