V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Kaštiele

Kaštieľ Radoľa

0 komentárov
vytlačiť
Kaštieľ Radoľa© Michal Jakubský
Kaštieľ Radoľa© Zuzana Grúňová
Kaštieľ Radoľa© Zuzana Grúňová
Kaštieľ Radoľa© Zuzana Grúňová

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
Otvorené od 8:00 - 16:00-10:00 - 16:0015:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcovia, ZŤP
zdarma2 € 4 € 10 €2 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Trstenská keramika

10. 7. 2022   -   2. 11. 2022

Hrnčiarstvo predstavuje bohatú časť výtvarnej kultúry nášho ľudu, svedčí o jeho výtvarných tradíciách, tvorivom úsilí, nadaní a vkuse. Na Slovensku bolo jedným z najrozšírenejších remesiel od obdobia stredoveku zhruba do polovice 20. storočia. Väčšina výrobkov mala špecifické krajové a lokálne znaky v tvare výrobkov alebo ich dekóre. Medzi takúto špecifickú keramiku môžeme zaradiť aj keramiku z Oravy, resp. z Trstenej.

Plagát Hlávka do krásy odetá

Hlávka do krásy odetá

12. 6. 2022   -   16. 10. 2022

Úprava a pokrývka hlavy kedysi poukazovala na stav aj sociálne zaradenie človeka. Podľa čepca alebo zdobenia šatky, ktorú mala žena na hlave, bolo na prvý pohľad jasné či je chudobná, alebo bohatá. A taktiež jej okolie okamžite vedelo, že ide o vydatú ženu. Slobodné totiž čepce nenosili. Nosiť čepiec nebolo výsadou, ale povinnosťou.

Krehká krása

8. 5. 2022   -   18. 9. 2022

Kysucké múzeum pripravilo pre všetkých milovníkov úžitkového umenia, jemnosti a pôvabu výstavu porcelánu Krehká krása, ktorá sa koná v Kaštieli Radoľa od 8. 5 – 18. 9. 2022.

Vystavené kúsky pochádzajú z obdobia prvej polovice 19. až druhej polovice 20. storočia.

Plagát Záhadný svet mušlí

Záhadný svet mušlí

28. 5. 2022   -   5. 7. 2022

Mušle neodmysliteľne patria k letu, moru a dovolenke. Zbierame ich na plážach, lovíme pod vodou a za tie najkrajšie sme ochotní zaplatiť nemalé peniaze.Autorom výstavy je súkromný zberateľ Milan Berešík z Veľkej Lehôtky pri Prievidzi, ktorý sa už viac než štvrťstoročie venuje zberaniu mušlí. Má ich niekoľko tisíc kusov a zhruba tisíc rôznych druhov. V jeho zbierke sú rôzne exponáty, ktoré sú jedinečné či už svojou krásou (ako je ulita rodu Epithonium, ktorú kedysi za 15-tisíc toliarov kúpila aj Mária Terézia pre viedenské múzeu), jedovatosťou (mušľa druhu Conux textile) či úctyhodnými rozmermi. Na výstave budú môcť návštevníci obdivovať ulity a lastúry mäkkýšov tropických morí a oceánov, hlavne Indického oceánu a Tichého oceánu a tiež z oblasti Karibského mora.

Plagát Svet fantázie inými rukami

Svet fantázie inými rukami

6. 3. 2022   -   7. 6. 2022

Hovorí sa, že fantázii sa medze nekladú, je to, čo má v sebe každý človek ukryté. Veď život bez fantázie a tvorivosti by bol priveľmi nudný. Aj na Kysuciach máme miesta a ľudí, ktorí majú talent a radi tvoria, kreslia, šijú, prerábajú, kombinujú, inovujú, recyklujú.

Info o doprave zobraziť na mape

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kastiel@kysuckemuzeum.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kastiel@kysuckemuzeum.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?