Archív udalostí pre mesto Sereď zobraziť mesto

Plagát Moja cesta, Blanka Kästová-Burgerová

Moja cesta, Blanka Kästová-Burgerová

10. 11. 2023   –   27. 1. 2024 Mestské múzeum Sereď

Blanka Kästová -Burgerová patrí k významným autorom moderného slovenského výtvarného umenia. Svoju tvorbu prezentovala na 7 samostatných výstavách a mnohých kolektívnych domácich aj zahraničných prezentáciách. Jej diela sa nachádzajú vo viacerých galériách a súkromných zbierkach. Žije a tvorí v Seredi.

Plagát Sereď v minulom čase

Sereď v minulom čase

9. 6. 2023   –   31. 10. 2023 Mestské múzeum Sereď

Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci so zberateľmi zo seredského regiónu výstavu dobových obrázkov starej Serede. Výber pohľadníc Serede poskytli do výstavy zberatelia: Patrik Eckert, Richard Hričovský, Dušan Irsák, Ján Kohút, Rastislav Petrovič, Miroslav Petruška, Dušan Slahučka a Marta Šimeková, manželka zberateľa Ota Šimeka (†). Mestské múzeum v Seredi pripravilo túto výstavu pri príležitosti 710. výročia najstaršej písomnej zmienky o Seredi. Vystavených bude vyše 90 zväčšenín pohľadníc vydaných v súkromných tlačiarňach v rokoch 1899 – 1950. Na pohľadniciach sú zachytené seredské ulice s ľuďmi, námestia, kostol, verejné budovy, železničná stanica, lodné mlyny, podniky, tiež mariánsky stĺp so sochami a pamätníky.

Plagát Seredská farebná paleta 2023

Seredská farebná paleta 2023

21. 6. 2023   –   26. 8. 2023 Mestské múzeum Sereď

Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba, grafika, plastika. V dielach autorov prevláda motív prírody, zátišia s kvetmi, krajinky a abstraktné motívy.

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

24. 3. 2023   –   14. 4. 2023 Mestské múzeum Sereď

Vystavené budú výtvarné diela žiakov a absolventov umeleckej školy. Výstavu pripravili pedagógovia výtvarného odboru Mg. Michaela Šebová, Eva Šmigrovská, DiS. (zastupuje Veronika Strecká) a Bc. Jarmila Katarína Lehoczki.

Plagát Radosť jari

Radosť jari

4. 4. 2023   –   5. 4. 2023 Mestské múzeum Sereď

Mestské múzeum v Seredi Vás srdečne pozýva aj na veľkonočné tvorivé dielne „Radosť jari“. V pripravenej dielničke sa budú vyrábať kraslice technikou vosku, veľkonočné ozdoby s jarným motívom - výroba z hliny, keramika, ukážky paličkovania, vypaľovanie do dreva, výroba z drôtu, výroba zo šúpolia. Remeselné dielne vedú skúsení remeselníci zo Serede a regiónu.

Plagát Sereď a Šintava v minulosti

Sereď a Šintava v minulosti

25. 11. 2022   –   31. 1. 2023 Mestské múzeum Sereď

Rozvoj Serede ale aj Šintavy znamená rozsiahly stavebný boom, ktorý so sebou prináša aj príležitosti preskúmať dosiaľ nedotknuté územia. V rokoch 2018 – 2022 sa archeológom podarilo objaviť nové sídlisko z mladšej doby železnej a zo stredoveku v polohe Prúdy, kde sa momentálne realizuje výstavba novej obytnej štvrte. Z novovekých historických záznamov je táto lokalita známa najmä vďaka tehelni. Jej pozostatky skúmajú pracovníci Archeologického ústavu práve v týchto dňoch. Niekoľko nových poznatkov o živote mesta v stredoveku poskytol aj rozsiahly projekt rekonštrukcii okruhov kotolní v roku 2019. Zaujímavé informácie priniesol archeologický výskum v Šintave, kde bola realizovaná výstavba IBV Nad vŕškom.

Futbal pod hákovým krížom – Príbeh Leopolda „Jima“ Šťastného

1. 7. 2022   –   15. 11. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava prostredníctvom osobného príbehu Leopolda „Jima“ Šťastného zachytáva implementáciu rasových zákonov od postupného vylúčenia „neárijcov“ z organizovaného futbalu až po snahu o ich fyzickú likvidáciu.

Plagát Emília Urbanová - Z tvorby

Emília Urbanová - Z tvorby

2. 9. 2022   –   7. 10. 2022 Mestské múzeum Sereď

Výstava výtvarných diel pri príležitosti životného jubilea akademickej maliarky,.

Prenasledovanie Rómov počas holokaustu

1. 8. 2022   –   7. 9. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava približuje genocídu rómskych komunít, ktorá vyvrcholila likvidáciou „cigánskeho rodinného tábora“ v koncentračnom a vyhladzovacom tábore Auschwitz – Birkenau.

Plagát Seredská farebná paleta 2022

Seredská farebná paleta 2022

22. 6. 2022   –   23. 8. 2022 Mestské múzeum Sereď

Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba, grafika. V dielach autorov prevláda motív prírody, maľba ročných období, kresba portrétov a architektúry, maľby rozprávkového sveta v podobe ilustrácií, ale zaujať môžu aj abstraktné diela. Hosťom výstavy je Martina Némethová, aranžérka mydlových kytíc.

Plagát Sakrálne obrazy z farnosti Sereď

Sakrálne obrazy z farnosti Sereď

14. 5. 2022   –   14. 6. 2022 Mestské múzeum Sereď

V spolupráci s Rímskokatolíckym farským úradom v Seredi pripravilo Mestské múzeum novú výstavu troch reštaurovaných obrazov pod názvom Sakrálne obrazy z farnosti v Seredi – Sedembolestná Panna Mária, Ecce Homo, Nepoškvrnená Panna Mária.

Dotyky s umením

9. 4. 2022   –   7. 5. 2022 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov výtvarného odboru ZUŠ Jána Fischera - Kvetoňa.

Židovský kódex / Cesta bez návratu

29. 3. 2022   –   5. 5. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava dobových dokumentov doplnená fotografiami autorky Alexandry Borsíkovej, ktoré zachytávajú železničné stanice, odkiaľ boli transporty vypravované. Podujatie v Múzeu holokaustu v Seredi odštartuje spomienkovým koncertom komorného orchestra Bruna Waltera.

Plagát František Šmigrovský - výstava reštaurátorskej tvorby a ochrany pamiatok slovenského reštaurátora

František Šmigrovský - výstava reštaurátorskej tvorby a ochrany pamiatok slovenského reštaurátora

28. 1. 2022   –   29. 3. 2022 Mestské múzeum Sereď

František Šmigrovský sa narodil v Skalici a pochádza z Veľkých Levár. Po základnej škole študoval na Strednej umelecko-priemyselnej škole v Bratislave, odbor rezbárstvo u profesora Ľudovíta Korkoša, potom absolvoval nadstavbové štúdium SUPŠ, odbor reštaurovanie u profesora Jána Gazdíka, potom študoval na Vysokej škole výtvarných umení, odbor reštaurovanie u profesora Jozefa Poruboviča a docenta Jaroslava Kubu. V Seredi býva od roku 1989 a pracovne pôsobí po celom Slovensku. Reštaurovaniu oltárnej i svetskej architektúry, kamenných sôch a plastík sa intenzívne venuje od roku 1991. Jeho práca zachránila pred zničením veľa pamiatok na Slovensku. Žije stále v Seredi, kde má aj svoj ateliér.

Sedem požehnaní

27. 1. 2022   –   25. 3. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava zachytáva svet ultraortodoxných Židov, Chasidov, prostredníctvom čiernobielych fotografií. Názov výstavy a rovnomennej knihy odkazuje na slávnosť Sedem požehnaní (ševa brachot), tradičnú súčasť židovskej svadby. Múzeum holokaustu v Seredi.

