V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Oravská galéria

2 komentáre
vytlačiť
Oravská galéria© Oravská galéria Dolný Kubín
Oravská galéria© Peter Josipčuk
Oravská galéria© Tomas Klacko

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-18rŠtudenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Stále expozície zdarma0,50 €3 € 4 € 3 €
Výstavy zdarma0,50 €3 € 3 € 3 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Ctibor Belan

Ctibor Belan

10. 9. 2020   –   31. 1. 2021

Ctibor Belan mal významný podiel na formovaní československej výtvarnej kultúry, jeho dlhoročná organizátorská, koncepčná a funkcionárska činnosť zanechala stopy pri zakladaní a činnosti významných kultúrnych organizácií a inštitúcií. Aktívne sa podieľal na vzniku a budovaní ZČSVU, SNG, družstva „Tvar“, Fondu slovenských výtvarných umelcov a jeho podniku „Dielo“.

Plagát Plusy a mínusy akvizičnej činnosti / Rezervované pre budúcnosť II.

Plusy a mínusy akvizičnej činnosti / Rezervované pre budúcnosť II.

10. 9. 2020   –   31. 1. 2021

Zámerom výstavy bolo zmapovať akvizičnú činnosť Oravskej galérie za posledných desať rokov a nové zbierkové predmety predstaviť v niekoľkých kontextoch. Výber tvorí 64 autorov.

Plagát Jarosław Kweclich: Svetlo - cesta - existencia

Jarosław Kweclich: Svetlo - cesta - existencia

16. 1. 2020   –   29. 3. 2020

Dynamická, odvážna, energická, niekedy anatomicky presná, inokedy štylizovaná kresba má v obrazoch Jarosława Kweclicha rovnako dôležitý význam ako farba a textúra. Kresebná virtuozita autora je viditeľná v každom diele a sprevádza ho od ukončenia štúdií na Krakovskej akadémii výtvarného umenia až dodnes. Takýto kvalitný kresebný základ umožňuje Kweclichowi reagovať na množstvo inšpirácií z každodenného života. Rovnako odvážne sa tematicky pustí do portrétu, figurálnej, animálnej alebo krajinnej kompozície.

Plagát Milan Sokol: Re - Cyklus

Milan Sokol: Re - Cyklus

16. 1. 2020   –   29. 3. 2020

Práce z papiera a kovu boli vytvorené zdĺhavým, dlhotrvajúcim, ručným a pracovne náročným procesom. Sokolova akcia nie je len umelecké gesto, ale aj sociálny zásah, ktorý je súčasťou ekologického étosu recyklácie. Umelec komentuje zvrátenosť existujúcej reality. Kombináciou umeleckých techník a siahaním po použitých a všade prítomných plechovkách na pivo a iné nápoje kriticky poukazuje na konzumnosť, reklamu, globalizáciu a kultúrnu krízu.

Plagát Vytvorené na Slovensku - Orava

Vytvorené na Slovensku - Orava

22. 11. 2019   –   1. 3. 2020

Projekt vychádza z ľudových tradícií, námetov a remesiel, ktoré mení do atraktívnej a súčasnej podoby. Jeho snahou je podrobný výskum v regióne, ktorý si vyberá za cieľ a následne z neho čerpá inšpirácie a námety v tvorbe. Od roku 2015 hravou, edukatívnou a tvorivou formou aktívne prináša jedinečný dizajn, umelecké diela a tvorivé dielne, a to v spolupráci s profesionálnymi umelcami. Účasťou na programe a výberom originálnych dielní návštevníci podporujú hodnoty a tradície našej kultúry.Suvenír, ktorý vzniká počas projektu, reprezentuje vybraný región.

Plagát Laco Teren – Duchovia času / Medzi maľbou a kresbou 1984 – 2021

Laco Teren – Duchovia času / Medzi maľbou a kresbou 1984 – 2021

27. 5. 2021   –   1. 8. 2021

Maliar, sochár, grafik, kresliar a v poslednom čase aj úspešný glosátor umenia a umeleckého života, je skutočne polymúzickou osobnosťou a v Oravskej galérii mali návštevníci možnosť už viackrát vidieť jeho tvorbu. Hoci hlavnou sférou jeho tvorivého záujmu je maľba, v Terenovom prípade môžeme hovoriť o presahu médií. A práve vzájomnú podmienenosť, prieniky maliarstva a kresby poodkrýva prítomná výstava, ktorá tvorbu Laca Terena približuje z nového uhla pohľadu, primárne cez kresbu a jej výrazové prostriedky. Ukazuje metamorfózy prístupov ku kresbe a maľbe, ich vzťahy od začiatkov po súčasnosť, nielen v časovom priereze, ale aj z koncepčného hľadiska.

3 € Dospelí
0,50 € Deti

Patrik Illo / Vy(za)mazávanie

27. 5. 2021   –   1. 8. 2021

Slovenský vizuálny umelec a medzinárodne rešpektovaný sklársky dizajnér. Žije v Bratislave. Jeho dielo má široký záber, od úžitkového priemyselne vyrábaného skla ku konceptuálnym experimentom.

Jeho umelecké a dizajnérske diela sú zastúpené vo významných galériách a súkromných zbierkach v Európe a USA, dizajn, ktorý navrhol je súčasťou tisícok domácností po celom svete. Vystavoval na viac ako 40 samostatných a viac ako 150 skupinových výstavách v Európe, Ázii a USA. Popri výstavnej činnosti sa venuje aj kurátorstvu výstav súčasného dizajnu a umenia a organizovaniu medzinárodných sklárskych sympózií. Od roku 2010 je vedúcim ateliéru Sklo na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

3 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Dolný Kubín sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

11. 1. 2020
Anonymný užívateľ
11. 8. 2017
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?