V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Oravská galéria

2 komentáre
vytlačiť
Oravská galéria© Oravská galéria Dolný Kubín
Oravská galéria© Peter Josipčuk
Oravská galéria© Tomas Klacko

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-18rŠtudenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Stále expozície zdarma0,50 €3 € 4 € 3 €
Výstavy zdarma0,50 €3 € 3 € 3 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Ján Koniarek - Sochár moderny

Ján Koniarek - Sochár moderny

5. 8. 2021   –   3. 10. 2021

Ambíciou putovného výstavného projektu je šírenie odkazu sochára, ktorý zásadne ovplyvnil uvažovanie o priestorovom zobrazovaní ľudskej figúry, jej fragmentov a priestorovo-kompozičnom rozvrhu monumentálnych realizácií druhej polovice 20. storočia. Prezentácia Koniarkových diel v Oravskej galérii je poslednou z cyklu trojice výstav.

Plagát Oľga Paštéková / Za rohom hory, na čistinke mesta

Oľga Paštéková / Za rohom hory, na čistinke mesta

5. 8. 2021   –   3. 10. 2021

Oľga Paštéková patrí k tým maliarkam na slovenskej výtvarnej scéne, ktoré sa dokážu prirodzene pohybovať medzi témami osobnými a tými spoločensky aktuálnymi, angažovanými. Výstava Za rohom hory, na čistinke mesta je inscenovaným priestorom, v ktorom obrazmi priblíži nielen aktuálne témy, ktorými žije súčasná maľba, ale aj živé problémy, ktoré trápia každú vnímavú spoločnosť. Už keď v roku 2010 ukončila štúdium na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení, smerovala svoje obrazy k téme strateného a osamelého človeka a zvieraťa v priestoroch prevažne distopického post sveta.

Plagát Laco Teren – Duchovia času / Medzi maľbou a kresbou 1984 – 2021

Laco Teren – Duchovia času / Medzi maľbou a kresbou 1984 – 2021

27. 5. 2021   –   1. 8. 2021

Maliar, sochár, grafik, kresliar a v poslednom čase aj úspešný glosátor umenia a umeleckého života, je skutočne polymúzickou osobnosťou a v Oravskej galérii mali návštevníci možnosť už viackrát vidieť jeho tvorbu. Hoci hlavnou sférou jeho tvorivého záujmu je maľba, v Terenovom prípade môžeme hovoriť o presahu médií. A práve vzájomnú podmienenosť, prieniky maliarstva a kresby poodkrýva prítomná výstava, ktorá tvorbu Laca Terena približuje z nového uhla pohľadu, primárne cez kresbu a jej výrazové prostriedky. Ukazuje metamorfózy prístupov ku kresbe a maľbe, ich vzťahy od začiatkov po súčasnosť, nielen v časovom priereze, ale aj z koncepčného hľadiska.

Patrik Illo / Vy(za)mazávanie

27. 5. 2021   –   1. 8. 2021

Slovenský vizuálny umelec a medzinárodne rešpektovaný sklársky dizajnér. Žije v Bratislave. Jeho dielo má široký záber, od úžitkového priemyselne vyrábaného skla ku konceptuálnym experimentom.

Jeho umelecké a dizajnérske diela sú zastúpené vo významných galériách a súkromných zbierkach v Európe a USA, dizajn, ktorý navrhol je súčasťou tisícok domácností po celom svete. Vystavoval na viac ako 40 samostatných a viac ako 150 skupinových výstavách v Európe, Ázii a USA. Popri výstavnej činnosti sa venuje aj kurátorstvu výstav súčasného dizajnu a umenia a organizovaniu medzinárodných sklárskych sympózií. Od roku 2010 je vedúcim ateliéru Sklo na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Plagát Ctibor Belan

Ctibor Belan

10. 9. 2020   –   31. 1. 2021

Ctibor Belan mal významný podiel na formovaní československej výtvarnej kultúry, jeho dlhoročná organizátorská, koncepčná a funkcionárska činnosť zanechala stopy pri zakladaní a činnosti významných kultúrnych organizácií a inštitúcií. Aktívne sa podieľal na vzniku a budovaní ZČSVU, SNG, družstva „Tvar“, Fondu slovenských výtvarných umelcov a jeho podniku „Dielo“.

Plagát Na návšteve / Autorský šperk

Na návšteve / Autorský šperk

5. 8. 2021   –   5. 12. 2021

Jana a Peter Machatovci sa v Oravskej galérii predstavili samostatnou výstavou autorského šperku v roku 2013. Po ôsmich rokoch sa do nej znova vracajú so svojou súčasnou tvorbou a na spoluprácu si prizvali Kristýnu Španihelovú, ktorá v Dolnom Kubíne vystavuje po prvýkrát. Všetci traja autori majú spoločné študijné východiská na bratislavskej VŠVU. Tvorbou autorského šperku sa úspešne etablovali na domácej výtvarnej scéne a postupne si budovali renomé aj v medzinárodnom kontexte - či už účasťou na sympóziách a výstavách vrátane najprestížnejšieho šperkárskeho podujatia Schmuck v Mníchove, alebo zastúpením v zahraničných zbierkach a publikáciách.

3 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát Stano Lajda / Ilustrácie

Stano Lajda / Ilustrácie

5. 8. 2021   –   9. 1. 2022

Stano Lajda sa narodil 17. júla 1959 v Žiline. Od ranného detstva bol fascinovaný renesančným realizmom a už ako trinásťročný namaľoval prvýkrát variáciu Leonardovej Poslednej večere. V rokoch 1979–85 študoval na VŠVU v Bratislave odbor reštaurovanie maľby, kde v svojej teoretickej diplomovej práci spracoval históriu a reštaurovanie Poslednej večere. Keď pôsobil ako reštaurátor v PGU v Žiline stále viac sa popri reštaurovaní venoval vlastnej výtvarnej tvorbe a tak od roku 1990 už pôsobil ako umelec v slobodnom povolaní.

3 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Dolný Kubín sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (orgaldk@vuczilina.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (orgaldk@vuczilina.sk)!
11. 1. 2020
Anonymný užívateľ
11. 8. 2017
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?