Nad rámec povinností

25. 11. 2021   –   25. 1. 2022 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava pripravená v spolupráci s Veľvyslanectvom štátu Izrael v Bratislave zobrazuje príbehy diplomatov, ktorí za svoju pomoc Židom počas druhej svetovej vojny získali ocenenie Spravodliví medzi národmi.

Plagát Seredská farebná paleta 2021

Seredská farebná paleta 2021

25. 6. 2021   –   25. 8. 2021 Mestské múzeum Sereď

Stretnutie výtvarníkov a prezentácia ich diel v priestore mestského múzea môže inšpirovať každého, kto navštívi a pozrie si výstavu. Tvorcovia diel použili široké spektrum farieb a techník, maľbu akrylom, olejom, akvarelom, ako i maľbu voskom – enkaustiku a tiež grafickú techniku linorytom. V dielach výtvarníkov sa prelínajú motívy prírody – obrazy krajín, zátišia s kvetmi, portréty, figurálne i abstraktné zobrazenie javov a vecí.

Dotyky s umením

21. 5. 2021   –   18. 6. 2021 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov výtvarného odboru ZUŠ Jána Fischera – Kvetoňa.

Plagát Tik - tak: Výstava hodín z 19. storočia a výstava hodiniek z 20. storočia

Tik - tak: Výstava hodín z 19. storočia a výstava hodiniek z 20. storočia

14. 5. 2021   –   14. 6. 2021 Mestské múzeum Sereď

Branislava Kružlíka ku zberateľstvu hodiniek priviedol jeho otec Vojtech, ktorý sa venoval tiež tejto záľube. Samotný zberateľ sa zaujíma aj o históriu faktu, už ako 9-ročný rád čítal literatúru, jeho prvou prečítanou knihou bola kniha od autora Vojtecha Zamarovského „Za siedmimi divmi sveta“. Ako chlapec sa rád prechádzal okolo seredského kaštieľa, ktorého stavbu obdivoval a trávil v parku veľa času. Po škole sa uplatnil vo svojom povolaní kuchár - čašník v gastronómii.

Maciek Nabrdalik: Nezvratní

25. 3. 2021   –   8. 5. 2021 Múzeum holokaustu v Seredi

Fotografická výstava poľského autora Macieka Nabrdalika zachytáva preživších nemeckých nacistických táborov na celom svete. Výstavu otvorí SNM – MŽK – Múzeum holokaustu v Seredi pri príležitosti 79. výročia vypravenia prvého transportu Židov zo Slovenska, ktorý bol zároveň prvým uceleným židovským transportom v koncentračnom tábore Auschwitz.

Protižidovská propaganda na stránkach dobovej tlače slovenského štátu

6. 9. 2020   –   24. 11. 2020 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava s témou propagandy v období Slovenského štátu vychádzajúca z dobovej tlače.

Plagát Z histórie ženijného vojska v Seredi

Z histórie ženijného vojska v Seredi

27. 8. 2020   –   15. 10. 2020 Mestské múzeum Sereď

Až hlbší výskum archívnych dokumentov, plánov, fotografií vyhotovených pre vojenské i hospodárske účely, ale i občianske potreby na tomto území mohli priniesť poznatky, ktoré určite obohatia dejiny mesta Sereď i okolia. Výstavu Z histórie ženijného vojska v Seredi pripravil Dom kultúry - Mestské múzeum v Seredi, vedúca múzea Mária Diková a veľkou mierou sa spolupodieľal a horlivo inicioval vznik výstavy predseda Zväzu vojakov SR – Klub Sereď podplukovník vo výslužbe Ondrej Urban, ktorý niekoľko rokov pracoval v posádke Sereď v oblasti logistiky.

