V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Strečno - erb

Strečno

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1321 13,18 km² 2 558 360 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Na hrade a pod hradom

Na hrade a pod hradom

18. 5. 2023   –   31. 10. 2023 Hrad Strečno

Výstava Na hrade a pod hradom prezentuje práce detí ZUŠ M.R. Štefánika v Čadci. Diela vznikali rovnakou výtvarnou technikou – maľba na plátno s akrylovými farbami. Deťom bol daný priestor na vyjadrenie vlastného názoru zo získaných vedomostí predostretých výtvarnými pedagogičkami ZUŠ (Mgr. Ingrid Šišková, PhDr. Miroslava Habčáková Samsonová, Mgr. art. Petronela Vlhová).

Kde bolo, tam bolo...

3. 6. 2023   –   15. 10. 2023 Hrad Strečno

Výstava umelca Ondreja Zimka 4., ktorý sa venuje komornej i monumentálnej sochárskej tvorbe a maľbe. Zúčastnil sa na viacerých individuálnych a kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí a jeho diela sa nachádzajú v početných verejných i súkromných zbierkach.

Plagát Po stopách poľskej geológie

Po stopách poľskej geológie

1. 5. 2023   –   31. 5. 2023 Hrad Strečno

Obrovská energia ukrytá v hlbinách Zeme vyvolala sopečné erupcie a dala do pohybu procesy, v dôsledku ktorých sa sformovali horské pásma, aby napokon poveternostné vplyvy toto dielo zavŕšili. Výsledky tejto činnosti – aj keď v rozličnom rozsahu – možno pozorovať v každej časti Poľska. Hory, údolia, jazerá, pobrežné útesy či jaskyne a skalnaté výčnelky, ktoré obdivujeme, majú okrem mnohých rozdielov jedno spoločné – všetky sú výsledkom geologických procesov, ktoré jednak prebiehali v minulých dobách, no zároveň prebiehajú aj dnes. A najstaršie z nich sa udiali ešte pred stovkami miliónmi rokov. Výstava na paneloch predstavuje miesta, ktoré sú atraktívne z hľadiska geológie, ale aj cestovného ruchu.

Deň detí na hrade Strečno

28. 5. 2023 9:00   –   17:00 Hrad Strečno

Malí aj veľkí návštevníci zažijú prehliadku hradu so stredovekými hrami, o ktoré sa postará žilinský Cech Terra de Selinan. Súčasťou programu budú aj drevené palné zbrane a na hlavnom nádvorí si vytvoríme skutočné kolbisko pre udatných malých návštevníkov. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať streľbu z luku a ochutnajú typickú stredovekú kuchyňu. Nebudú chýbať hradní delostrelci z Klubu vojenskej histórie Turiec. Na pódiu v stredovekej dedine Paseka vystúpi detský folklórny súbor Lieska, ktorý patrí pod SZUŠ Anima Libera.

Plagát Hľadanie svetla

Hľadanie svetla

18. 8. 2022   –   20. 10. 2022 Hrad Strečno

Na hrade Strečno bude vo štvrtok 18. augusta otvorená výstava Hľadanie svetla mladej umelkyne Andrei Hellovej. Autorka sa venuje portrétnej tvorbe, maľbe zátiší, krajinomaľbe i tvorbe voľných kópií starých majstrov. Z neveľkých kresieb, akvarelov, pastelov a malieb prešla odvážne k omnoho väčším a náročnejším kompozíciám. Pomocou premyslenej reči symbolov a kultivovanej farebnosti sa zaoberá najmä vzájomnými medziľudskými vzťahmi a človekom, ako súčasťou harmónie s prírodou.

Na hrade a pod hradom

20. 5. 2024   –   31. 10. 2024 Stredoveká dedina Paseka

Výstava Na hrade a pod hradom prezentuje práce detí ZUŠ M.R. Štefánika v Čadci. Diela vznikali rovnakou výtvarnou technikou – maľba na plátno s akrylovými farbami. Deťom bol daný priestor na vyjadrenie vlastného názoru zo získaných vedomostí od výtvarných pedagogičiek ZUŠ (Mgr. Ingrid Šišková, PhDr., Miroslava Habčáková Samsonová, Mgr.art. Petronela Vlhová). Výstava bude prístupná v priestoroch stredovekej dediny Paseka

6 € Dospelí
3 € Deti

Výlety v okolí obce Strečno zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Strečno?