V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Mestské múzeum Zlaté Moravce

1 komentár
vytlačiť
© Street view

Otváracie hodiny otvorené do 15:00

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
Otvorené od 8:00 - 16:00-15:00

Cenník 2 € Dospelí      1 € Deti (6-18 rokov)

Deti do 6rDeti 6-18rŠtudenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma1 €0,50 € 2 € 1 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

Slivkobranie v múzeu V. ročník

11. 9. 2019 10:00   –   12:00 Vhodné pre deti

Tradíciu varenia slivkového lekváru, ktorá sa pomaly vytráca z našich domácností, sa oživí na nádvorí Migazziovského kaštieľa v Zlatých Moravciach Hotový lekvár bude môcť každý ochutnať.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Magická krása symbolov

1. 7. 2019   –   28. 8. 2019

Symboly sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. Priťahujú pozornosť nielen vyžarujúcou magickou silou, ale i krásou, farebnosťou a rôznorodosťou tvarov. Ich čaru podľahla aj Alica Remišová, ktorú upútali, keď sa jej dostala do rúk Encyklopédia východnej mytológie, Už vtedy vedela, že bude len otázkou času, kedy sa pustí do ich maľovania. Vo svojej tvorbe sa inšpiruje nielen obrázkami z kníh a internetu, ale vytvára si aj vlastné podľa svojej predstavy. Z jej tvorby pozornosť určite upútajú mandaly, ktoré sú dnes veľmi obľúbené, znak ÓM, jin a jang, keltské povrázky a iné.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

VI. Ročník Dožinkových slávností

15. 8. 2019 17:00   –   18:30

Dožinkový veniec bude symbolicky odovzdaný gazdovi podľa tradícií v sprievode dožinkových piesní. Dožinkovú atmosféru spríjemní vystúpenie SSk Zlatomoravčianka a manželia Turboví z Nitry. Nebude chýbať ani ochutnávka tradičných makových periek a šúľancov.   

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Fľaše trpezlivosti

17. 5. 2019   –   28. 6. 2019 Vhodné pre deti

Výroba fliaš trpezlivosti sa na našom území datuje do druhej tretiny 18. storočia. Charakteristickým znakom je kompozícia ohraničená stenami sklenených fliaš, ktorú autor vytvára v jej vnútre cez hrdlo podľa vopred vymysleného plánu. Mestské múzeum v Zlatých Moravciach ponúka vo svojich priestoroch jedinečný a nezabudnuteľný pohľad na časť histórie z banského prostredia, remesiel, vinárstva, sakrálnej tematiky a pod. vloženej do sklenených fliaš od autorov Silvie Habánikovej, Pavla Konečného a Kataríny Ledényiovej.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa

16. 6. 2019 15:00   –   16:30 Vhodné pre deti

Preneste sa s nami do minulosti pálenia jánskych ohňov s FSk Vrštek a pečenia chleba s FS Kamenec na podujatí Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa, ktoré sa uskutoční 16.6.2019 o 15.00 hod. na Námestí A. Hlinku č. 1 v Zlatých Moravciach (v Parku Janka Kráľa). Atmosféru dotvorí mladá talentovaná speváčka hrajúca na heligónke Vanesa Korenačková a SSk Zlatomoravčianka spievaním ľudových piesní. Vstup je voľný. Projekt je realizovaný s finančnou podporou NSK a Mesta Zlaté Moravce.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Obnovené reštaurovaním. Reštaurátorské práce Mgr. Lívie Šumichrastovej

4. 9. 2019   –   31. 10. 2019

V múzeu sú uložené predmety umeleckej a historickej hodnoty. Získali, ale i získavajú sa zberom, kúpou, darom a pod. Častokrát sú nadobudnuté predmety znehodnotené zlým spôsobom zaobchádzania s nimi, neodbornou starostlivosťou, či uskladnením v nevyhovujúcich podmienkach. O ich navrátenie do pôvodného stavu bez toho, aby sa znížila ich originálna podstata sa stará reštaurátor. V Ponitrianskom múzeu „zachraňuje“ predmety, ktoré poznačil zub času Mgr. Lívia Šumichrastová. Výstava Obnovené reštaurovaním predstaví výber z jej prác .

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Mestskom múzeu

18. 9. 2019 8:00   –   16:00 Vhodné pre deti

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva si Vás dovoľujeme pozvať - 18.9.2019 (streda) od 9.00 - 16.00 hod. na prehliadku Mestského múzea v Zlatých Moravciach a Mauzólea rodiny Migazzi. O 10.00 hod. sa uskutoční v priestoroch múzea prednáška Mariána Tomajka - Migazziovci v Zlatých Moravciach. Vstup je zdarma.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Zlaté Moravce sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

13. 10. 2016
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?