Plagát Drahomír Prihel - Sklo a pastely

Drahomír Prihel - Sklo a pastely

4. 9. 2020   –   14. 10. 2020 Mestské múzeum Sereď

Drahomír Prihel, akademický sochár sa narodil 9. septembra 1956 v Bratislave (Slovenská republika).
V rokoch 1971 – 1975 študoval na Střednej průmyslovej škole sklářskej v Kamenickom Šenove (Česká republika) a v rokoch 1982 – 1987 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (Slovenská republika) oddelenie sklárskeho výtvarníctva u doc. Askolda Žáčka. Vo svojej tvorbe sa venuje brúseným skleneným objektom, hutne modelovaným objektom, sklárskemu dizajnu, maľovaným taveným obrazom a vitráži, drevenej soche, soche v kove, maľbe – pastelom.

Výstava z výtvarnej tvorby Lýdie Boríkovej Jančovičovej

24. 4. 2020   –   16. 5. 2020 Mestské múzeum Sereď

Výstava maliarky rodáčky z Dolnej Stredy pri príležitosti 70. jubilea jej narodenia.

Stará radnica v Seredi a Tomaschekovci

27. 3. 2020   –   30. 4. 2020 Mestské múzeum Sereď

Výstava pri príležitosti 110. výročia seredskej radnice - od postavenia budovy podľa projektu staviteľa Jána Tomascheka. Vystavené sú historické dokumenty, fotografie, pohľadnice, knihy a výstrižky z novín z histórie radnice a seredských staviteľoch Tomaschekovcoch.

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

13. 3. 2020   –   14. 4. 2020 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov výtvarného odboru ZUŠ Jána Fischera – Kvetoňa.

Holokaust: likvidácia, oslobodenie, záchrana

28. 1. 2020   –   13. 3. 2020 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstavu tvoria jedinečné dokumenty a fotografie zachytávajúce históriu holokaustu na okupovanom území Sovietskeho zväzu. Práve tu bolo podľa autorov výstavy zavraždených približne 2 700 000 ľudí, čo predstavuje 45% všetkých zavraždených Židov z Európy.

Plagát 30 rokov od nežnej revolúcie v Seredi

30 rokov od nežnej revolúcie v Seredi

5. 11. 2019   –   31. 1. 2020 Mestské múzeum Sereď

Výstava je členená do dvoch častí. Prvá časť výstavy je zostavená z posterov, ktoré budú informovať o dôležitých rokovaniach, diskusiách VPN, revolučnom dianí v Bratislave a Prahe. V tejto časti je výstava doplnená o dokumenty, ktoré prezentujú zmeny v rámci okresu Galanta, sú to ustanovenia zachytené v zápisnici Okresný národný výbor (ONV) v Galante so záväzným uznesením okresného úradu. Zaujímavé môžu byť pre návštevníkov aj informácie a články, ktoré vyšli v dobovej tlači – týždenníku Víťazná cesta od novembra 1989 do marca 1990.

Grünberg: Stratené spomienky

24. 10. 2019   –   31. 1. 2020 Múzeum holokaustu v Seredi

Kolektív autorov fotograficky zdokumentoval miesta, na ktorých žila a pôsobila ortodoxná židovská komunita v meste Zielona Góra (Grünberg) v Poľsku. Tá bola počas holokaustu úplne zničená. Prostredníctvom fotografií a opisného textu autori odkrývajú a približujú svet, ktorý zanikol príčinou vyvražďovania Židov a ničenia miest spojených s výkonom ich náboženského a komunitného života počas holokaustu.

Plagát Vianočné trhy v Seredi 2019

Vianočné trhy v Seredi 2019

11. 12. 2019   –   15. 12. 2019 Námestie Slobody

je už známy vianočný a silvestrovský program v Seredi, z ktorého si určite budete môcť vybrať to, čo je Vášmu srdcu blízke.

Program začína 4.decembra koncertom skupiny Fragile, ktorý sa pre veľký záujem zopakuje aj 22.decembra.
V dňoch 4-5.decembra sa v mestskom múzeu budú konať vianočné tvorivé dielne. Dňa 9.12. určite mnohých zaujme koncert Norberta Daniša, ktorého výťažok poputuje OZ Nikolka.

Plagát Žijú medzi nami: Tibor Králik, Tibor Hoffman

Žijú medzi nami: Tibor Králik, Tibor Hoffman

27. 9. 2019   –   12. 10. 2019 Mestské múzeum Sereď

Výstava z cyklu o živote a diele významných osobností v Seredi
v spolupráci s občianskym združením Koménium v Seredi.

Plagát Bludné prúdy 3

Bludné prúdy 3

3. 8. 2019   –   15. 9. 2019 Mestské múzeum Sereď

Výstava výtvarných diel umelcov v Bastióne kaštieľa v Seredi, otvorenie výstavy v sobotu 3. augusta 2019 o 13. hodine v rámci podujatia VATA fest 2019.

Plagát Seredská paleta 2019

Seredská paleta 2019

20. 6. 2019   –   31. 8. 2019 Mestské múzeum Sereď

Garanciu výberu kvalitných umeleckých prác do výstavy poskytla múzeu akademická maliarka Blanka Kästová zo Serede, ktorá svojou odbornosťou a ochotou participovať na tomto projekte je aj kurátorkou výstavy spolu s vedúcou mestského múzea Máriou Dikovou. Mesto Sereď a Dom kultúry podporuje činnosť múzea aj v tejto oblasti realizácie projektu prezentácie autorov - výtvarníkov zo Serede a blízkeho okolia. Otvorenie výstavy podporili ZUŠ J. Fischera Kvetoňa v Seredi husľovým hudobným programom na otvorení výstavy.

Samaritáni z Markowej

17. 6. 2019   –   30. 8. 2019 Múzeum holokaustu v Seredi

Príbeh rodiny Ulmovcov a ďalších rodín z poľskej obce Markowa, ktoré počas 2. svetovej vojny ukrývali židovské rodiny a zaplatili za to svojimi životmi. Výstava sa koná v spolupráci s Poľským inštitútom.

Svedectvá preživších

30. 5. 2019   –   5. 8. 2019 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava fotografií zobrazuje ľudí preživších holokaust. Krátke sprievodné texty opisujú ich spomienky na obdobie 2. svetovej vojny.

Držme spolu

31. 5. 2019   –   23. 6. 2019 Mestské múzeum Sereď

Putovná výstava, spojená s charitatívnou vernisážou, cieľom ktorej je stimulácia záujmu verejnosti a pomoc rodinám starajúcich sa o pacientov s diagnózou „Vigílna kóma“ a rodinám starajúcim sa o deti so zdravotným postihnutím.

Plagát Karol Felix - Lapač svetla

Karol Felix - Lapač svetla

10. 5. 2019   –   15. 6. 2019 Mestské múzeum Sereď

Karol Felix patrí v oblasti grafiky a známky k medzinárodne uznávaným autorom. Umelca a jeho diela poznajú v mnohých krajinách Európy, Ameriky, Afriky i ostrovné krajiny. Výstava v Seredi predstavuje zlomok z bohatej tvorby autora, výnimočná je jeho malá grafika, ex libris, známková tvorba, voľná grafická tvorba hĺbková i digitálna. Jeho tvorba ponúka svet pocitov a vnemov, svetlo a tmu prechádzajúcimi farbami. Autor rád spoznáva všetko, čo malo v dejinách zmysel. Veľa z toho sa skrýva v symboloch, ktoré môžeme vidieť v obrazoch, sú výtvarne stvárnené v nových grafických variáciách.

