Archív udalostí pre mesto Trnava zobraziť mesto

Plagát Blaho Uhlár a kolektív DISK: Opulentná sviňa - derniéra

Blaho Uhlár a kolektív DISK: Opulentná sviňa - derniéra

30. 4. 2022 20:00   –   21:10 Divadlo Diskviac informácií

Inscenácia získala v roku 2014 cenu Tvorivý čin roka za najlepšiu ochotnícku inscenáciu na Slovensku.

Účinkujú: Monika Babicová, Jozef Belica, Daniel Duban, Missi Chudá, Braňo Mosný, Jano Rampák, Alžbeta Orth-Sersen a Peter Tilajčík.

Scenár: Blaho Uhlár a kolektív DISK s použitím citátov Ladislava Klímu a slovenskej ľudovej tvorby

Hudba: Jozef Belica

Výtvarná spolupráca: Miriam Struhárová

Réžia: Blaho Uhlár

Svetlá: Blaho Uhlár

Zvuky: Michal Žák

Foto: Ctibor Bachratý

Scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby od 17. mája do 30. novembra 2013.

Autorská divadelná inscenácia.

Plagát Blaho Uhlár a kolektív DISK: Stayin´ alive - premiéra

Blaho Uhlár a kolektív DISK: Stayin´ alive - premiéra

26. 2. 2022 20:00   –   21:10 Divadlo Disk

Réžia: Blaho Uhlár
Výtv. spolupr.: Miriam Struhárová
Svetlá: Blaho Uhlár
Zvuk: Michal Žák
Hudba: Lucia Piussi

Hrajú: Monika Babicová, Daniel Duban, Missi Chudá, Zuzana Jankowská, Sofia Klebanová, Braňo Mosný, Jano Rampák a Peter Tilajčík.

Ostať nažive v pandemickej situácii, keď už milióny ľudí museli odísť, je veľmi pravdepodobne jediný hlavný cieľ súčasnej ľudskej populácie. Divadelný súbor DISK sa vo svojej 67. divadelnej sezóne pustil do ďalšej divadelnej tvorby pod názvom Stayin´alive. Asi aj preto, lebo pandémia mu znemožnila vytvoriť a uviesť inscenáciu "Nový priestor" plánovanú na rok 2020.

Vstupenky tel. 0905 930 923.

„Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia“.
Tvorbu inscenácie podporili: Mesto Trnava, Nadácia ZSE
a PwC Nadačný fond v Nadácii Pontis.

Plagát Spiace idey

Spiace idey

14. 10. 2021   –   21. 11. 2021 Galéria Jána Koniarka

Výstava Spiace idey v trnavskej galérii prináša výber z aktuálnej tvorby Otisa Lauberta a prvýkrát prezentuje jeho návrhy nerealizovaných výtvarných nápadov, ktoré si celý život zaznamenáva do svojich denníkov.

Plagát Tanec línií a farieb

Tanec línií a farieb

7. 10. 2021   –   21. 11. 2021 Galéria Jána Koniarka

Výstava s názvom Tanec línií a tvarov predstavuje česko-slovenské maliarske stretnutie, obrazový dialóg dvoch abstraktných podôb súčasnej maľby umelcami jednej generačnej vlny – Davida Hanvalda a Jána Vasilka. Obidvaja autori pracujú vo väčších cykloch a výstava ukazuje premenu ich vizuálneho jazyka za posledných desať rokov, ale aj istú kontinuitu a integritu vlastných programov a rukopisov.

Plagát Všemi směry: Devadesátá léta ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová

Všemi směry: Devadesátá léta ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová

10. 10. 2021   –   24. 10. 2021 Galéria Jána Koniarka

Galéria Jána Koniarka v Trnave v spolupráci s Galerií Klatovy/Klenová vás srdečne pozývajú na výstavu prezentujúcu deväťdesiate roky s názvom Všemi směry.

Plagát Talking Hands

Talking Hands

15. 7. 2021   –   3. 10. 2021 Galéria Jána Koniarka

Kurátorský projekt Talking Hands sa selektívne zameriava na motívy rúk a naratívny potenciál gest v súčasnom vizuálnom umení, ktoré sú formálne a ideovo doplnené a konfrontované výberom zo zbierok Galérie Jána Koniarka v Trnave. Hybridná forma výstavy prirodzene prepája interný zbierkový materiál a súčasné diela z externých zdrojov. Cieľom nie je intervenovať súčasným umením do stálych expozícií či, naopak, začleniť drobné výňatky z histórie k ilustrácii kontextu diel z ostatných rokov. Rekontextualizácia vybraných diel od polovice 18. storočia až po deväťdesiate roky 20. storočia sa sústredí na možnosti ich aktualizácie a znovuobjavenia formou začlenenia do dialógu so súčasným umením.

Plagát Milan Mikula: Disociácia

Milan Mikula: Disociácia

13. 7. 2021   –   5. 9. 2021 Galéria Jána Koniarka

Galéria Jána Koniarka v Trnave predstavuje samostatnú výstavu slovenského umelca Milana Mikulu (*1963) v podobe video inštalácie v centrálnej časti synagógy. Projekt pod názvom Disociácia vznikol priamo pre tento priestor v podobe opakovaného a neustáleho “zametania” či vymazávania určitých plôch, pamäťových stôp, či prostredí. Pre zvolenú tému bol určujúci samotný priestor realizácie – synagóga s horkým dedičstvom historickej krivdy na židovskej populácii a holokauste.

Horkýže slíže / Trnava

19. 7. 2021 19:00   –   21:00 AMFIK Trnava

Pozývame vás na koncert skupiny Horkýže slíže, ktorý sa bude konať 16. júla 2021 o 19:00 hod. v Amfiku.

Kapacita je podľa platných nariadení obmedzená na 500 ľudí.

Plagát 24. pivný pochod Trnavská 13

24. pivný pochod Trnavská 13

18. 6. 2021   –   19. 6. 2021 Rotunda Spiegelsaal

Hej vážení a milí, už z lockdown - jazera prichádzajú príšerky z Trnavskej13 priamo k vám. Veď stará povesť spomína, že pivári žijú sťa jedna rodina a nik z tej slávnej famílie nesmie byť viac sám 🤣🤣🤣
A preto vám s radosťou oznamujeme, že ak to epidemiologická situácia dovolí a počasie sa umúdri, pivný pochod 🍺Trnavská 13🍺 plánujeme zorganizovať tento rok na trase skalných 13-tich podnikov v termíne 19.6.2021.

Plagát Food Fest Trnava vol. 7

Food Fest Trnava vol. 7

4. 5. 2021   –   6. 5. 2021 Trojičné námestie, pri Dome kultúry

Opäť sa môžeš tešiť na FOOD FEST (festival pouličného jedla), ktorý sa v Trnave uskutoční už siedmy krát! Ak si milovník jedla a rád sa zabávaš, nesmieš chýbať 🙂. Opäť sa budú podávať tie najlepšie streefoodove vychytávky! Tešiť sa môžeš aj na bohatý program 🙂. Samozrejme za dodržania hygienických opatrení. Tento krát sa opäť vidíme na Trojičnom námestí pri Dome Kultúry (medzi OD Jednota a Domom Kultúry).
Samozrejme za dodržania všetkých aktuálnych opatrení!

Plagát Antroporary

Antroporary

18. 9. 2020   –   15. 11. 2020 Galéria Jána Koniarka

Výstavný projekt ANTROPORARY reaguje na antropocentrické a antropologické tendencie v tvorbe súčasnej mladej generácie umelcov, umelkýň a umeleckých skupín v slovenskom a medzinárodnom prostredí.

František Blažo: Nejasná správa / Marko Blažo: Preskupenie

14. 10. 2020   –   15. 11. 2020 Galéria Jána Koniarka

Už počas vysokoškolských štúdií koncom 60. rokov minulého storočia prináša František Blažo (1946) pionierske a osobité podanie komiksovej estetiky a sekvenčnej postupnosti scén. Išlo o rozmerné obrazové plochy (obyčajne na preglejke), husto pokryté spletitými príbehmi, zaplnené množstvom plošných figúrok v karikatúrnych polohách. Vytváral sa tak nepravidelný rytmus fragmentov z rozličných oblastí: erotika, western, náboženstvo, domáce práce, literárne príbehy, útržky textov, poézie a písmen.

Ka – Tekla: Bez rúška

14. 10. 2020   –   15. 11. 2020 Galéria Jána Koniarka

Ka – Tekla (vlastným menom Katarína Blažová-Tekeľová, nar. 1945, Prešov) študovala v Ateliéri monumentálnej maľby a tapisérie profesora Petra Matejku na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Je maliarkou, autorkou tapisérií, art-protisov, realizácií v architektúre. Jej najväčšou témou naprieč desaťročiami je žena. Prostredníctvom osobnej skúsenosti rozpráva o nadčasových archetypoch, ale aj konkrétnom spoločenskom postavení žien. Žena v jej poňatí je nositeľkou života, napojenou na Veľkú Matku (Zem);

Plagát Sklo (venované Milošovi Balgavému)

Sklo (venované Milošovi Balgavému)

10. 9. 2020   –   22. 10. 2020 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava popredného sklárskeho umelca Miloša Balgavého (*1955) – autora a výrazného reprezentanta prizmatickej a brúsenej sklenej plastiky spolu s ďalšími ôsmimi umelcami tvoriacimi so sklom naznačuje obraz zmien v spôsobe nazerania na sklo a v prístupe k tvorbe s touto určujúcou, podmanivou a zároveň osobitne náročnou hmotou.

Plagát Andrea Bartošová: Za oknom

Andrea Bartošová: Za oknom

17. 9. 2020   –   11. 10. 2020 Galéria Jána Koniarka

Profilová výstava poprednej slovenskej maliarky, výber z jej aktuálnej maliarskej tvorby.

Martin Kochan: Od emócii k tvaru

17. 9. 2020   –   11. 10. 2020 Galéria Jána Koniarka

Výstava predstavuje najnovšiu sochársku tvorbu trnavského umelca Martina Kochana (1981). Hoci jeho tvorba má intermediálny rozsah od maľby, fotografie, performance k intervenciám vo verejnom priestore tu prezentuje predovšetkým svoju sochársku tvorbu a spôsob figuratívneho modelovania (zúročuje tak sochárske brnenské školenie v ateliéri prof. Michala Gabriela). Kochan prináša hybridné anatomicky prepracované tvory - kombinácia človeka, zvierat a vecí v jeden podivný celok.

Plagát Jaroslav Kyša: Poradie vĺn

Jaroslav Kyša: Poradie vĺn

9. 7. 2020   –   6. 9. 2020 Centrum súčasného umenia Trnava

Projekt Order Of Waves / Poradie vĺn predstavuje najaktuálnejšie smerovanie v tvorbe slovenského multimediálneho umelca Jaroslava Kyšu. Na podnet výstavy vytvoril monumentálnu videoinštaláciu, ktorá prekrúca charakter bežnej reality, percepciu zobrazeného, redefinuje vnímanie času a spochybňuje všeobecne dané istoty. Experimentálny film zachytáva autora v privátnych minimalistických performanciách, formou ktorých narúša ustálenú predstavu o povahe a vlastnostiach časového naratívu.

Plagát Alexander Salontay: Zásielka

Alexander Salontay: Zásielka

4. 6. 2020   –   30. 8. 2020 Galéria Jána Koniarka

Retrospektívna výstava slovenského maliara Alexandra Salontaya (1937). Ambíciou projektu je v doposiaľ nerealizovanom rozsahu odprezentovať v jednotlivých tematických okruhoch obsiahle dielo opomínaného autora, ktorého maliarska poloha sa pohybuje od reflexie osobnej mytológie v socialistickej spoločnosti po špecifický pop-artový variant v rurálnom kontexte.

Plagát Enigmatická krajina

Enigmatická krajina

18. 6. 2020   –   23. 8. 2020 Galéria Jána Koniarka

Výstavný projekt Enigmatická krajina prezentuje reinterpretácie tradičného maliarskeho žánru krajinomaľby optikou najmladšej generácie výtvarníkov v médiu sochy a maľby. Nastupujúcu generáciu umelcov dopĺňa konceptuálna videointervencia.

Vlasta Žáková: Nostalgia zajtrajších rán

28. 5. 2020   –   3. 7. 2020 Centrum súčasného umenia Trnava

Ide o reprezentatívnu prezentáciu osobitej textilnej tvorby autorky za posledné desaťročie (2010 –2020), kde hlavnú rolu hrajú kolážové vyšívané reliéfy, mäkké plastiky (aj v UV svetle) a digitálne žakárové vzory.

Entrotopia 2.0

6. 2. 2020   –   22. 3. 2020 Centrum súčasného umenia Trnava

Medzinárodný výmenný výstavný projekt medzi Helsinskou asociáciou umelcov (HTS) a OZ Publikum.sk. Diela prezentovaných autorov sú v zastúpení priestorových inštalácií, objektu, maľby, sound artu a tiež u nás veľmi ojedinelého bio-artu.

Plagát Michal Černušák, Marek Kvetán: Čierny kvet

Michal Černušák, Marek Kvetán: Čierny kvet

30. 1. 2020   –   15. 3. 2020 Galéria Jána Koniarka

Výstavný projekt s názvom ČIERNY KVET prináša profilovú prezentáciu dvoch popredných slovenských umelcov Michala Černušáka (nar. 1982) a Marka Kvetana (nar. 1976). Zámerom akcie je priniesť ich aktuálnu tvorbu za posledné obdobie a poukázať na podobnosti ich programov v rozličných médiách: Černušák (maľba), Kvetan (objekty). Ide o spoločnú platformu, v ktorej sa premieta globálny svet masmediálnych informácií, kapitálu a manipulácií, nemoci mocných a ich kritické reflektovanie.

Plagát Ivan Csudai: V zrkadle maľby

Ivan Csudai: V zrkadle maľby

7. 11. 2019   –   26. 1. 2020 Galéria Jána Koniarka

Výstava mapuje posledné tvorivé obdobie popredného predstaviteľa slovenskej maľby a vedúceho ateliéru maľby na VŠVU. Výber diel reflektuje vývoj jeho výtvarného jazyka od roku 2017 po súčasnosť.

Lucia Veselá: Dobrodružná situácia

28. 11. 2019   –   26. 1. 2020 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava trnavskej rodáčky a finalistky súťaže Maľba roka – VÚB 2019 vizualizuje problematiku medziľudských vzťahov v maliarsky abstraktnej aj predmetnej polohe, do ktorých intervenuje autentické prírodné materiály. Koncepcia výstavy bude doplnená presahmi do média fotografie a videa.

Plagát Adventné trhy v Trnave 2019

Adventné trhy v Trnave 2019

29. 11. 2019   –   22. 12. 2019 Trojičné námestie Vhodné pre deti

Mesto Trnava ako organizátor podujatia Advent v Trnave pokračuje v tradícii predvianočných trhov, ktoré sa v čase adventu konajú po celom svete. Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli.

Trojičné námestie sa na pár týždňov premení na malé mestečko, ktoré spoznáte nielen podľa vianočného stromu, dreveného betlehemu, výzdoby a stánkov, ale tiež podľa vône škorice, vareného vína, medoviny, trdelníkov...

1989 Sametová nežná

22. 11. 2019   –   20. 12. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Tridsať rokov po „Nežnej“ alebo „Sametovej“ revolúcii a tridsať rokov života v slobodnej spoločnosti. To je nepochybne dostatočný dôvod na zamyslenie. Tento dôležitý medzník v dejinách slovenského a českého národa pripomenie výstava fotografií 1989 Sametová nežná, zostavená fotografom Tomášom Pospiechom.

Plagát Stredoveké adventné trhy v Trnave 2019

Stredoveké adventné trhy v Trnave 2019

13. 12. 2019   –   15. 12. 2019 Námestie sv. Mikuláša Vhodné pre deti

Nárazy kladiva raziča mincí, topiaci sa včelí vosk na výrobu sviečok, vôňa medu a čečiny vznášajúca sa ovzduším – to sú Stredoveké Adventné trhy, ktoré vás pozývajú vychutnať si osobitné čaro Vianoc na najstaršom trhovisku v meste Trnava.

Na najstaršom námestí, Námestí sv. Mikuláša, pravidelne v období adventu rozkladajú svoje stánky doboví remeselníci, aby v komornej adventnej atmosfére týchto stredovekých trhov ponúkli okoloidúcim svoje ručne zhotovené výrobky, netradičné kulinárske špeciality, či horúci dobový vianočný punč.

Plagát Čarovné lampáše 2019

Čarovné lampáše 2019

10. 11. 2019 17:00   –   19:00 Trojičné námestie Vhodné pre deti

Chystajte si už teraz svoje lampióny, pretože sa pokúšame o slovenský rekord - Najväčší lampiónový sprievod. Do rekordu započítame iba účastníkov s lampiónmi. Ak sa nám podarí, aby nás bolo viac než 2000, zapíšeme sa do Knihy slovenských rekordov.

Plagát Mária Balážová: Ženský dezén

Mária Balážová: Ženský dezén

12. 9. 2019   –   27. 10. 2019 Galéria Jána Koniarka

Výstava predstaví mierne retrospektívny výber za obdobie posledných pätnástich rokov, vzhľadom na poslednú samostatnú výstavu autorky usporiadanú GJK v roku 2004. Koncepcia kladie dôraz na tvorbu z ostatného obdobia, ktorá sa ešte viac vychýlila z oblasti post-geometrickej maľby smerom k výraznejším feministickým výpovediam. Balážová využíva výrazové prostriedky geometrickej abstrakcie ako nástroj kritiky rodovej nerovnosti na inštitucionálnej úrovni.

Plagát Festival svetla a tieňa 2019

Festival svetla a tieňa 2019

20. 9. 2019 19:30   –   23:50 Mikulášske námestie

Festival svetla a tieňa sa po prvýkrát predstaví v meste Trnava. Mikulášske námestie sa premení na umelecký festival vo verejnom priestore. Diváci budú mať možnosť objavovať nové formy umenia od tanca, performance, sochy, svetelných inštalácií až po diela, ktoré budú sami ovládať.

Plagát Bienále plastiky malého formátu 2019

Bienále plastiky malého formátu 2019

1. 8. 2019   –   13. 9. 2019 Galéria Jána Koniarka

Bienále plastiky malého formátu predstavuje komornú 3D tvorbu mladej a strednej generácie slovenských vizuálnych umelcov a prizvaných hostí zo zahraničia, vytvorenú prevažne v priebehu posledných dvoch-troch rokov.

Plagát Skúter IV. - akcia mladého umenia

Skúter IV. - akcia mladého umenia

13. 6. 2019   –   25. 8. 2019 Galéria Jána Koniarka

Skúter IV – akcia mladého umenia je periodické medzinárodné podujatie postavené ako reprezentatívna stredoeurópska prehliadka nastupujúcej generácie českých, slovenských a maďarských umelcov /umelkýň vo veku do 35 rokov. Na výstave sa predstaví vyše 20 oslovených umelcov a umelkýň, ktorí osobitým spôsobom reflektujú súčasný svet - prinášajú pritom celé spektrum prístupov a médií od klasickej maľby, cez fotografiu, objekt, inštaláciu až po digitálny pohyblivý obraz.

Slávnosti piva a jedla 2019

23. 8. 2019   –   24. 8. 2019 Promenáda

Už ste si vydýchli po pivnom pochode? Ak aj nie, to vôbec neprekáža, lebo my vo festivalovej sezóne pokračujeme - a opäť v Promenáde na Slávnostiach piva a jedla 2019.

Tento rok vám opäť pripravíme výber TOP medzinárodných pivovarov, vynikajúcich gastronomických špecialít zo Slovenska a zo sveta, zábavného detského, ale i večerného programu a mnoho, mnoho ďalšieho.

V Promenáde sa spolu stretneme:
23.8. od 15.00 - 0.00 h.
24.8. od 10.00 - 0.00 h.

Mira Podmanická: Herbarium

18. 6. 2019   –   21. 7. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Autorka pracuje s podobou herbára, zbierkou usušených rastlín, ktoré vkladá do plochy obrazu, prišíva ich a ďalej spontánne dopovedá abstraktnou niťovou kresbou. Rastliny nerozlišuje na šľachetné odrody, liečivé druhy alebo buriny. Všetky odkazujú k všadeprítomnej prírode, ktorá vo svojej samozrejmosti mizne zraku a prehliada sa. Podmanická pracuje s opozíciou prírodného materiálu a technickej strojovej kresby. To, čo kedysi bolo rastúce a živé je tu krehké a mŕtve a naopak strojová kresba divoko ožíva a prerastá plochu.

Nadia Issa: Adam

18. 6. 2019   –   21. 7. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava veľkoformátových fotografií – portrétov od mladej poľskej fotografky zobrazujúcich nahú mužskú postavu, na ktorú autorka nazerá ako na nositeľa univerzálnych ľudských archetypov bez explicitných atribútov.

Výstava Adam prezentuje portrétny žáner prostredníctvom série veľkoformátových fotografií. Dominuje v nich nahá mužská postava - Adam - zachytený bez explicitných atribútov, či symbolov, so snahou dekonštruovať ich ideový rámec. Fotografie sú štylizované ako odlišné výjavy, pričom každá z nich má ambíciu definovať univerzálne ľudské archetypy.

Blaho Uhlár a kolektív DISK: SOLITUDO

29. 6. 2019 20:00   –   21:20 Divadlo Disk

Účinkujú: Monika Babicová, Jozef Belica, Daniel Duban, Monika Chudá, Braňo Mosný, Jano Rampák, Alžbeta Sersenová a Peter Tilajčík.

Hudba: Jozef Belica
Výtvarná spolupráca: Miriam Struhárová
Réžia: Blaho Uhlár
Svetlá: Blaho Uhlár
Zvuk: Michal Žák
Foto: Ctibor Bachratý

Drsná satira, v ktorej sa súbor DISK pokúša spoznať a zmapovať situáciu, v ktorej sa človek často ocitá – samotu. Pre niekoho je bolesťou, pre niekoho vykúpením. Samota môže spôsobiť psychickú traumu, ale aj regenerovať vnútro človeka.

Plagát Garden párty na korze 2019

Garden párty na korze 2019

28. 6. 2019   –   29. 6. 2019 Pešia zóna Vhodné pre deti

Kultúrne leto v Trnave opäť otvorí obľúbené podujatie Garden party na korze. Tento rok vo vynovenom šate, počas dvoch dní, v tzv. “foodfest edícii”. Piatkový večer otvorí tanečný latino sprievod pod taktovkou štúdia tanca a pohybu Alegria, nebude chýbať ani bohatý program pre najmenších návštevníkov. Večer už tradične vyvrcholí koncertom maďarskej latino kapely Barrio Latino.

Na druhý, pridaný deň, sa program začne už dopoludnia. Celý deň sa bude niesť v duchu dobrého jedla a pitia, pripravený je program pre deti a prednášky Šimona Janíka a Michaela Kordoša.

Balkan Bashavel Trnava

28. 6. 2019   –   29. 6. 2019 Zelený kríček

O Balkan Bashavel neprídete ani v lete! Divoké krepčenie v rytmoch balkan beats, gypsy music, reggae a world music si spoločne užijeme na čerstvom vzduchu, ako sa moderne hovorí "open-air" ;)

Vstup BUDE POVOLENÝ len osobám starším ako 15 rokov.

