V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Galérie

Oravská galéria

1 komentár

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6r Deti 6-18r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Stále expozície zdarma zdarma 2 € 1 €
Výstavy zdarma zdarma 1 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Peter Pollág - Ľubovník bodkovaný

8. 9. 2016   –   6. 11. 2016

Peter Pollág (1958) sa v rámci svojej generačnej vrstvy radí k univerzálne zameraným autorom, schopným komunikovať v rôznych médiách. V jeho tvorbe, ktorá zahŕňa niekoľko výtvarných disciplín, no dominuje v nej maľba, je všadeprítomný experimentátorský prístup. Peter Pollág je typ umelca – rozprávača, ktorý tému rozvíja vo viacerých maliarskych a významových vrstvách.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Emerik Feješ zo zbierky Ivana Melicherčíka

10. 11. 2016   –   8. 1. 2017

Životný príbeh Emerika Feješa je dramatickým príbehom, husto pretkaným núdzou a bolesťou. Trel biedu od okamžiku, keď prišiel na svet ako siedme zo štrnástich detí, trpel ťažkými chorobami, kalich horkosti vypil do dna nespočetne krát...A až keď ako 45 ročný odišiel do invalidného dôchodku, prenikol do jeho pochmúrneho života vari po prvýkrát lúč potešenia a vášne. Objavil v sebe maliara a toto zistenie sa v ňom premenilo na posadnutosť.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Veronika Rónaiová - Návraty a vízie

10. 11. 2016   –   8. 1. 2017

Veronika Rónaiová v priestoroch predstavuje jedno nové režijné komponovanie – priesečníkový remake svojich príbehov a formátov s ohľadom na genia loci daného priestoru.
Infiltrovaním starších výstavných sekvencií do nových scén autorka nastavuje potrebné zrkadlo už vyšľapanej cesty a vykresľuje a načrtáva aj nové vízie. Nerozdeľuje v duchu moderny či postmoderny, ale akceptuje to, čo je simultánne predmoderné, súčasné k moderne, a takto v podstate teda transmoderné.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Erna Masarovičová: Aká matka, taká Katka

12. 1. 2017   –   26. 3. 2017

Názov výstavy parafrázuje a vtipne odhaľuje rodinné väzby i tvorivé smerovanie oboch autoriek v kontexte súčasného sochárstva. Spoločná výstava Erny Masarovičovej a Kataríny Kissoczy, tak má ambíciu stať sa vzájomným dialógom s priestorom a kovovou hmotou na pozadí vzťahu matky a dcéry. Chce hravo a bez pátosu predstaviť vzájomnú zviazanosť tvorby oboch autoriek – nadčasovosť a výnimočnosť sochárskeho prejavu matky a rešpekt a inšpiráciu dcéry, scénografky a sochárky.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Teodor Schnitzer: Muž z divokého východu

12. 1. 2017   –   26. 3. 2017

Indiáni, kovboji, kolty, tomahawky, lasá, skalpy, divo bežiace mustangy... to všetko sme, keď sme boli malí, videli ako živé, ako naozaj, keď sme čítali dobrodružné romány z edície STOPY, ale aj rodokapsy v zošitovej väzbe, tlačené na lacnom hnedastom papieri. Celé generácie detí pri tých príbehoch snívali svoje sny o hrdinstve, cti, priateľstve na život a na smrť a statočnosti.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Anton Divácký - Čriepky hmoty (...a času...) v záblesku svetla

7. 9. 2017   –   19. 11. 2017

Anton Divácký sa narodil v roku 1971 v Martine. Fotografii sa ako autodidakt venoval od detstva. Najskôr dokumentoval premeny vo svojom osobnom živote a blízkom okolí, neskôr demonštroval príbehy miest, kde žil a prebýval, zaznamenával ľudí, ktorých spoznal počas svojich dlhodobých pracovných pobytov v Škandinávii, Strednej Ázii, USA, Európe a samozrejme doma.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Známy i neznámy Andy Warhol človek odnikadiaľ

7. 9. 2017   –   19. 11. 2017

Výstavu sprevádza vydanie monografie o umelcovi, ktorá bude slávnostne uvedená na vernisáži.
Bilancia vyše troch desaťročí maliarskych úsilí Jána Hlavatého vypovedá na jednej strane o vnútornej stabilite jeho maliarskeho presvedčenia a súčasne aj o potrebe vnímavo reagovať na premeny a funkcie výtvarnosti.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Dolný Kubín sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

11. 8. 2017
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch