V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Sereď - erb

Sereď

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1313 30,45 km² 15 326 129 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Seredská farebná paleta 2023

Seredská farebná paleta 2023

21. 6. 2023   –   26. 8. 2023 Mestské múzeum Sereď

Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba, grafika, plastika. V dielach autorov prevláda motív prírody, zátišia s kvetmi, krajinky a abstraktné motívy.

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

24. 3. 2023   –   14. 4. 2023 Mestské múzeum Sereď

Vystavené budú výtvarné diela žiakov a absolventov umeleckej školy. Výstavu pripravili pedagógovia výtvarného odboru Mg. Michaela Šebová, Eva Šmigrovská, DiS. (zastupuje Veronika Strecká) a Bc. Jarmila Katarína Lehoczki.

Plagát Radosť jari

Radosť jari

4. 4. 2023   –   5. 4. 2023 Mestské múzeum Sereď

Mestské múzeum v Seredi Vás srdečne pozýva aj na veľkonočné tvorivé dielne „Radosť jari“. V pripravenej dielničke sa budú vyrábať kraslice technikou vosku, veľkonočné ozdoby s jarným motívom - výroba z hliny, keramika, ukážky paličkovania, vypaľovanie do dreva, výroba z drôtu, výroba zo šúpolia. Remeselné dielne vedú skúsení remeselníci zo Serede a regiónu.

Plagát Sereď a Šintava v minulosti

Sereď a Šintava v minulosti

25. 11. 2022   –   31. 1. 2023 Mestské múzeum Sereď

Rozvoj Serede ale aj Šintavy znamená rozsiahly stavebný boom, ktorý so sebou prináša aj príležitosti preskúmať dosiaľ nedotknuté územia. V rokoch 2018 – 2022 sa archeológom podarilo objaviť nové sídlisko z mladšej doby železnej a zo stredoveku v polohe Prúdy, kde sa momentálne realizuje výstavba novej obytnej štvrte. Z novovekých historických záznamov je táto lokalita známa najmä vďaka tehelni. Jej pozostatky skúmajú pracovníci Archeologického ústavu práve v týchto dňoch. Niekoľko nových poznatkov o živote mesta v stredoveku poskytol aj rozsiahly projekt rekonštrukcii okruhov kotolní v roku 2019. Zaujímavé informácie priniesol archeologický výskum v Šintave, kde bola realizovaná výstavba IBV Nad vŕškom.

Futbal pod hákovým krížom – Príbeh Leopolda „Jima“ Šťastného

1. 7. 2022   –   15. 11. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava prostredníctvom osobného príbehu Leopolda „Jima“ Šťastného zachytáva implementáciu rasových zákonov od postupného vylúčenia „neárijcov“ z organizovaného futbalu až po snahu o ich fyzickú likvidáciu.

Plagát Sereď v minulom čase

Sereď v minulom čase

9. 6. 2023   –   31. 10. 2023 Mestské múzeum Sereď

Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci so zberateľmi zo seredského regiónu výstavu dobových obrázkov starej Serede. Výber pohľadníc Serede poskytli do výstavy zberatelia: Patrik Eckert, Richard Hričovský, Dušan Irsák, Ján Kohút, Rastislav Petrovič, Miroslav Petruška, Dušan Slahučka a Marta Šimeková, manželka zberateľa Ota Šimeka (†). Mestské múzeum v Seredi pripravilo túto výstavu pri príležitosti 710. výročia najstaršej písomnej zmienky o Seredi. Vystavených bude vyše 90 zväčšenín pohľadníc vydaných v súkromných tlačiarňach v rokoch 1899 – 1950. Na pohľadniciach sú zachytené seredské ulice s ľuďmi, námestia, kostol, verejné budovy, železničná stanica, lodné mlyny, podniky, tiež mariánsky stĺp so sochami a pamätníky.

1 € Dospelí
0,65 € Deti

Výlety v okolí mesta Sereď zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Sereď?