Diana Cencer Garafová, Nikola Šušovicová: Jedno bez druhého

4. 4. 2019   –   2. 6. 2019 Galéria Jána Koniarka

Spoločná výstava dvoch maliarok – absolventky doktorandského štúdia na VŠVU v Bratislave a študentky magisterského štúdia na VŠVU

Plagát Food Fest Trnava vol. 3 2019

Food Fest Trnava vol. 3 2019

31. 5. 2019   –   2. 6. 2019 City aréna Vhodné pre deti

Ak si milovník jedla a rád sa zabávaš, nesmieš chýbať :). Opäť sa budú podávať tie najlepšie streetfoodove vychytávky! Tešiť sa môžeš na nových predajcov, aj na bohatý program :). Počas všetkých dní budú priebehať súťaže, workshopy, zábavné aktivity pre všetkých. Tento krát sa uvidíme pred Nákupným centrom City aréna (ulica Dolné bašty).

Piatok:
14:00 – 22:00
od 18:00 Stanko DjStanley
Sobota:
12:00 – 22:00
MDD - Medzinárodný deň detí (súťaže, hry, animácie a zábava pre deti)
od 19:00 DJ JAY JAY
Nedeľa:
12:00 – 20:00
súťaže a aktivity

Jiří Černický: ObrazoBOREC

4. 4. 2019   –   2. 6. 2019 Galéria Jána Koniarka

Výstava výrazného predstaviteľa českého intermediálneho umenia s preferovaním práce s obrazovým poľom maľby.

Plagát Jozef Pilát: ŠuňaWood

Jozef Pilát: ŠuňaWood

11. 4. 2019   –   26. 5. 2019 Galéria Jána Koniarka

Výstava vizuálneho umelca Jozefa Piláta je prierezom jeho tvorby posledných rokov. Prezentuje maľby, kresby, priestorové objekty, inštalácie a videoinštalácie.

Plagát Dobrota - Festival pouličného jedla a dobrého pitia 2019

Dobrota - Festival pouličného jedla a dobrého pitia 2019

12. 4. 2019   –   14. 4. 2019 Trojičné námestie

Festival pouličného jedla a dobrého pitia, pri ktorom sa slinky vydajú na špacír! Počas troch výdatných dní si budeme vychutnávať kvalitné suroviny, poctivý prístup lokálnych výrobcov a nové ingrediencie. Chutné pokrmy pre mäsožravcov aj vegánov, remeselné pivko, lokálne víno, osviežujúce domáce limonády a chutnú kávu sa budú podávať v priateľskej atmosfére. Nový street food festival v Trnave budú definovať lákavé vône a chute, ktoré bude sprevádzať zaujímavý program.

Plagát Erika Miklóšová: Zátišie s drapériami II.

Erika Miklóšová: Zátišie s drapériami II.

14. 2. 2019   –   31. 3. 2019 Galéria Jána Koniarka

Výstava veľkoformátových kresieb mladej slovenskej maliarky (nar. 1984), ktorých námetom sú výjavy z rodinného archívu. Ich prekresľovaním a zmenou mierky formátu vnáša do nich nové asociácie, ako aj širšie pole spoločenských a výtvarných postrehov.

Plagát Food Fest Trnava 2019

Food Fest Trnava 2019

29. 3. 2019   –   31. 3. 2019 Trojičné námestie

Po úspešnom prvom FOOD FESTe (festival pouličného jedla), ťa pozývame na druhý! Ak si milovník jedla a rád sa zabávaš, nesmieš chýbať :). Opäť sa budú podávať tie najlepšie streefoodove vychytávky! Tešiť sa môžeš aj na bohatý program :). Počas všetkých dní budú priebehať súťaže, workshopy, zábavné aktivity pre všetkých.

Juraj Kollár: Prízemie

7. 2. 2019   –   24. 3. 2019 Galéria Jána Koniarka

Autorská výstava solitérneho predstaviteľa súčasnej slovenskej maľby (nar. 1981). Na prevažne veľkoformátových obrazoch z obdobia posledných rokov zachytáva kontinuitu obsahu a dynamiku premeny formálneho prejavu.

Plagát AkvaTera Trnava 2019

AkvaTera Trnava 2019

10. 3. 2019 9:00   –   14:00 Mestská športová hala Vhodné pre deti

Akvaristicko-teraristická predajná výstava AkvaTera sa uskutoční v osvedčených priestoroch Mestskej športovej haly, ktorá poskytne priestor veľkému počtu návštevníkov a predávajúcim na 300 stoloch!

Plagát Trnafské fašangi 2019

Trnafské fašangi 2019

2. 3. 2019 10:00   –   17:00

AŠANGOVÉ HODY
10.00 Zabíjačkové dobroty od majstra mäsiara
10.00 DH Modrančanka
11.00 Šenkvická muzika

MAŠKARI SA CHYSTAJÚ (Radnica)
10.00 - 12.00 Tvorivé dielne - výroba masiek a maľovanie na tvár
14.00 - 16.00 Tvorivé dielne - výroba masiek a maľovanie na tvár

FAŠANGOVICA
14.00 DH Karpatská kapela
15.00 Sprievod masiek DFS Trnavček, DFS Drienka, FS Trnafčan
16:00 Pochováme basu - FS Karpatskí valaškári a ĽH Picúchovci

Plagát Minerály sveta

Minerály sveta

9. 3. 2018   –   28. 2. 2019 Západoslovenské múzeum

Minerál má na rozdiel od horniny rovnaké chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti vo všetkých svojich častiach. Vytvára kryštály, ktoré môžu dosahovať rôzne veľkosti - od mikroskopických rozmerov až po niekoľko metrov veľké monokryštály. Existuje asi 1500 druhov minerálov a veľké množstvo odrôd. Prvé minerály sa na Zemi objavili asi pred 4,5 miliardami rokov, kedy sa vytvorila pevná zemská kôra. Tá je zložená z hornín, ktoré obsahujú minerály. Minerály sa nachádzajú vo všetkých typoch hornín na primárnych náleziskách. Zo sekundárnych nálezísk sú významné hlavne náplavy riek a potokov.

(ID)entity

6. 12. 2018   –   3. 2. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava komorných figurálnych objektov Ivety Tomanovej a veľkoformátových grafík – hĺbkotlačí Dušana Pacúcha.

Plagát Akvizície 2018

Akvizície 2018

6. 12. 2018   –   3. 2. 2019 Galéria Jána Koniarka

Galéria Jána Koniarka v Trnave je nielen výstavná, ale aj zbierkotvorná inštitúcia. V roku 2018 nadobudla do zbierok aj diela, ktoré boli podporené z verených zdrojov Fondom na podporu umenia. Ide o dielo Erny Masarovičovej s názvom Matka a dielo Antona Čierneho s názvom Prv než bude horieť parlament.

Master´s Eye Award 2018 - Lech Majewski

13. 9. 2018   –   3. 2. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Prierez tvorbou renomovaného poľského grafického dizajnéra, laureáta ocenenia Master´s Eye Award za rok 2018.

No Yesterday / No Tomorrow

13. 12. 2018   –   3. 2. 2019 Galéria Jána Koniarka

Prierezová výstava tvorby manželskej a umeleckej dvojice z Ukrajiny (Vlad Yurashko – objekt / inštalácia, Vika Shumskaya - maľba).

No Yesterday / No Tomorrow

13. 12. 2018   –   3. 2. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Prierezová výstava tvorby manželskej a umeleckej dvojice z Ukrajiny (Vlad Yurashko – objekt / inštalácia, Vika Shumskaya - maľba).