Plagát Noc múzeí a galérií 2019

Noc múzeí a galérií 2019

18. 5. 2019 10:00   –   21:00 Mestské múzeum Sereď

10:00 – 21:00 Prehliadky expozícií a výstav s odborným výkladom

10:00 – 14:00 Aquamanile – nádoba v stredoveku, tvorivá dielňa s hlinou

15:30 – 17:00 Prednášky:
1. Spolok pre vybudovanie pomníka generálovi M. R. Štefánikovi – Eva Vrabcová
2. Pozostalosť po generálovi M. R. Štefánikovi
– Peter Macho, Historický ústav SAV v Bratislave

18:00 – 19:00 Československé komorné duo – účinkujú Pavel Burdych, český virtuózny huslista a Zuzana Berešová, slovenská klavírna virtuózka

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

22. 3. 2019   –   27. 4. 2019 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov výtvarného odboru ZUŠ Jána Fischera - Kvetoňa.

Hudobní hostia:
Michael Messer - anglický spevák, hráč na rezofonickú gitaru i dobro, skladateľ a producent
Damir Hal Halilič z Chorvátska – medzinárodne uznávaný gitarový mág, akustický gitarista

Plagát Čarovná moc rastlín

Čarovná moc rastlín

7. 2. 2019   –   31. 3. 2019 Mestské múzeum Sereď

Výstava približuje históriu liečivých rastlín a využívanie liečivých rastlín, ako aj problematiku chránených liečivých rastlín a výskyt rastlín v okolitom regióne. Panelová náučná časť výstavy je doplnená o herbár liečivých rastlín a vystavené sú i obrázky s motívom rastlín výtvarníčky Jany Frantovej.

Jaroslav Žiak: Hrdinovia

28. 1. 2019   –   25. 3. 2019 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava fotografií pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí. Výstava zachytáva priamych účastníkov 2. svetovej vojny a preživších holokaust na miestach s ním spojených - na pietnych akciách spojených s oslobodením miest, koncentračných táborov.

Plagát Tanečná kozmopolitka Alica Pastorová - Flachová

Tanečná kozmopolitka Alica Pastorová - Flachová

7. 12. 2018   –   15. 3. 2019 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava o primabaleríne zachytáva jej životnú púť od začiatkov štúdia v baletnej škole, cez tragické obdobie 2. svetovej vojny, návrat na baletné scény, pôsobenie na pozícii dramaturgičky, až po jej pedagogické aktivity. Výstavu pripravilo múzeum v spolupráci s Divadelným ústavom v Bratislave.

Plagát Sereď v Československej republike

Sereď v Československej republike

19. 10. 2018   –   31. 1. 2019 Mestské múzeum Sereď

Výstava prezentuje predmety a dokumenty z obdobia konca vojny a začiatku mladej československej republiky až do roku 1938. Vystavené sú fotografie Serede, dekréty, diplomy a fotografie osobností ČSR – generála Štefánika a prezidenta ČSR Masaryka, ale i rodinné, školské predmety a fotografie a dokumenty z kultúrneho z politického života obyvateľov Serede zozbierané do zbierky múzea. Vystavené bude aj tablo Pamětní list legií – udeleného vyznamenania seredskému legionárovi Jozefovi Benovi, strelcovi 1. jazdeckého pluku Jána Jiskry z Brandýsa, rýchlopalného oddielu.

Plagát Michal Hoffman: Petra - kamenné mesto duchov

Michal Hoffman: Petra - kamenné mesto duchov

7. 12. 2018   –   26. 1. 2019 Mestské múzeum Sereď

Michala Hoffmana zaujala starobylá architektúra v meste Petra v Jordánsku, autentické zábery z tohto miesta autor hravo zachytil na fotografiách, ktoré budú vystavené v Mestskom múzeu.

Sobibor

29. 11. 2018   –   31. 12. 2018 Múzeum holokaustu v Seredi

Vyhladzovací tábor Sobibor bol jedným z troch táborov akcie Reinhard. Fungoval osemnásť mesiacov a bolo v ňom zavraždených približne dvestopäťdesiat tisíc Židov, dvadsaťpäťtisíc z nich pochádzalo zo Slovenska. Zo Sobiboru sa uskutočnil jeden z najväčších a najslávnejších útekov z „tovární na smrť.“

Jose Andrés Lacko: Remembrance

12. 9. 2018   –   31. 10. 2018 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava fotografií izraelského fotografa a filmára, ktorý s fotografovaním židovskej komunity žijúcej v Maďarsku a na Slovensku začal koncom sedemdesiatych rokov 20. storočia. Výstava predstavuje osobný výber autora z jeho tvorby. Poukazuje na tradičné a moderné spôsoby vnímania historickej pamäte a vytvárania jej kontinuity.

