Články

Cestovateľské tipy3Mestá a obce20Miesta a výlety11Turistika a cyklopotulky16 napísať vlastný článok

Filter článkov

Skryť obľúbené články môžete po prihlásení.

Prehľady turisticky zaujímavých a sprístupnených miest, výletov a iných dobrodružstiev. Články v tejto sekcii vám môžu poslúžiť ako inšpirácia pre naplánovanie vašej ďalšej cesty, resp. výletu po Slovensku. Určite si tu nájdete aj menej známe, netradičné či inak pozoruhodné miesta ktoré ste nepoznali. A že sa Slovensko má čím popýšiť! Prírodné útvary, hrady a zámky, túry a cyklotrasy, kultúrne objekty, športové vyžitie a omnoho viac.

Hrad Beckov

Beckovský hrad je zrekonštruovaná zrúcanina hradu na strmom, 70 metrov vysokom brale nad mestečkom Beckov. Z diaľky je dobre viditeľná silueta. Hrad bol vybudovaný v 12. storočí.

6. Február 2018  •  1 min.

Arborétum Mlyňany

Arborétum Mlyňany sa nachádza v obci Vieska nad Žitavou na ploche 67 hektárov. Založil ho v roku 1892 Dr. Štefan Ambrózy-Migazzi.

6. Február 2018  •  1 min.

Predajnianske vodopády

Pri obci Predajná sú v nadmorskej výške 725 m n. m. situované dva Predajnianske vodopády – prvý s výškou 5 m a druhý s výškou 2,5 m.

24. November 2017  •  2 min.

Hrebeňom Nízkych Tatier

Hrebeň Nízkych Tatier ponúka pre turistov jeden z najkrajších turistických úsekov.

24. November 2017  •  1 min.

K Vajskovskému vodopádu

10 km dlhá Vajskovská dolina sa považuje za jednu z najkrajších v Nízkych Tatrách. 9 metrov vysoký Vajskovský vodopád je v závere doliny.

24. November 2017  •  1 min.

Čákiho kaštiel v Prievoze

Čákiho kaštieľ v Prievoze dal postaviť v blízkosti Bratislavy ako svoje letné sídlo gróf Eugen Čáki, pravdepodobne v roku 1902.

23. November 2017  •  1 min.

Ozubnicová trať Tisovec - Zbojská

Na trati Tisovec - Pohronská Polhora môžete obdivovať nevšedné pohľady z historického vláčika, ktorý prechádza krásnou prírodou Muránskej planiny.

20. November 2017  •  2 min.

K Dobročskému pralesu

Národná prírodná rezervácia Dobročský prales je jednou z najstarších pralesovitých rezervácií, ktoré u nás môžme navštíviť.

17. November 2017  •  3 min.

Náučný chodník Sama Chalupku

V obci Horná Lehota, môžeme nájsť rodný dom s pamätnou tabuľou jedného z najvýznamnejších slovenských romantických básnikov, Sama Chalupku.

17. November 2017  •  2 min.

Pútnické miesto Marianka

Do Marianky mieria každý týždeň húfy ľudí na nedeľnú prechádzku k zázračnému lesnému prameňu. Desaťtisíce ďalších sem pravidelne prichádzajú na púte.

10. November 2017  •  7 min.

10 najväčších plies na Slovensku

Pleso je typ jazera, ktoré vzniklo roztopením ľadovca v horách. Teplota vody v plesách ani v lete nedosahuje viac ako 15 stupňov.

22. September 2017  •  4 min.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.