V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Vlastivedné múzeum Galanta

1 komentár
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Vlastivedné múzeum Galanta© Petra Sykorova

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 9:00 - 17:0013:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma1 € 2 € 1 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Retro deň

Retro deň

25. 4. 2024   -   11. 5. 2024

Vo Vlastivednom múzeu v Galante nasledujú dni nostalgie. Dokumentárno-zábavný film o galantskom okrese zo zbierky múzea vyrobila televízia presne pred 50-timi rokmi a múzejníci tento film dňa 25. apríla 2024 o 17:00 premietajú návštevníkom. Nostalgická nálada v priestoroch múzea potrvá až do 11. mája, dovtedy bude sprístupnená malá výstava predmetov od 60-tych rokov 20. storočia zo zbierok múzea a zo súkromných zbierok zamestnancov inštitúcie.

Film s názvom Prechádzka okresom Galanta pre Okresný národný výbor v Galante vyrobila Československá televízia v roku 1974. Tento 45 minútový film návštevníkov zavedie do minulosti a ukáže, ako vyzerala Galanta a okolie pred 50-timi rokmi a ako s v nej žilo, pracovalo, obliekalo.

Plagát Duše za sklom

Duše za sklom

15. 11. 2023   -   15. 3. 2024

To, ako sa na skle odzrkadľuje hra medzi svetlom a tieňom je jav, ktorý je obdivuhodný, zobrazuje a definuje tvorivú prácu vystavujúcich dizajnérov Luca Dimény a Zsuzsa Lili Molnár z Maďarska. Na výstave sa môžu návštevníci stretnúť s takými drobnými plastikami a obrazmi, prostredníctvom ktorých nám umelkyne nielenže vnímavo odprezentujú témy, ktoré ich zaujímajú, ale dostaneme aj ochutnávku z toho, akými rôznymi spôsobmi sa spracováva sklo.

Plagát Čo sa skrýva v tme

Čo sa skrýva v tme

8. 3. 2023   -   26. 4. 2023

Vlastivedné múzeum v Galante odprezentuje vo svojich priestoroch rozsiahlu zbierku nočných motýľov vypožičaných z Vlastivedného múzea v Hlohovci, s ktorou chcú zaujať milovníkov prírody a zvierat. Na návštevníkov výstavy s názvom Čo sa skrýva v tme čaká viac ako 13 000 exemplárov a viac ako 1 200 rôznych druhov motýľov, ktoré žijú na Slovensku. Výstava dáva aj príležitosť spoznať zaujímavú profesiu entomológa a významného zberateľa regiónu.

Plagát Medovníkové Vianoce

Medovníkové Vianoce

22. 11. 2022   -   16. 12. 2022

Vlastivedné múzeum v Galante prvýkrát ponúka teambuildingovú aktivitu firmám v priestoroch múzea. Program s názvom Medovníkové Vianoce je kreatívna tvorivá dielňa pre dospelých, počas ktorej sa účastníci oboznámia s históriou pečenia medovníkov a v príjemnej vianočnej atmosfére si zopár z nich aj ozdobia. Zdobenie medovníkov pod vedením lektoriek múzea sa odohráva priamo vo výstavnej sále, kde zákulisie tvorí pestrofarebná etnografická expozícia

Plagát Zo starej Galanty

Zo starej Galanty

9. 3. 2022   -   30. 4. 2022

Honosný postroj z 19. storočia bol určený pre náručného koňa a zachoval sa prakticky celý – má ohlávku, chomút, náchrbátník a upevňovacie popruhy. Na jednotlivých častiach sa nachádzajú mosadzné kovania a kované erby rodu Esterházy.

Zbierka pohľadníc obsahuje až 341 kusov, na jednotlivých záberoch sú zachytené najmä mestské dominanty v rôznych pohľadoch a farebných variáciách. Tvár mesta Galanty, jeho sídelná a stavebná štruktúra sa priebehom rokov značne menila, pred masovým používaním fotografií takéto pohľadnice ostávajú jedinou pamiatkou na jeho vtedajšiu podobu.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Galanta sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk)!
6. 6. 2020
Alica
Veľmi zaujímavé múzeum a výklad. Veľká spokojnosť - odporúčam!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?