Shut up! Voice of democracy in danger

13. 9. 2018   –   3. 2. 2019 Galéria Jána Koniarka

Medzinárodná výstava plagátovej tvorby, ktorej ideový rámec vzišiel z výzvy a následnej reakcie grafických dizajnérov na vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorá spôsobila obrovskú vlnu demonštrácií na Slovensku, ale aj ďalších zahraničných mestách.

Shut up! Voice of democracy in danger

13. 9. 2018   –   3. 2. 2019 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava plagátového cyklu, ktorý sprítomňuje a vizualizuje pátranie autora po svojich predkoch, chasidských židoch z oblasti Radomsko v Poľsku.

Plagát August 1968

August 1968

21. 8. 2018   –   10. 1. 2019 Západoslovenské múzeum

Výstava dokumentuje proces obrody socializmu nazvaný Pražská jar, ktorý začal v marci 1968, pokračoval podpísaním Moskovského protokolu, nasledujúce udalosti, ale aj po tragické momenty, ako bola smrť Jána Palacha. Zároveň ponúka komplexný pohľad na okupáciu v auguste 1968, ktorý môže pomôcť mladšej generácii pochopiť spoločenskú a politickú situáciu, na pozadí ktorej vyrastali ich rodičia a prarodičia.

Plagát Vianočné trhy Trnava 2018

Vianočné trhy Trnava 2018

30. 11. 2018   –   22. 12. 2018 Trojičné námestie

Mesto Trnava ako organizátor podujatia Advent v Trnave pokračuje v tradícii predvianočných trhov, ktoré sa v čase adventu konajú po celom svete. Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho preto s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli.
Trojičné námestie sa na pár týždňov premení na malé mestečko, ktoré spoznáte nielen podľa vianočného stromu, dreveného betlehemu, výzdoby a stánkov, ale tiež podľa vône škorice, vareného vína, medoviny, trdelníkov a ihličia.

Plagát Blaho Uhlár a kolektív DISK: OBOLUS - 2. premiéra

Blaho Uhlár a kolektív DISK: OBOLUS - 2. premiéra

15. 12. 2018 20:00   –   21:20 Divadlo Disk

Nová autorská inscenácia divadelného súboru DISK Trnava.
Bez slov.
Buďte zvedaví.

Réžia: Blaho Uhlár
Výtvarná spolupráca: Miriam Struhárová

Hrajú: Monika Babicová, Daniel Duban, Missi Chudá, Silvia Ištoková, Zuzana Jankowská, Braňo Mosný, Ján Rampák a Peter Tilajčík.

Hrá sa v Divadelnom štúdiu DISK v Trnave na Kopánke.
(Kultúrny doma A. Kubáňa, zadný vchod, ul. Rudolfa Dilonga.)
Predstavenie je vhodné pre divákov od 15 rokov.
Tvorbu inscenácie podporili: mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Plagát Mikuláš v Trnave 2018

Mikuláš v Trnave 2018

5. 12. 2018 17:10   –   19:00 Námestie sv. Mikuláša Vhodné pre deti

Počuli sme, že Mikuláš si už pomaly balí veci a chystá sa na cestu do Trnavy. V stredu 5. decembra opäť príde potešiť všetky deti na námestie nesúce jeho meno. Nebudú chýbať ani anjeli, čerti a mikulášsky záprah. Príďte o 17.15 h privítať tohto vzácneho hosťa a rozsvietiť spolu s ním Námestie svätého Mikuláša.

Plagát Ypsalon 2018 - festival spisovateľov

Ypsalon 2018 - festival spisovateľov

22. 11. 2018   –   25. 11. 2018 Malý Berlín

Štvrtý ročník festivalu spisovateľov sa bude konať v termíne od 22. – 25. novembra v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín. Opäť prinesie program plný besied s ocenenými aj začínajúcimi spisovateľmi, chýbať nebude ani tradičná diskusia s vydavateľmi. Návštevníci si v sprievodnom programe nájdu napr. výstavu tematicky súvisiacu s literatúrou. Nedeľný program bude patriť rodinám a malým čitateľom.

Plagát Čarovné lampáše

Čarovné lampáše

11. 11. 2018 17:00   –   20:00 Trojičné námestie - Hlavná ulica - Promenáda a späť Vhodné pre deti

Mestská televízia Trnava pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja aj tento rok organizuje lampiónový sprievod Trnavou.
Stretneme sa o 17.00 h na Trojičnom námestí, spoločne prejdeme Hlavnou ulicou do Promenády a späť.

Plagát Detská Halloween Disco v Amfik cafe

Detská Halloween Disco v Amfik cafe

31. 10. 2018 17:00   –   20:00 Amfik cafe Vhodné pre deti

Príďte sa zabaviť v strašidelných maskách a samozrejme nebude chýbať ani súťaž o najstrašidelnejšiu masku so sladkou odmenou :)

Plagát Food Fest Trnava 2018

Food Fest Trnava 2018

5. 10. 2018   –   7. 10. 2018 Trojičné námestie

Príď si vychutnať výborné jedlo, nápoje a zabaviť sa na bohatom programe. Podávať sa budú tie najlepšie streetfoodove vychytávky!

Piatok:
14:00 – 22:00
od 19:00 DJ ELSY
Sobota:
12:00 – 22:00, zábavné a súťažné aktivity
17:30 trial show majstra sveta Jána Kočiša
od 19:00 DJ STANLEY
Nedeľa:
12:00 – 21:00, súťaže a animácie pre najmenších

Tradičný Trnavský jarmok

7. 9. 2018   –   9. 9. 2018

Najvýznamnejším kultúrno-spoločenským podujatím mesta Trnava je veľkolepý Tradičný trnavský jarmok, ktorý je návratom k tradíciám dávnych miestnych trhov. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stalo aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami.
Počas štyroch dní lákajú do Malého Ríma mnohých návštevníkov predovšetkým ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov, či medovnikárov. Samozrejme nebudú chýbať ani tradičné jarmočné dobroty – lokše, husacina a burčiak, ba ani kolotoče, či bohatý sprievodný kultúrny program na Trojičnom námestí.

Plagát Total Romantic /Súčasná imaginácia vo svete maliarok/

Total Romantic /Súčasná imaginácia vo svete maliarok/

17. 5. 2018   –   29. 7. 2018 Galéria Jána Koniarka

Výstava prezentuje slovenské a české umelkyne, ktoré tvoria (aj) v médiu maľby. Téma výstavy je analógiou na historický romantizmus v maľbe a jeho autora. Výstava predstavuje súčasné, stále tvoriace autorky – maliarky, ktorých diela sú niektorými rysmi prepojené s autormi pôsobiacimi v ére romantizmu.

Plagát Marcin Berdyszak: Shadow of time

Marcin Berdyszak: Shadow of time

10. 5. 2018   –   22. 7. 2018 Centrum súčasného umenia Trnava

Autor výstavu rozdelil do troch samostatných blokov: pokiaľ spodné podlažie charakterizuje spomenutá site-specific inštalácia reflektujúca nielen symbolikou priestoru, jeho charakteristické danosti i detaily, ale napr. aj pominuteľné chápanie estetiky výtvarného umenia, prvé podlažie sa odvoláva prostredníctvom dokumentárneho záznamu na históriu priestoru.

Plagát Fero Bohunický: Deforma

Fero Bohunický: Deforma

29. 3. 2018   –   26. 4. 2018 Galéria Jána Koniarka

Deforma je v poradí druhou samostatnou výstavou bratislavského sochára mladej generácie Františka Bohunického, ktorého tvorba sa pohybuje od figurálnych objektov v bronze, geometrických konfigurácií, interaktívnych objektov, v ktorých po obsahovej stránke rozvíja naratívnu rovinu budovanú na báze osobnej mytológie.

