Archív udalostí pre obec Strečno zobraziť obec

Plagát Hľadanie svetla

Hľadanie svetla

18. 8. 2022   –   20. 10. 2022 Hrad Strečno

Na hrade Strečno bude vo štvrtok 18. augusta otvorená výstava Hľadanie svetla mladej umelkyne Andrei Hellovej. Autorka sa venuje portrétnej tvorbe, maľbe zátiší, krajinomaľbe i tvorbe voľných kópií starých majstrov. Z neveľkých kresieb, akvarelov, pastelov a malieb prešla odvážne k omnoho väčším a náročnejším kompozíciám. Pomocou premyslenej reči symbolov a kultivovanej farebnosti sa zaoberá najmä vzájomnými medziľudskými vzťahmi a človekom, ako súčasťou harmónie s prírodou.

Plagát Tajomstvá života

Tajomstvá života

18. 6. 2022   –   16. 8. 2022 Hrad Strečno

Súbor diel je malým výletom do krajiny tajomstiev Života spojených s piatimi elementmi –živlami. Sú všade okolo nás, sú v nás samotných a v určitej miere ovplyvňujú aj našu životnú cestu... Návštevníci výstavu nájdu počas prehliadky hradu Strečno v interiéri severného paláca.

Farbohra skla

2. 7. 2021   –   31. 8. 2021 Hrad Strečno

Jedinečná atmosféra zrekonštruovaného severného paláca na hrade Strečno dovolí vyniknúť výstave Farbohra skla, ktorú Považské múzeum sprístupní 2. júla. Autorkou výstavy je profesionálna sklárska výtvarníčka a maliarka Mgr. art. Petronela Vlhová. Jej originálne obrazy a objekty zo skla ponúkajú pohľad do inej dimenzie vnímania reality. Farebné odtiene a plochy odkazujú na pestrofarebnosť ľudského života a odzrkadľujú dušu človeka.

Umenie na hrade

28. 6. 2019   –   30. 10. 2019 Hrad Strečno

Výstava obrazov výtvarníka Vladimíra Mičienku zameraná na prírodu s použitím techniky oleja, akrylu a pastelu.

Plagát Noc duchov, tekvíc a strašidiel 2019

Noc duchov, tekvíc a strašidiel 2019

26. 10. 2019 17:30   –   21:00 Hrad Strečno Vhodné pre deti

Radi sa bojíte? Na konci sezóny zavítajú na hrad Strečno duchovia, strašidlá a nadprirodzené bytosti. Ako sa im brániť a čo na nich platí? Tajné tipy a triky si môžu vyskúšať všetci, ktorí sa prídu "báť" do tajomného, stredovekého hradu. V priamom prenose uvidia Medzinárodnú školu strašenia, tanec bosoriek, vypočujú si neobyčajný koncert v kaplnke, ochutnajú nápoje zo Strašibaru i jedlá stredovekej kuchyne. Atmosféru podujatia zvýrazní nočné pozorovanie oblohy a ohňová šou.

Plagát Cestovanie v čase

Cestovanie v čase

22. 9. 2019 9:00   –   17:00 Hrad Strečnoviac informácií

Zaujímavé chute, lákavé vône, netradičné kombinácie. Ako sa varilo a jedlo v minulosti? V nedeľu 22. septembra budeme na hrade Strečno cestovať v čase. Jesenné podujatie, ktoré pripravilo Považské múzeum v Žiline sa aj tento rok koná v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva a Medzinárodného dňa cestovného ruchu.

Na svoje si prídu nadšenci histórie, výnimočných zážitkov, ale predovšetkým gurmáni. Rôzne dobové kuchyne z čias dávnych i nedávnych pohladia chuťové poháriky návštevníkov počas celého dňa.

Nočná prehliadka na hrade Strečno

20. 7. 2019 21:00   –   23:50 Hrad Strečno

A opäť sú tu obľúbené nočné prehliadky na hrade Strečno. Tento rok sme si pre vás pripravili napínavú rozprávku pod názvom „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“, v ktorej sa návštevníci dozvedia ako po mnohých nástrahách opäť raz zvíťazí láska a dobro. V našich nočných prehliadkach ide vždy o príbehy na motívy starých rozprávok, určené nielen deťom, ale aj dospelým. Príďte, uvidíte, určite neoľutujete!

Vstupenky sa budú dať zakúpiť cez predpredaj.sk, dopredaj vstupeniek bude pred začiatkom podujatia.

Zrod života z ohňa a železa

26. 4. 2019   –   26. 6. 2019 Hrad Strečno

Výstava Zrod života z ohňa a železa zachytáva tvorivú činnosť žiakov a pedagógov odboru Umelecko – remeselné spracúvanie kovov zo Strednej odbornej školy strojníckej z Kysuckého Nového Mesta. Návštevník dostane možnosť oboznámiť sa s celým procesom tvorby na úrovniach jednotlivých ročníkov od cvičných po záverečné maturitné práce, ako aj s tvorbou ich pedagógov.

Plagát Špeciálna večerná prehliadka

Špeciálna večerná prehliadka

18. 5. 2019 20:00   –   23:00 Hrad Strečno

Lektori prezradia zaujímavosti z fungovania hradu, priznajú sa k svojim nevydareným komentárom a pobavia netradičnými či vtipnými otázkami, ktoré kladú návštevníci. Na svoje si prídu i milovníci nočnej oblohy. V spolupráci s Krajskou hvezdárňou v Žiline budú môcť priamo z hradných múrov pozorovať hviezdy a planéty. Svoju dielňu otvorí konzervátor keramiky Michael Daskalakis a sprístupnená bude tiež Stredoveká dedina Paseka.

Plagát Slávnostné otvorenie hradu Strečno 2019

Slávnostné otvorenie hradu Strečno 2019

28. 4. 2019 9:00   –   18:00 Hrad Strečno

Túto sezónu čaká na záujemcov viacero noviniek. V priestoroch hradu uvidia banerovú výstavu pohľadníc hradu Strečno a Starhradu a taktiež výstavu fotografií hradu Strečno od fotografky Považského múzea v Žiline Anny Kucharčíkovej. Od piatku 26. apríla sa môžu tešiť na výstavu „Zrod života z ohňa a železa“, ktorá zachytáva tvorivú činnosť žiakov a pedagógov odboru Umelecko – remeselné spracúvanie kovov zo Strednej odbornej školy strojníckej z Kysuckého Nového Mesta. Lákadlom bude určite aj zreštaurovaná kaplnka.

Plagát Umenie na hrade – Konvergencia

Umenie na hrade – Konvergencia

12. 7. 2018   –   11. 9. 2018 Hrad Strečno

Bratislavská výtvarníčka Veronika Lučeničová Gabčová je umelkyňa so širokým spektrom výtvarných médií a kultúrnych aktivít. Popri plošných technikách (maľba, grafika, kresba) sa venuje aj sochárskym objektom, kde experimentuje so sklom a bronzom. Svoje diela aplikuje pri vytváraní interiérových dizajnov, kde pôsobia harmonicky, kultivovane a elegantne.

Umenie na hrade - Čas výletov

18. 8. 2017   –   31. 10. 2017 Hrad Strečno

Akademická maliarka Daniela Krajčová predstaví výber zo svojej obrazovej tvorby.

Noc duchov, tekvíc a strašidiel

27. 10. 2017 19:00   –   22:00 Hrad Strečno

Strašidelná zážitková prehliadka hradu Strečno a stredovekej dediny Paseka s nádychom tajomna.

Rozlúčka s prázdninami

31. 8. 2017   –   1. 9. 2017 Hrad Strečno

Vstup pre deti do 15 rokov v sprievode dospelej osoby zadarmo.

Svedok poslednej doby ľadovej - hlucháň a jeho príbuzní

1. 4. 2017   –   16. 8. 2017 Hrad Strečno

Sprístupnenie jedinečnej výstavy - v hlavnej úlohe vzácny hlucháň hôrny, v priestoroch hradu Strečno.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.