V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Oravská galéria

1 komentár
vytlačiť
© Oravská galéria Dolný Kubín
© Peter Josipčuk
© Tomas Klacko

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-18r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Stále expozície zdarmazdarma 2 € 1 €
Výstavy zdarmazdarma 1 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

Juraj Florek - Juraj Toman - Oravský výprask

5. 9. 2019   –   3. 11. 2019

Oravský výprask

...alebo kam sa uberá súčasná plenérová maľba, alebo ako maľovať plenér v súčasnej vysoko urbanizovanej post-industriálnej krajine. Výstava ORAVSKÝ VÝPRASK nám zaručene nejde dať odpoveď, je však ostrým náhľadom do tvorby dvoch mladých slovenských maliarov Juraja Tomana a Juraja Floreka, ktorí sa venujú plenérovej maľbe súčasného mestského prostredia. Zaujímajú ich všedné mestské motívy, ktoré pretavené skrz médium olejomaľby naberajú nový svieži uhol pohľadu.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Roman Hrčka – Prečo?

5. 9. 2019   –   3. 11. 2019

Sochár Roman Hrčka (1980 v Nových Zámkoch) inklinuje k figurálnemu realizmu. Stvárnenie štylizovanej figúry nahradil realistickým torzom, na ktorom prostredníctvom jednoduchého gesta zachytáva podstatu témy. Jeho tvorba nemohla chýbať ani na výstave Jozefa Jankoviča a absolventov jeho sochárskeho ateliéru

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Julian Hajduk Brown - Mimozemské mesto mojej mysle

9. 8. 2019   –   30. 9. 2019

Pozývame na výstavu päťročného Juliana Hajduk Browna. Jeho práce v sebe spájajú hravosť a fantáziu detskej duše s výrazným talentom.
Príďte sa potešiť dielami malého "majstra", narodeného na Novom Zélande, ktorý žije vo Veľkej Británii, ale jeho maminka je rodáčka z Dolného Kubína.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Juliana Mrvová - Peregrinatio Perpetua

20. 6. 2019   –   1. 9. 2019

Okrem najnovších diel s tematikou putovania, vytvorených priamo pre výstavu v Dolnom Kubíne, budú mať diváci možnosť vidieť aj veľkoformátové dielo, ktoré vzniklo na zimnej rezidencii vo Vysokých Tatrách. Viaceré Mrvovej diela sú inšpirované horami, slovenským ale aj zahraničnými a putovaním po krajinách a prírode ako spôsobom spoznávania nielen sveta okolo nás, ale aj nás samých. Názov výstavy je inšpirovaný knihou Frédérica Grossa Filozofia chôdze, ktorý tu evokuje ranokresťanský stav večného putovania, ktorý nám má pripomenúť prechodnosť nášho pobytu na zemi.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

New Glass Folder

20. 6. 2019   –   1. 9. 2019

Výstava New Glass Folder potvrdzuje začiatok rozvíjajúceho sa kresbového, maliarskeho a fotografického záznamu na skle, podporovaného interdisciplinaritou študijných programov na VŠVU v Bratislave. Snahou je využívať tradičné technológie maľby na sklo, pri zachovaní individuálneho prejavu nezávislého od technologických postupov zaužívaných v priemyselnej výrobe.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Peter Župník / Anima

7. 11. 2019   –   12. 1. 2020

Výstava prezentuje fotografie od 80-tych rokov po súčasnosť. Každá z fotografií animálnej témy, podobne ako ostatné Župníkove projekty, len nanovo potvrdzuje, akou variabilnou vizuálnou schopnosťou vidieť svet okolo nás, umelec disponuje.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Robert Bielik / Obraz, Okno, Ostrov

7. 11. 2019   –   12. 1. 2020

Ktosi označil Roberta Bielika (1963) za fascinujúci solitér slovenskej umeleckej scény a ja s týmto názorom môžem súhlasiť, hoci aj tento solitér sa vyvíja v kontexte. Sledujem jeho maľbu od začiatku 90. rokov minulého storočia, keď sa ešte ako študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave zapájal do umeleckých aktivít skupiny INAK.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Vytvorené na Slovensku - Orava

22. 11. 2019   –   1. 3. 2020

Projekt vychádza z ľudových tradícií, námetov a remesiel, ktoré mení do atraktívnej a súčasnej podoby. Jeho snahou je podrobný výskum v regióne, ktorý si vyberá za cieľ a následne z neho čerpá inšpirácie a námety v tvorbe. Od roku 2015 hravou, edukatívnou a tvorivou formou aktívne prináša jedinečný dizajn, umelecké diela a tvorivé dielne, a to v spolupráci s profesionálnymi umelcami. Účasťou na programe a výberom originálnych dielní návštevníci podporujú hodnoty a tradície našej kultúry.Suvenír, ktorý vzniká počas projektu, reprezentuje vybraný región.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Dolný Kubín sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

11. 8. 2017
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?