V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Zlaté Moravce - erb

Zlaté Moravce

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1113 ZM 27,15 km² 11 228 196 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Každodenný život na hrade Hrušov

7. 6. 2022   –   27. 9. 2022 Mestské múzeum Zlaté Moravce

Zámerom výstavy je prezentovať výsledky archeologického výskumu na hrade Hrušov z rokov 2013 až 2015. Prostredníctvom hnuteľných artefaktov, ako aj viacerých obrazových a textových propagačných materiálov výstava priblíži každodenný život na hrade Hrušov.

Návštevníkom výstavy predstavíme hradnú kuchyňu a stolovanie spolu s jedálničkom hradných obyvateľov, spoločne objavíme krásu kachlíc, zistíme ako sa obyvatelia hradu obliekali, akým spôsobom trávili voľný čas a na aké skutočnosti poukazujú numizmatické nálezy.

Z rozprávky do rozprávky

7. 4. 2022   –   26. 7. 2022 Mestské múzeum Zlaté Moravce

Výstava vznikla v spolupráci so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre a je prednostne určená pre detského diváka a školské kolektívy.
Súčasťou výstavy sú kostýmy z rozprávok Malá morská panna či Alica v krajine zázrakov a desiatky bábok z divadelných inscenácií Starého divadla, na ktoré si mnohí z Vás isto pamätáte...
Príďte si oddýchnuť do rozprávkového sveta a pripomenúť si čarovný život bábkového divadla.

Plagát Ján Nepomucký - stopy minulosti v Nitrianskom kraji - I. časť

Ján Nepomucký - stopy minulosti v Nitrianskom kraji - I. časť

10. 5. 2021   –   23. 7. 2021 Mestské múzeum Zlaté Moravce

Výstava popularizuje sakrálnu kultúru na území Nitrianskeho samosprávneho kraja a reštaurátorskú prácu prostredníctvom vybraných sakrálnych pamiatok lokalizovaných na území mesta Nitry, zbierkových predmetov Ponitrianskeho múzea v Nitre a predmetov kultúrnej hodnoty súkromných zberateľov. Spoločným motívom vystavených exponátov je postava svätého Jána Nepomuckého, ktorá sa stala legendou a dosiahla viac ako európsky rozmer.

Plagát Jaskyne v našom regióne

Jaskyne v našom regióne

11. 5. 2020   –   20. 11. 2020 Mestské múzeum Zlaté Moravce Vhodné pre deti

Výstava priblíži prostredníctvom mapy Slovenska základné informácie a fotografie jaskýň vyskytujúcich sa na našom území a osobitne mapy jaskýň v pohorí Tríbeč. Súčasťou budú všeobecné informácie o speleológii, osobnostiach, súčasnom stave výskumu a o Speleoklube Tribeč. Nebudú chýbať ani trojrozmerné exponáty ako osobný výstroj jaskyniara, lezecké pomôcky, pomôcky na mapovanie, dokumentáciu, kopanie a transport materiálu. Výstavu doplní speleologická literatúra.

Plagát Farebný svet detí

Farebný svet detí

17. 2. 2020   –   13. 3. 2020 Mestské múzeum Zlaté Moravce Vhodné pre deti

Nahliadnite do sveta detí plného pestrých farieb a rozprávkových bytostí zachytených štetcom Mgr. Tatiany Preinerovej prostredníctvom výstavy Farebný svet detí, ktorá bude otvorená od 17.2. – 13.3. 2020 v priestoroch Mestského múzea v Zlatých Moravciach.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Zlaté Moravce zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Zlaté Moravce?