V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Sereď - erb

Sereď

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1313 30,45 km² 15 166 129 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Architekt Ferdinand Silberstein Silvan

Architekt Ferdinand Silberstein Silvan

23. 2. 2024   –   31. 5. 2024 Mestské múzeum Sereď

Touto výstavou v Mestskom múzeu v Seredi si chceme pripomenúť významnú osobnosť, seredského rodáka, architekta Ferdinanda Silbersteina Silvana. Architektonické dielo Ferdinanda Silbersteina Silvana vznikalo v období rozvoja modernej funkcionalistickej architektúry. Obsahom výstavy je priblížiť jeho celoživotné architektonické dielo, jeho život a osud jeho rodiny obyvateľom Serede a návštevníkom, ktorí zavítajú do múzea. Výstava má dve časti. Prvá časť výstavy je venovaná osobnosti architekta a jeho architektonickému dielu.

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

12. 4. 2024   –   10. 5. 2024 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných diel žiakov a absolventov školy ZUŠ Jána Fischera - Kvetoňa v Seredi pod názvom DOTYKY S UMENÍM potrvá v Mestskom múzeu v Seredi od 12. 4. 2024 do 10. 5. 2024.

Plagát Moja cesta, Blanka Kästová-Burgerová

Moja cesta, Blanka Kästová-Burgerová

10. 11. 2023   –   27. 1. 2024 Mestské múzeum Sereď

Blanka Kästová -Burgerová patrí k významným autorom moderného slovenského výtvarného umenia. Svoju tvorbu prezentovala na 7 samostatných výstavách a mnohých kolektívnych domácich aj zahraničných prezentáciách. Jej diela sa nachádzajú vo viacerých galériách a súkromných zbierkach. Žije a tvorí v Seredi.

Plagát Sereď v minulom čase

Sereď v minulom čase

9. 6. 2023   –   31. 10. 2023 Mestské múzeum Sereď

Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci so zberateľmi zo seredského regiónu výstavu dobových obrázkov starej Serede. Výber pohľadníc Serede poskytli do výstavy zberatelia: Patrik Eckert, Richard Hričovský, Dušan Irsák, Ján Kohút, Rastislav Petrovič, Miroslav Petruška, Dušan Slahučka a Marta Šimeková, manželka zberateľa Ota Šimeka (†). Mestské múzeum v Seredi pripravilo túto výstavu pri príležitosti 710. výročia najstaršej písomnej zmienky o Seredi. Vystavených bude vyše 90 zväčšenín pohľadníc vydaných v súkromných tlačiarňach v rokoch 1899 – 1950. Na pohľadniciach sú zachytené seredské ulice s ľuďmi, námestia, kostol, verejné budovy, železničná stanica, lodné mlyny, podniky, tiež mariánsky stĺp so sochami a pamätníky.

Plagát Seredská farebná paleta 2023

Seredská farebná paleta 2023

21. 6. 2023   –   26. 8. 2023 Mestské múzeum Sereď

Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba, grafika, plastika. V dielach autorov prevláda motív prírody, zátišia s kvetmi, krajinky a abstraktné motívy.

Plagát Seredská farebná paleta 2024

Seredská farebná paleta 2024

19. 6. 2024   –   31. 8. 2024 Mestské múzeum Sereď

Siedmeho ročníka prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa zúčastní dvadsaťdva výtvarníkov: Barbora Bohušová, Miroslav Čirka, Elizabeth Gálová, Peter Hanakovič, Elena Havriľáková, Richard Irsák, Mária Kalinayová, Marta Kalinayová, Ivana Kováčová, Ružena Krivošíková, Ľubomíra Kubalová, Marta Kučerová, Ester Luptáková - hosť výstavy, Danka Mandáková, Anton Pančík, Ružena Scherhauferová, Attila Sido, Rudolf Šiška, Stanislava Štefaneková, Mária Tencerová, Branislav Urban, Zdenka Vrábelová. Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako akvarel, akryl, olejomaľba, grafika, kresba, keramika, ale aj objekty z kovu a dreva. V dielach autorov prevláda motív prírody, zátišia s kvetmi, realistické stvárnenie objektov, krajinky, portréty a abstraktné motívy.

1 € Dospelí
0,65 € Deti

Výlety v okolí mesta Sereď zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Sereď?