Plagát Klaudia Korbeličová: [kon]text

Klaudia Korbeličová: [kon]text

25. 1. 2018   –   25. 3. 2018 Centrum súčasného umenia Trnava

Klaudia Korbelič patrí medzi mladú generáciu vizuálnych umelcov, ktorí pôsobia súčasne na českej i slovenskej výtvarnej scéne. Vo svojej tvorbe sa venuje dvom líniám, a to klasickej soche, ktorú podrobuje mechanicko-performatívnej deformácii a site specific inštaláciám a objektom. Námety čerpá zo súčasnosti, ale i z minulosti. Spracováva problematiku armády, sci-fi, princípy architektúry a taktiež sa zaoberá statusom súčasného človeka a otázkami jeho budúcnosti.

Plagát Tomáš Vůjtek: [NA GUT] ZAČÍNAME!

Tomáš Vůjtek: [NA GUT] ZAČÍNAME!

30. 1. 2018 19:00   –   21:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

Jeden z najväčších zločincov, alebo úradník, čo si len robil svoju prácu? Strhujúci portrét Adolfa Eichmanna.

Dionýz Troskó: Memorize

7. 9. 2017   –   30. 3. 2018 Galéria Jána Koniarka

Výstava multimediálneho umelca Dionýza Troskó v priestore záhrady Galérie Jána Koniarka predstavuje výber sochárskych objektov, ktoré autor vytvoril v priebehu posledných dvoch rokov.

Plagát Bolo u nás more

Bolo u nás more

3. 3. 2017   –   28. 2. 2018 Západoslovenské múzeumviac informácií

Vystavené exponáty pochádzajú z obdobia mladších treťohôr (miocén) – eggenburg (22 miliónov rokov) a baden (17 miliónov rokov). Slovensko je bohaté na skameneliny z obdobia mladších treťohôr, časť jeho územia bola vtedy pod hladinou mora. Okrem skamenelín sú na výstave aj recentné (súčasne žijúce) schránky morských ulitníkov a koraly, ktoré žijú v rôznych moriach sveta.

Plagát Jakub Roček: Principie

Jakub Roček: Principie

7. 12. 2017   –   28. 1. 2018 Galéria Jána Koniarka

Jakub Roček voľne pracuje s médiom kresby, grafiky, inštalácie, digitálneho videa, 3D animácie a filmu. Nosnou témou jeho diel je akýsi „vedecký“ model sveta, ktorý neustále podrobuje analýze a spochybňuje.

Anton Čierny: Môj domov je “vlhká hmlistá krajina”

28. 9. 2017   –   14. 1. 2018 Centrum súčasného umenia Trnava

Site-specific inštalácia v podkroví synagógy.

Za krížom - výstava súčasnej dokumentárnej fotografie

3. 11. 2017   –   14. 1. 2018 Centrum súčasného umenia Trnava

Vystavujúci autori: Andrej Bán, Pavol Breier, Michal Fulier, Alan Hyža, Andrej Lojan, Laco Maďar, Boris Németh, Jozef Ondzik, Jozef Sedlák, Jindřich Štreit, Matúš Zajac.

Plagát Mestská veža s lampášom

Mestská veža s lampášom

3. 12. 2017   –   21. 12. 2017 Mestská veža Trnava Vhodné pre detiviac informácií

Zažite vianočný výstup na mestskú vežu vo svetle lampášov

Objavte zákutia Mestskej veže s lampášom v ruke počas špeciálnych výstupov so sprievodcom v historickom kostýme.
Vo štvrtky a nedele si návštevu Adventných trhov spestrite nezabudnuteľným výstupom na vrchol veže za svetla lampášov.

Termíny:
3. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h
7. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h
10. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h
14. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h
17. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h
21. 12. 2017 – 17.00 h a 18.30 h

Dionýz Troskó

7. 9. 2017   –   30. 11. 2017 Galéria Jána Koniarka

Výstava sochárskych objektov, ktorých ideový rámec vzišiel zo snahy reinterpretovať architektúru zabudnutých industriálnych pamiatok.

Plagát Hudobné mosty - Dalibor Karvay v Trnave

Hudobné mosty - Dalibor Karvay v Trnave

28. 11. 2017 19:00   –   21:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

Koncert medzinárodne uznávaného slovenského huslistu Dalibora Karvaya s klavírnym doprovodom Daniela Buranovského. Zaznejú diela Meditácia J. Masseneta, Carmen - fantázia F. Waxmana, Introdukcia a Rondo capprisioso C. Saint-Saensa a ďalšie virtuózne kompozície. Súčasťou koncertu bude aj prezentácia nového CD albumu, ktorý vznikol pri príležitosti udelenia Ceny Ľudovíta Rajtera Daliborovi Karvayovi a autogramiáda umelcov.

Plagát Noc divadiel -  Talkshow Pred oponou

Noc divadiel - Talkshow Pred oponou

18. 11. 2017 21:00   –   23:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

V divadelnej talkshow so živou hudbou / herci DJP: Martin Križan, Tomáš Vravník a Juraj Bielik/ privítame hostí: Mareka Majeského a Martina Kochana. Moderovať bude Michal Jánoš.

Plagát Noc divadiel - Georges Feydeau - Dámsky krajčír

Noc divadiel - Georges Feydeau - Dámsky krajčír

18. 11. 2017 18:00   –   20:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

NOC DIVADIEL: Georges Feydeau - DÁMSKY KRAJČÍR
/ODS z Palárikova/ Jedna z najúspešnejších komédií kráľa francúzskeho vaudevillu - Georgesa Feydeaua.

Plagát Noc divadiel - divadelné predstavenie Tieň

Noc divadiel - divadelné predstavenie Tieň

18. 11. 2017 16:00   –   17:30 Divadlo Jána Palárika Vhodné pre detiviac informácií

NOC DIVADIEL
TIEŇ - Divadelný súbor MoZa pri CVČ Raková.
Autorská prvotina inšpirovaná životom a tvorbou dánskeho rozprávkara H.Ch.Andersena. Inscenácia je určená pre rodičov a deti od 8 rokov.

Plagát Gladiator

Gladiator

11. 11. 2017 12:00   –   15:00 Amfiteáter Trnava

Skvelý koncert skupiny GLADIATOR zažijete u nás v AMFIK CAFE 11.11.2017 20:00.
Rezervácie na tel: 0911 664 083

Plagát Čarovné lampáše - lampiónový sprievod

Čarovné lampáše - lampiónový sprievod

10. 11. 2017 12:00   –   15:00 Vhodné pre detiviac informácií

Štart je na Trojičnom námestí a trasa ďalej povedie cez Divadelnú ulicu, Bernolákov sad, Hospodársku ulicu až na Trstínsku cestu, kde v blízkom nákupnom centre čaká na všetkých účastníkov občerstvenie vo forme teplých nápojov, tradičných svätomartinských rožkov a perníkových husičiek.

Plagát Tomáš Vujtek [Na gut] Začíname!

Tomáš Vujtek [Na gut] Začíname!

9. 11. 2017 19:00   –   21:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

Jeden z najväčších zločincov, alebo úradník, čo si robil len svoju prácu? Strhujúci portrét Adolfa Eichmanna.

Plagát Ján Palárik - Dimitrij Samozvanec

Ján Palárik - Dimitrij Samozvanec

8. 11. 2017 19:00   –   21:00 Divadlo Jána Palárikaviac informácií

Historická tragédia, plná vášní, túžby po zmene a stále aktuálnom boji o moc.

Plagát Halloween Night & Disco

Halloween Night & Disco

31. 10. 2017   –   1. 11. 2017 Amfiteáter Trnava Vhodné pre deti

Pozývame Vás na HALLOWEEN PÁRTY NIGHT
kde samôžete tešiť na:
- súťaž o najstrašidelnejšiu masku
- sladká odmena pre každú masku
PROGRAM OD 16:30:
- spoločné predstavenie masiek
- Halloweenský pochod
- OCENENIE najstrašidelnejšej masky

Nebude chýbať ani HALLOWEENSKA DISCO pre všetkých do rána, takže pripravte oblečky, masky ... :)
- do tanca Vám zahrá DJ REHY

Plagát 5. krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Trnave a okolí

5. krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Trnave a okolí

6. 9. 2017   –   29. 10. 2017 Západoslovenské múzeumviac informácií

Bohatý výber trofejí rôznorodej poľovnej zveri za sezónu 2016/17 predstaví všetkých šesť obvodných poľovníckych komôr z Dunajskej Stredy, Galanty, Piešťan, Senice, Skalice a Trnavy. Medzi nimi nájdete aj najsilnejšiu slovenskú trofej jeleňa vážiacu až 16 kg či regionálne rekordnú trofej muflóna.

