V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Oravská galéria

2 komentáre
vytlačiť
Oravská galéria© Oravská galéria Dolný Kubín
Oravská galéria© Peter Josipčuk
Oravská galéria© Tomas Klacko

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-18r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Stále expozície zdarmazdarma 2 € 1 €
Výstavy zdarmazdarma 1 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Peter Župník / Anima

Peter Župník / Anima

7. 11. 2019   –   12. 1. 2020

Výstava prezentuje fotografie od 80-tych rokov po súčasnosť. Každá z fotografií animálnej témy, podobne ako ostatné Župníkove projekty, len nanovo potvrdzuje, akou variabilnou vizuálnou schopnosťou vidieť svet okolo nás, umelec disponuje.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Robert Bielik / Obraz, Okno, Ostrov

Robert Bielik / Obraz, Okno, Ostrov

7. 11. 2019   –   12. 1. 2020

Ktosi označil Roberta Bielika (1963) za fascinujúci solitér slovenskej umeleckej scény a ja s týmto názorom môžem súhlasiť, hoci aj tento solitér sa vyvíja v kontexte. Sledujem jeho maľbu od začiatku 90. rokov minulého storočia, keď sa ešte ako študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave zapájal do umeleckých aktivít skupiny INAK.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Juraj Florek - Juraj Toman - Oravský výprask

Juraj Florek - Juraj Toman - Oravský výprask

5. 9. 2019   –   3. 11. 2019

Oravský výprask

...alebo kam sa uberá súčasná plenérová maľba, alebo ako maľovať plenér v súčasnej vysoko urbanizovanej post-industriálnej krajine. Výstava ORAVSKÝ VÝPRASK nám zaručene nejde dať odpoveď, je však ostrým náhľadom do tvorby dvoch mladých slovenských maliarov Juraja Tomana a Juraja Floreka, ktorí sa venujú plenérovej maľbe súčasného mestského prostredia. Zaujímajú ich všedné mestské motívy, ktoré pretavené skrz médium olejomaľby naberajú nový svieži uhol pohľadu.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Roman Hrčka – Prečo?

Roman Hrčka – Prečo?

5. 9. 2019   –   3. 11. 2019

Sochár Roman Hrčka (1980 v Nových Zámkoch) inklinuje k figurálnemu realizmu. Stvárnenie štylizovanej figúry nahradil realistickým torzom, na ktorom prostredníctvom jednoduchého gesta zachytáva podstatu témy. Jeho tvorba nemohla chýbať ani na výstave Jozefa Jankoviča a absolventov jeho sochárskeho ateliéru

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Julian Hajduk Brown - Mimozemské mesto mojej mysle

Julian Hajduk Brown - Mimozemské mesto mojej mysle

9. 8. 2019   –   30. 9. 2019

Pozývame na výstavu päťročného Juliana Hajduk Browna. Jeho práce v sebe spájajú hravosť a fantáziu detskej duše s výrazným talentom.
Príďte sa potešiť dielami malého "majstra", narodeného na Novom Zélande, ktorý žije vo Veľkej Británii, ale jeho maminka je rodáčka z Dolného Kubína.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Vytvorené na Slovensku - Orava

Vytvorené na Slovensku - Orava

22. 11. 2019   –   1. 3. 2020

Projekt vychádza z ľudových tradícií, námetov a remesiel, ktoré mení do atraktívnej a súčasnej podoby. Jeho snahou je podrobný výskum v regióne, ktorý si vyberá za cieľ a následne z neho čerpá inšpirácie a námety v tvorbe. Od roku 2015 hravou, edukatívnou a tvorivou formou aktívne prináša jedinečný dizajn, umelecké diela a tvorivé dielne, a to v spolupráci s profesionálnymi umelcami. Účasťou na programe a výberom originálnych dielní návštevníci podporujú hodnoty a tradície našej kultúry.Suvenír, ktorý vzniká počas projektu, reprezentuje vybraný región.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Jarosław Kweclich: Svetlo - cesta - existencia

Jarosław Kweclich: Svetlo - cesta - existencia

16. 1. 2020   –   29. 3. 2020

Dynamická, odvážna, energická, niekedy anatomicky presná, inokedy štylizovaná kresba má v obrazoch Jarosława Kweclicha rovnako dôležitý význam ako farba a textúra. Kresebná virtuozita autora je viditeľná v každom diele a sprevádza ho od ukončenia štúdií na Krakovskej akadémii výtvarného umenia až dodnes. Takýto kvalitný kresebný základ umožňuje Kweclichowi reagovať na množstvo inšpirácií z každodenného života. Rovnako odvážne sa tematicky pustí do portrétu, figurálnej, animálnej alebo krajinnej kompozície.

1 € Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Milan Sokol: Re - Cyklus

Milan Sokol: Re - Cyklus

16. 1. 2020   –   29. 3. 2020

Práce z papiera a kovu boli vytvorené zdĺhavým, dlhotrvajúcim, ručným a pracovne náročným procesom. Sokolova akcia nie je len umelecké gesto, ale aj sociálny zásah, ktorý je súčasťou ekologického étosu recyklácie. Umelec komentuje zvrátenosť existujúcej reality. Kombináciou umeleckých techník a siahaním po použitých a všade prítomných plechovkách na pivo a iné nápoje kriticky poukazuje na konzumnosť, reklamu, globalizáciu a kultúrnu krízu.

1 € Dospelí
zadarmo Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Dolný Kubín sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

11. 1. 2020
Anonymný užívateľ
11. 8. 2017
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?