V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Betliar - erb

Betliar

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Čierne diery x Múzeum Betliar: Priemysel a Andrássyovci

Čierne diery x Múzeum Betliar: Priemysel a Andrássyovci

22. 6. 2022   –   31. 10. 2022 Múzeum Betliar

Srdečne vás pozývame na špeciálnu výstavu združenia Čierne diery priamo v kaštieli Andrássyovcov v Betliari. V priestoroch s maliarskym valčekom od Čiernych dier a v starých rámoch, ktoré zostali po krádeži obrazov v 70. rokoch, bude nainštalovaná nová zbierka 18 risografií venovaných uhorskej šľachtickej rodine a okolitému priemyselnému podnikaniu, doplnená o jedinečné zbierkové predmety SNM – Múzea Betliar a Baníckeho múzea v Rožňave.

Plagát Valentínsky víkend / Z kontesy paňou kaštieľa

Valentínsky víkend / Z kontesy paňou kaštieľa

11. 2. 2022   –   13. 2. 2022 Múzeum Betliar

V piatok 11. februára pozývame všetkých, no predovšetkým zaľúbených, na komentovanú prehliadku kaštieľa s názvom Pohľad zblízka - Z kontesy paňou kaštieľa, so začiatkom o 18:00, na ktorej spoločne s kurátormi múzea spoznáte príbeh lásky členov tejto šľachtickej rodiny. Bližšie sa pozrieme práve na príbeh mladej pôvabnej a vzdelanej kontesy Eleonóry Kaunitzovej, ktorá sa stala manželkou grófa Gejzu I. Andrássyho, predposledného majiteľa kaštieľa, významného podnikateľa, cestovateľa, zberateľa, poľovníka a športovca.
Ako to pri Pohľadoch zblízka býva, kurátori predstavia zaujímavé exponáty, ktoré súvisia s témou lásky, zásnub, svadby v aristokratických kruhoch a patrili medzi osobné predmety práve spomínaných majiteľov kaštieľa.

Plagát Klenot flámskej gotickej miniatúry: Kniha hodiniek Ilony Andrássyovej

Klenot flámskej gotickej miniatúry: Kniha hodiniek Ilony Andrássyovej

30. 5. 2019   –   30. 9. 2019 Múzeum Betliar

Letná sezóna v kaštieli Betliar prinesie tento rok návštevníkom možnosť spoznať jeden z najväčších pokladov múzea. V spolupráci so Slovenskou národnou galériou, občianskym združením Andoras a vďaka finančnej podpore Nadácie VÚB bude mať široká verejnosť možnosť uzrieť jedinečnú stredovekú Knihu hodiniek Ilony Andrássyovej.

Plagát Kvetinový a remeselnícky trh

Kvetinový a remeselnícky trh

4. 5. 2019   –   5. 5. 2019 Múzeum Betliar

Aristokratické sídla, záhrady, parky aj interiéry boli vždy bohato zdobené kvetinami.
Kvety ako súčasť okrasnej záhrady mali aj u Andrássyovcov veľkú tradíciu.
Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar preto každý rok začiatkom mája pripravuje pre svojich návštevníkov tradičný kvetinový trh spojený s remeselníckym jarmokom. Tohto roku sa podujatie koná 4. a 5. mája (sobota, nedeľa).

Plagát Jarné prázdniny v kaštieli Betliar

Jarné prázdniny v kaštieli Betliar

18. 2. 2019   –   22. 2. 2019 Múzeum Betliar

V pondelok zistíme načo slúžil a ako sa vyrábal rodokmeň. V utorok sa spoločne vyberieme na plesy a bály, v stredu sa môžete tešiť cestovateľské zaujímavosti z ďalekého Sudánu. Vo štvrtok si predstavíme Staroveký Egypt a v piatok spoločne spoznáme akým športom sa Andrássyovci najradšej venovali.


Výlety v okolí obce Betliar zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Betliar?