Plagát Vyrezávanie dýň

Vyrezávanie dýň

28. 10. 2017 10:00   –   23:00 Amfiteáter Trnava Vhodné pre deti

Príďte si spolu s nami vyrezať a rozsvietiť svojho svetlonosa, ktorý bude zdobiť Trnavský amfiteáter počas sviatkov.

Spiritualita, sekularita, bilaterálnosť

19. 9. 2017   –   22. 10. 2017 Centrum súčasného umenia Trnava

Kurátorský klíč se zaměřil na problematiku duchovnosti v dnešní společnosti, která je stále častěji orientována směrem k ateismu. Dochází tak k roztříštěnosti víry a míry tolerance k víře jiných. Na druhé straně jsme v středoevropském prostoru historicky spjati s židovsko-křesťanskou kulturou a její archetypy nás ovlivňují hlouběji než jsme si schopni připustit.

Plagát Tradičná zabíjačka v meste

Tradičná zabíjačka v meste

14. 10. 2017 10:00   –   23:00 Amfiteáter Trnava Vhodné pre detiviac informácií

Pravá tradičná zabíjačka a predaj výrobkov v príjemných priestoroch Mestského amfiku v Trnave.

Lost Landscapes / Stratené krajiny

7. 9. 2017   –   8. 10. 2017 Galéria Jána Koniarka

Výstava piatich nemeckých výtvarníkov, predstaviteľov dolnobavorskej umeleckej scény (grafika, maľba, voľný objekt) - Waltraud Danzig, Hubert Huber, Anja Kutzki, Stefan Meisl, Verena Schönhofer.

Plagát Blažej Vittek: Retrospektíva

Blažej Vittek: Retrospektíva

17. 8. 2017   –   1. 10. 2017 Západoslovenské múzeum

Jubilejná výstava fotografií Blažeja Vitteka.

Plagát Maduar

Maduar

29. 9. 2017 20:30   –   21:30 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Pozývame Vás na koncert MADUAR 29.9. (piatok) k nám do AMFIKCAFE.
Rezervácie: 0911 664 083

Plagát Jarmok na veži

Jarmok na veži

8. 9. 2017   –   10. 9. 2017 Mestská veža Trnava Vhodné pre detiviac informácií

Výstup na mestskú vežu za jarmočné vstupné.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2017

7. 9. 2017   –   10. 9. 2017 Galéria Jána Koniarka

8.9. 2017 (piatok) od 9:00 – 14:30
hudobné workshopy s Petrom Adamovom
BÁBKOVÉ DIVADLO ANIMARE SILVA
9.9.2017 (sobota) o 14.00 - Žabí princ
9.9.2017 (sobota) o 16.00 - Ako sa Janko s drakom porátal
10.9.2017 (nedeľa) o 14.00 - Ako sa Janko s drakom porátal
10.9.2017 (nedeľa) o 16.00 - Žabí princ

Plagát Rozlúčka s letom

Rozlúčka s letom

8. 9. 2017 20:00   –   23:50 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Mesto Trnava pre vás pripravilo jedinečnú Rozlúčku s letom, ktorá sa uskutoční 8. septembra 2017 v Mestskom amfiteátri v Trnave Tešiť sa môžete na trnavčanom známu speváčku Máriu Čírovú spolu s jej kapelou a sláčikovým kvartetom a vokálne zoskupenie Fragile spolu s rockovou kapelou, ktoré predstaví svoju energickú show oslavujúcu jednu z najvýraznejších kapiel dvadsiateho storočia – Queen.

Lístky budú v predpredaji od 30.8.2017 v Mestskej veži – Trnava Tourism alebo pred koncerto

Plagát Čechomor

Čechomor

3. 9. 2017 18:00   –   23:50 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Vystúpenie českej hudobnej skupiny Čechomor.

Plagát Ukončenie leta Dara, Rytmus

Ukončenie leta Dara, Rytmus

31. 8. 2017 18:00   –   23:50 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Ukončite leto 31.8.2017 18:00-23:00 na fantastickej párty s Rytmusom, Darou a Separom & DMS priamo v Trnave.

Plagát Žofia Dubová: Aspect / Prospect

Žofia Dubová: Aspect / Prospect

13. 7. 2017   –   27. 8. 2017 Centrum súčasného umenia Trnava

Žofia Dubová predstaví viaceré veľkoformátové obrazy zo série Hra:na (2016), ktoré na prvý pohľad zobrazujú súkromné a citlivé výseky krajiny, ako napríklad hory, lesné cesty či západ slnka. Autorka sa tu ale zameriava najmä na hranu obrazu (ktorá je zvyčajne na okraji záujmu) a pracuje s ňou ako s nepreskúmanou plochou, ktorá jej ponúka neobmedzené možnosti, oveľa väčšiu voľnosť, keďže má iné vnútorné nastavenie ako tradičný „stred“ diela.

Plagát Trnavská brána- medzinárodný folklórny festival

Trnavská brána- medzinárodný folklórny festival

17. 8. 2017   –   20. 8. 2017 Amfiteáter Trnavaviac informácií

16. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Trnavská brána sa uskutoční 17. – 20. 8. 2017. Organizuje ho Mesto Trnava v spolupráci s Trnavským ľudovým cechom a folklórnym súborom Trnafčan.

DH Straňanka - CZ

20. 8. 2017 17:00   –   20:00 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Dechová hudba Straňanka ze Strání byla založena v roce 1926 místním kaplanem P. Janem Novotným, který z vlastních prostředků zakoupil hudební nástroje a dal tak podnět k založení kapely.

Plagát Krížom - krážom - Sľuk

Krížom - krážom - Sľuk

17. 8. 2017 12:00   –   15:00 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Autori spracovali viaceré etnografické regióny Slovenska, pričom raz kladú dôraz na materiál z konkrétnej lokality (Terchová, Kunov, Kozárovce, Horné Orešany), inokedy na materiál v širšom regionálnom kontexte (Horný Liptov, Myjavsko).

ĽH Borovienka

13. 8. 2017 17:00   –   19:00 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Základom repertoáru Borovienky sú ľudové piesne viac ako 100 rokov staré z okolia Vrbového, ktoré pozbieral a zapísal do zbierky Štefan Anton Pyšný.

Plagát Iron Maiden Tribute Band Slovakia

Iron Maiden Tribute Band Slovakia

11. 8. 2017 19:00   –   23:00 Amfiteáter Trnavaviac informácií

Všetky heavy-metalové srdcia nesmú chýbať 11.08.2017 19:00 v Mestskom amfiteátri v Trnave na IRON MAIDEN TRIBUTE BAND SLOVAKIA! Vstup 5€.

Proma frajdej

21. 7. 2017 19:00   –   23:00 Bernolákov sadviac informácií

Príjemné piatkové letné večery pod hradbami, zaujímavé mladé kapely, zrelí muzikanti, hudba rôznych žánrov a nevšedné exhibície.

Plagát Juliana Mrvová: Travelóg

Juliana Mrvová: Travelóg

12. 5. 2017   –   2. 7. 2017 Galéria Jána Koniarka Vhodné pre deti

Výstava Juliany Mrvovej pod názvom Travelóg je výberom najdôležitejších obrazov, kresieb a textov posledných piatich rokov, ktoré vznikali počas rezidenčných pobytov a ciest po Ázii, Európe a Amerike. Autorka sa počas nich venovala skúmaniu nových svetov pre svoju maľbu na vlastných výskumných výpravách.

