V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galanta - erb

Galanta

vytlačiť
Mesto Galanta
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1237 GA 33,91 km² 15 060 118 m n. m.

Otváracie hodiny informačného centra

Po Ut St Št Pi So Ne
8:00 - 15:00 8:00 - 15:00 8:00 - 15:00 8:00 - 12:00 8:00 - 14:00 - -

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Kultúra spája

30. 6. 2022   –   3. 7. 2022 Neogotický kaštieľ Esterházyovcov

Štvordňové podujatie venované prezentácii histórie, kultúry a ponuky cestovného ruchu miest Galanta a Mikulov, Trnavského a Juhomoravského kraja spojený s koncertmi, gastronomickým vyžitím a ochutnávkou vín.

Plagát Zo starej Galanty

Zo starej Galanty

9. 3. 2022   –   30. 4. 2022 Vlastivedné múzeum Galanta

Honosný postroj z 19. storočia bol určený pre náručného koňa a zachoval sa prakticky celý – má ohlávku, chomút, náchrbátník a upevňovacie popruhy. Na jednotlivých častiach sa nachádzajú mosadzné kovania a kované erby rodu Esterházy.

Zbierka pohľadníc obsahuje až 341 kusov, na jednotlivých záberoch sú zachytené najmä mestské dominanty v rôznych pohľadoch a farebných variáciách. Tvár mesta Galanty, jeho sídelná a stavebná štruktúra sa priebehom rokov značne menila, pred masovým používaním fotografií takéto pohľadnice ostávajú jedinou pamiatkou na jeho vtedajšiu podobu.

Plagát Kuffnerovská umelecká zbierka

Kuffnerovská umelecká zbierka

8. 9. 2021   –   30. 11. 2021 Vlastivedné múzeum Galanta

Meno rodiny Kuffnerovcov je neodmysliteľne späté s mestom Sládkovičovo. Barón Karl Kuffner (1847 – 1924) zveľadil tunajší cukrovar, zmodernizoval a dobudoval hospodársky komplex. Okrem toho, že bol cieľavedomý hospodár, bol aj významným zberateľom umenia. Množstvo umeleckých diel bolo v majetku jeho manželkinej rodiny Firmianovcov. Túto zbierku obohatil okrem baróna tiež jeho syn Raoul Kuffner.

Plagát Podoby kovu

Podoby kovu

15. 5. 2021   –   31. 8. 2021 Vlastivedné múzeum Galanta

Kov bol aj stále je súčasťou každodenného života celej spoločnosti a sprevádza nás už celé stáročia. Od doby, kedy ľudstvo objavilo vlastnosti železa, medi, zinku, ocele a iných kovov, sa postupom času stali prítomné skoro v každom prvku v bežnej domácnosti - kľúčoch, príboroch, drobných prvkoch na oblečení, pričom sa za ich rozšírením stojí najmä priemyselná revolúcia a továrenská výroba. Je vnímaný hlavne ako úžitkový materiál, pod zručnými rukami remeselníkov však vie zastúpiť aj dekoratívnu a estetickú funkciu v podobe rôznych šperkov.

Slávny rod Esterházy de Galantha - Príbeh pokračuje

28. 8. 2021   –   29. 8. 2021 Neogotický kaštieľ Esterházyovcov Vhodné pre deti

Rekonštrukcia vybranej historickej udalosti zo života rodu Esterházy po ukončení Veľkovozokanskej bitky, v ktorej zomreli štyria členovia rodu Esterházy až po vzostup Pavla I., ktorý ako prvý z rodu získal kniežací titul. Pripravený je bohatý sprievodný program pre všetky vekové kategórie - náhľad do stanových táborov, lukostrelba, ukážky dobových bojov a tancov, prednášky odborníkov, koncerty a pod.

Plagát Medovníkové Vianoce

Medovníkové Vianoce

22. 11. 2022   –   16. 12. 2022 Vlastivedné múzeum Galanta

Vlastivedné múzeum v Galante prvýkrát ponúka teambuildingovú aktivitu firmám v priestoroch múzea. Program s názvom Medovníkové Vianoce je kreatívna tvorivá dielňa pre dospelých, počas ktorej sa účastníci oboznámia s históriou pečenia medovníkov a v príjemnej vianočnej atmosfére si zopár z nich aj ozdobia. Zdobenie medovníkov pod vedením lektoriek múzea sa odohráva priamo vo výstavnej sále, kde zákulisie tvorí pestrofarebná etnografická expozícia

5 € Dospelí
5 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Galanta zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Galanta?