V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Dolný Kubín - erb

Dolný Kubín

vytlačiť
Mesto Dolný Kubín© Maia Roman
Mesto Dolný Kubín© Maia Roman
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1235 DK 55,05 km² 18 550 468 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Lux Tenebrís

Lux Tenebrís

7. 4. 2022   –   26. 6. 2022 Oravská galéria

Po desiatich rokoch predstavujú svoju tvorbu na pôde Oravskej galérie Jozef Srna ml., Pavol Stručka a Vladislav Zabel. Výstava LUX TENEBRĪS ponúka výber z tvorby prevažne ostatných dvoch rokov, pričom viaceré z diel budú v Oravskej galérii prezentované po prvý krát.

Všetci traja vystavujúci autori sú absolventmi maliarskych ateliérov VŠVU v Bratislave, poslední dvaja menovaní Ateliéru maľby a iných médií prof. Jána Bergera, kde pramenia aj maliarske začiatky Jozefa Srnu ml., ktorý svoje štúdium absolvoval v Otvorenom ateliéri prof. Rudolfa Sikoru. Na výtvarnú scénu vstúpili v rozmedzí rokov 2000 až 2005.

Plagát Veronika a Matej Rabada - Indigový postoj

Veronika a Matej Rabada - Indigový postoj

7. 4. 2022   –   26. 6. 2022 Oravská galéria

INDIGOVÝ POSTOJ autorskej dvojice ponúka prepojenie tradičného prístupu a moderného dizajnu s dôrazom na ekológiu, udržateľnosť a módu lokálnych tvorcov. Tvorba dezénov Mateja Rabadu je inšpirovaná modrotlačovými vzormi prenesenými do techniky sieťotlače, čím ju posúva do roviny súčasnej dizajnérskej tvorby. Z modrotlačovej metráže tvorí Veronika Rabadová odevy typu one size.

Jedinečná inštalácia výstavy predstavuje posun od primárnej inšpirácie prírodnými motívmi pri tvorbe autorských dezénov, cez predstavenie tvorivého technologického procesu, až ku inštalácii doplnkov a hotových odevov z najnovšej kolekcie. Matej Rabada prechádza od popisnosti v počiatočnej etape modrotlače, k štylizácii a geometrizácii textilných dezénov aj strihových riešení finálnych odevov.

Plagát Putovanie za svetlom

Putovanie za svetlom

18. 3. 2022   –   24. 4. 2022 Oravská galéria

Počas pôstneho obdobia prináša Oravská galéria pre svojich návštevníkov edukačnú výstavu pod názvom „Putovanie za svetlom“. Kríž a ukrižovaný na kríži v rôznych formách, je jeden z najrozšírenejších symbolov na svete. Kríž latinského typu v podobe malého oltárneho kríža, procesiového kríža, monumentálnych krížov v interiéroch i na vežiach kostolov, prícestných krížov tak charakteristických pre región Oravy. Kríž ako symbol pretrval napriek všetkým historickým udalostiam až do dnešných čias.

Plagát Julo Považan - Každý deň je nedeľa

Julo Považan - Každý deň je nedeľa

13. 1. 2022   –   3. 4. 2022 Oravská galéria

Spolupráca a priateľstvo maliara a Oravskej galérie sa datujú do 70-tych rokov minulého storočia, keď sa v galérii intenzívne budovala zbierka insitného umenia. Považanove obrazy sa stali jej bonitou, neoddeliteľne a vyvážene spojené so sochami oravského rezbára Štefana Siváňa. Obrazy Jula Považana majú silu zasiahnuť hlbokým ľudským rozmerom a žiarivosťou, cítiť v nich radosť i žiaľ, prelínanie reality s fantáziou, a to všetko pretavené do poetického jazyka farieb a tvarov.

Plagát Svety vo svete

Svety vo svete

13. 1. 2022   –   3. 4. 2022 Oravská galéria

Na Slovensko do Dolného Kubína prišla kolekcia 181 diel z piatich kontinentov, ktorú venovali umelcovi, medzinárodného renomé, poprední tvorcovia v oblasti grafického designu a vizuálnych komunikácií zo 40 štátov sveta. Po premiére v Oravskej galérii bola výstava reinštalovaná v rámci 19. medzinárodného Bienále grafického designu v Brne. Po výstavných prezentáciách sa celá kolekcia stala majetkom Oravskej galérie.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Dolný Kubín zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Dolný Kubín?