Diagonála / diagonal

24. 5. 2017   –   16. 6. 2017 Centrum súčasného umenia Trnava

Umenie bez hraníc/Kunst ohne Grezen - medzinárodná výstava nemeckých, švajčiarskych, rakúskych a slovenských členov združenia DIAGONAL.

Plagát Trnavský objektív 2017

Trnavský objektív 2017

23. 3. 2017   –   21. 5. 2017 Západoslovenské múzeumviac informácií

47. ročník súťažnej výstavy neprofesionálnej tvorby okresov Trnava, Piešťany, Hlohovec.

Noc múzeí a galérií

20. 5. 2017 13:00   –   23:00 Galéria Jána Koniarka Vhodné pre deti

Deň otvorených dverí v rámci 13. ročníka Medzinárodného dňa múzeí a galérií.

Noc múzeí a galérií

20. 5. 2017 19:00   –   23:00 Centrum súčasného umenia Trnava

Deň otvorených dverí v rámci 13. ročníka Medzinárodného dňa múzeí a galérií.

Katarína Koščová - komorný jazzovo-šansónový koncert v rámci podujatia.

Plagát Sepp Laubner: Zrkadlenie

Sepp Laubner: Zrkadlenie

30. 3. 2017   –   4. 5. 2017 Galéria Jána Koniarka

Sepp Laubner - akademický maliar, patrí dnes k najznámejším osobnostiam strednej generácie umelcov v rakúskom Burgenlande. Je zároveň výrazným predstaviteľom súčasných trendov v abstraktnej maľbe.
Laubnerove obrazy síce spôsobia ako “rafinovaný zmätok” alebo “usporiadaný neporiadok”, avšak zobrazujú celkom reálne, aj keď abstraktné témy. Jeho kompozície sú plné napätia, vášne pre život a života pre vášeň, v ktorom môže fantázia zapojiť diváka do vnútorného deja.

Plagát Katalin Madarász Décsi: Transparentné kusy

Katalin Madarász Décsi: Transparentné kusy

9. 2. 2017   –   26. 3. 2017 Centrum súčasného umenia Trnava

Obrazy série Transparentné kusy sa vyznačujú predovšetkým ich konzekventným minimalizmom a strohou antirétorickosťou. Charakterizuje ich citeľná absencia akejkoľvek narativity a antropomorfizácie. Už aj samotný materiál je symbolicky nabitý – umelkyňa totiž maľuje kapustovou šťavou, ako materiálny základ slúži jednoduchý baliaci papier. Autorkine umelecké tvaroslovie nám môže pripomínať puristický a striedmy jazyk arte povera. Práce sú presiaknuté metaforikou prchavosti a pominuteľnosti – už aj vďaka skutočnosti, že sa jedná o efemérne (časovo špecifické) tvary.

Osudové otázky

16. 2. 2017   –   26. 3. 2017 Galéria Jána Koniarka

Výstava rožňavského maliara strednej generácie a maďarského sochára rumunského pôvodu, držiteľa Munkácsyho ceny.

Plagát Trnavské fašangi

Trnavské fašangi

28. 2. 2017 10:00   –   18:00 Mestská radnicaviac informácií

Zabíjačkové dobroty od majstra mäsiara z Trnavského kraja.
ZUŠ M. Sch. Trnavského – spevácky zbor.
Sprievod masiek s detskými folklórnymi súbormi Trnavček a Drienka.
Pochovávanie basy s ľudovou hudbou Borovienka a folklórnym súborom Lusk.

Maroko - raj geológov

17. 3. 2016   –   27. 2. 2017 Západoslovenské múzeumviac informácií

Autor výstavy je geológ Západoslovenského múzea v Trnave RNDr. Miroslav Hornáček, ktorý absolvoval už viac ako desať geologických expedícií do Maroka, ktoré prevažne sám organizoval. Na výstave sú minerály a skameneliny nálezísk z pohorí Vysoký Altlas, Stredný Atlas, Antiatlas a lokalít ako Alnif, Mibladen, Aouli, Sidi Rahall, Tazauta, Erfoud, Rissani, Taouz a iných.

Marián Oravec: Tajomný svet

15. 12. 2016   –   29. 1. 2017 Centrum súčasného umenia Trnava

Výstava slovenského grafika staršej strednej generácie - tzv. Brunovského školy.

Plagát 40 rokov GJK

40 rokov GJK

8. 12. 2016   –   26. 1. 2017 Galéria Jána Koniarka

Na záver jubilejného roka pripravila Galéria Jána Koniarka v Trnave výstavu s názvom 40 rokov GJK, ktorá je tvorená výhradne zbierkovým fondom galérie. Výber z umelecky hodnotných diel vo všetkých výstavných priestoroch (od vstupného schodiska po prízemie prístavby) je ukážkou výskumnej, akvizičnej a zbierkotvornej činnosti galérie.
Aktuálna dočasná výstava (päť miestností na poschodí) je výberom z akvizícií (teda prírastkov do zbierok GJK) za posledných desať rokov. Na koncepcii sa podieľal riaditeľ GJK a odborní pracovníci.

Trnavská paleta 2016

10. 11. 2016   –   15. 1. 2017 Západoslovenské múzeum

Výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec.

Plagát Vianoce v šesťdesiatych rokoch

Vianoce v šesťdesiatych rokoch

27. 11. 2016   –   8. 1. 2017 Západoslovenské múzeumviac informácií

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravuje už tradične počas prvej adventnej nedele podujatie s názvom Advent v múzeu. Tento rok je v rámci neho otvorená výstava Vianoce v šesťdesiatych rokoch.

Plagát Vianočné trhy

Vianočné trhy

25. 11. 2016   –   23. 12. 2016 Trojičné námestieviac informácií

Tradičné vianočné trhy na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici.

Plagát Štyri adventné koncerty v Trnave

Štyri adventné koncerty v Trnave

27. 11. 2016   –   18. 12. 2016

Tohtoročný advent je za dverami. Pozývame vás preto na Štyri adventné koncerty v Trnave od 27.novembra do 18.decembra, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a myšlienky na povinnosti nahradí zážitok z hudby.

Slovensko 2016 Advent

12. 12. 2016 19:30   –   22:00 Centrum súčasného umenia Trnava

Unikátny projekt Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom.

Trnavský rínek

10. 12. 2016 10:00   –   19:00 Centrum súčasného umenia Trnava

Moderný mestský trh, ktorý sa zameriava na lokálnych malopredajcov poctivých produktov, kreatívnych ľudí, či neziskové organizácie, ktoré tu môžu predstaviť a odprezentovať svoje aktivity.

Lenka L. Lukačovičová: Šedá kniha

2. 11. 2016   –   4. 12. 2016 Centrum súčasného umenia Trnava

Fotografka Lenka Lukačovičová predstaví v priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia svoj dlhodobý projekt s názvom Šedá kniha, v rámci ktorého rozvíja dva hlavné, vzájomne sa prelínajúce faktory:
na jednej strane to je téma politických väzenkýň z obdobia socializmu v Československu, na strane druhej ide o hru s médiom fotografie a skúmanie jej hraníc.
Názov Šedá kniha prebrala autorka z rovnomenného spisu z 50. rokov, ktorý vydalo Ministerstvo
spravodlivosti s cieľom dokázať právoplatnosť procesu s Miladou Horákovou.

Deň vínnych pivníc

5. 11. 2016 10:00   –   22:00 viac informácií

Veľké putovanie za dobrým vínom do tridsiatich dvoch trnavských historických pivníc, ktoré si pamätajú slávu trnavského vinárstva a vinohradníctva. Mnohé z nich sú počas roka nedostupné a návštevníkom sa ovárajú len v tento jediný deň.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.