Bludné prúdy 3

8. 9. 2018   –   30. 10. 2018 Mestské múzeum Sereď

Výstava diel mladých profesionálnych výtvarníkov v rámci už 5. ročníka výtvarného sympózia v Seredi.

Lessing presents Lessing

16. 5. 2018   –   30. 9. 2018 Múzeum holokaustu v Seredi

Výstava v spolupráci so Židovským múzeom vo Viedni a Rakúskym kulturfórom v Bratislave.

Plagát Seredská paleta

Seredská paleta

30. 6. 2018   –   31. 8. 2018 Mestské múzeum Sereď

I. ročník výstavy umeleckých diel výtvarníkov zo Serede a blízkeho okolia.

Plagát Stanislav Klačanský: Ženy

Stanislav Klačanský: Ženy

30. 5. 2018   –   26. 6. 2018 Mestské múzeum Sereď

Stano Klačanský sa narodil 22. apríla 1978 v Šali. Žije a pôsobí v Seredi. Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v odbore Manažment. Tvorbe fotografií sa venuje desať rokov, profesionálne sedem rokov. Tvorí reportážnu a dokumentárnu fotografiu, zameriava sa na reportážny a ateliérový portrét, rád experimentuje a nevyhýba sa žiadnemu typu fotografie. V poslednej dobe sa vracia k analógovej fotografii.

Plagát Dotyky s umením

Dotyky s umením

14. 3. 2018   –   3. 4. 2018 Mestské múzeum Sereď

Výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ Jána Fischera - Kvetoňa.

Plagát Hmyz v prírode

Hmyz v prírode

18. 1. 2018   –   24. 2. 2018 Mestské múzeum Sereď

Hmyz je súčasť živej prírody, ktorá nás obklopuje. Vďaka záľube zberateľa a tropického bádateľa Michala Zachara z Prievidze, môžeme vidieť rozmanitosť druhov hmyzu po celom svete.

Plagát Návraty do minulosti - najnovšie archeologické nálezy v Seredi

Návraty do minulosti - najnovšie archeologické nálezy v Seredi

6. 10. 2017   –   10. 1. 2018 Mestské múzeum Sereď

Výstava archeologických nálezov v Seredi z výstavieb skladových priestorov Lídl, prívodového diaľkového potrubia Galanta – Šúrovce, lokalita Trnavská cesta a železnica, obchodných priestorov na autobusovom námestí a z výskumu v seredskom kaštieli.

Plagát Kontakt

Kontakt

10. 11. 2017   –   25. 11. 2017 Mestské múzeum Sereď

KONTAKT, je názov putovnej výstavy srbského a slovenského súčasného umenia v Mestskom múzeu v Seredi. Svoje diela vystavujú umelci zo Slovenska a Srbska.

Seredský historický jarmok

24. 6. 2017   –   25. 6. 2017

Ako súčasť Seredského hodového jarmoku sa na seredskom Námestí slobody 24. a 25. júna uskutoční aj historický a remeselný jarmok.

Dotyky s umením

30. 3. 2017   –   28. 4. 2017 Mestské múzeum Sereď

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov výtvarného odboru Základnej umeleckej školy Jána Fischera - Kvetoňa.

Plagát Umenie z Kovačice - Padina

Umenie z Kovačice - Padina

10. 2. 2017   –   15. 3. 2017 Mestské múzeum Sereď

Výstava obrazov z insitnej tvorby Juraja Lavroša a Vladimíra Galasa z Kovačice - Padiny v Srbsku v spolupráci s Domom Matice slovenskej v Galante.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.