V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Strečno - erb

Strečno

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1321 13,18 km² 2 558 360 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Po stopách poľskej geológie

Po stopách poľskej geológie

1. 5. 2023   –   31. 5. 2023 Hrad Strečno

Obrovská energia ukrytá v hlbinách Zeme vyvolala sopečné erupcie a dala do pohybu procesy, v dôsledku ktorých sa sformovali horské pásma, aby napokon poveternostné vplyvy toto dielo zavŕšili. Výsledky tejto činnosti – aj keď v rozličnom rozsahu – možno pozorovať v každej časti Poľska. Hory, údolia, jazerá, pobrežné útesy či jaskyne a skalnaté výčnelky, ktoré obdivujeme, majú okrem mnohých rozdielov jedno spoločné – všetky sú výsledkom geologických procesov, ktoré jednak prebiehali v minulých dobách, no zároveň prebiehajú aj dnes. A najstaršie z nich sa udiali ešte pred stovkami miliónmi rokov. Výstava na paneloch predstavuje miesta, ktoré sú atraktívne z hľadiska geológie, ale aj cestovného ruchu.

Deň detí na hrade Strečno

28. 5. 2023 9:00   –   17:00 Hrad Strečno

Malí aj veľkí návštevníci zažijú prehliadku hradu so stredovekými hrami, o ktoré sa postará žilinský Cech Terra de Selinan. Súčasťou programu budú aj drevené palné zbrane a na hlavnom nádvorí si vytvoríme skutočné kolbisko pre udatných malých návštevníkov. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať streľbu z luku a ochutnajú typickú stredovekú kuchyňu. Nebudú chýbať hradní delostrelci z Klubu vojenskej histórie Turiec. Na pódiu v stredovekej dedine Paseka vystúpi detský folklórny súbor Lieska, ktorý patrí pod SZUŠ Anima Libera.

Plagát Hľadanie svetla

Hľadanie svetla

18. 8. 2022   –   20. 10. 2022 Hrad Strečno

Na hrade Strečno bude vo štvrtok 18. augusta otvorená výstava Hľadanie svetla mladej umelkyne Andrei Hellovej. Autorka sa venuje portrétnej tvorbe, maľbe zátiší, krajinomaľbe i tvorbe voľných kópií starých majstrov. Z neveľkých kresieb, akvarelov, pastelov a malieb prešla odvážne k omnoho väčším a náročnejším kompozíciám. Pomocou premyslenej reči symbolov a kultivovanej farebnosti sa zaoberá najmä vzájomnými medziľudskými vzťahmi a človekom, ako súčasťou harmónie s prírodou.

Plagát Tajomstvá života

Tajomstvá života

18. 6. 2022   –   16. 8. 2022 Hrad Strečno

Súbor diel je malým výletom do krajiny tajomstiev Života spojených s piatimi elementmi –živlami. Sú všade okolo nás, sú v nás samotných a v určitej miere ovplyvňujú aj našu životnú cestu... Návštevníci výstavu nájdu počas prehliadky hradu Strečno v interiéri severného paláca.

Farbohra skla

2. 7. 2021   –   31. 8. 2021 Hrad Strečno

Jedinečná atmosféra zrekonštruovaného severného paláca na hrade Strečno dovolí vyniknúť výstave Farbohra skla, ktorú Považské múzeum sprístupní 2. júla. Autorkou výstavy je profesionálna sklárska výtvarníčka a maliarka Mgr. art. Petronela Vlhová. Jej originálne obrazy a objekty zo skla ponúkajú pohľad do inej dimenzie vnímania reality. Farebné odtiene a plochy odkazujú na pestrofarebnosť ľudského života a odzrkadľujú dušu človeka.

Plagát Na hrade a pod hradom

Na hrade a pod hradom

18. 5. 2023   –   31. 10. 2023 Hrad Strečno

Výstava Na hrade a pod hradom prezentuje práce detí ZUŠ M.R. Štefánika v Čadci. Diela vznikali rovnakou výtvarnou technikou – maľba na plátno s akrylovými farbami. Deťom bol daný priestor na vyjadrenie vlastného názoru zo získaných vedomostí predostretých výtvarnými pedagogičkami ZUŠ (Mgr. Ingrid Šišková, PhDr. Miroslava Habčáková Samsonová, Mgr. art. Petronela Vlhová).

7 € Dospelí
3,50 € Deti

Kde bolo, tam bolo...

3. 6. 2023   –   15. 10. 2023 Hrad Strečno

Výstava umelca Ondreja Zimka 4., ktorý sa venuje komornej i monumentálnej sochárskej tvorbe a maľbe. Zúčastnil sa na viacerých individuálnych a kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí a jeho diela sa nachádzajú v početných verejných i súkromných zbierkach.

7 € Dospelí
3,50 € Deti

Výlety v okolí obce Strečno zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Strečno?