V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Vlastivedné múzeum Galanta

0 komentárov
vytlačiť

Otváracie hodiny dnes zatvorené

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 9:00 - 17:0013:00 - 17:00

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6r Deti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma 0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

Jaskyne drakov

7. 12. 2016   –   25. 2. 2017

Draky sú mýtické tvory, ktoré sa vyskytujú v rozprávkach, legendách či povestiach väčšiny národov Európy a Ázie už od najstarších dôb. Kým v Európe predstavujú zlo, nešťastie a útrapy, vo východnej Ázii (najmä v Číne a Japonsku) sú symbolom šťastia, úrodnosti a plodnosti.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Zvláštni ľudia

30. 1. 2017   –   5. 2. 2017

Od pradávna sa v našej spoločnosti vyskytovali jedinci svojim zovňajškom výrazne vystupujúci z davu. Spoločnosť sa ich stránila, ale zároveň ju priťahovali ich zvláštnosťami. Z postihnutia takých ľudí často pramenila neskutočná sila a odhodlanie vzoprieť sa osudu a predviesť okoliu svoj neobyčajný vzhľad ako dar, chceli byť rešpektovaní a uznávaní. Pracovali v cirkusoch a panoptikách, častokrát sa naučili i neuveriteľným kúskom, ktorými ešte viac podnecovali zvedavosť návštevníkov.

4 € Dospelí
3 € Deti
Plagát udalosti

Život a dielo Zoltána Kodálya

9. 3. 2017   –   3. 6. 2017

Svetoznámy maďarský hudobný skladateľ, hudobný vedec, pedagóg a etnomuzikológ časť svojho detstva strávil v Galante, zmaturoval v Biskupskom gymnáziu v Trnave, odkiaľ jeho cesta viedla na dráhu hudobného vedca. V rámci etnomuzikológie skúmal a čerpal z prastarých foriem maďarských ľudových piesní. Počas svojich terénnych výskumov sa vrátil aj do galantského regiónu. Tu nazbieraný materiál sa stal svetoznámym prostredníctvom jeho diela pod názvom Galántai táncok (Galantské tance).

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Rodinná sobota - Veľká noc v múzeu

8. 4. 2017 13:00   –   17:00

Remeselníci a tvorivé dielne nám pomôžu priblížiť veľkonočné ľudové tradície nášho regiónu. V rámci tvorivých dielní budeme robiť veľkonočné košíčky a ozdoby, taktiež sa naučíme aj spôsoby zdobenia kraslíc. Poprosíme návštevníkov, aby si so sebou priniesli vyfúkané vajíčka, a to kvôli istote, že si techniku zdobenia kraslíc bude môcť vyskúšať každý. Svoje remeslo bude prezentovať manželský pár - Elena a Szilárd Lozsi, ktorí sa venujú zachovávaniu tradícií a ľudových remesiel formou predvádzania pletenia z drôtu, slamy a levandule a ukážkou výroby korbáčov a košíkov z prútia.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

Čilejkársky ľudový odev

29. 9. 2017   –   30. 11. 2017

Na výstave sa návštevníci môžu oboznámiť s vývojom a mnohotvárnosťou ženského, mužského a detského oblečenia Čilejkárov prostredníctvom nainštalovaných kompletných oblečení, ďalších odevných súčastí a dobových fotografií.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Od chmeľu k pivu

19. 5. 2018   –   8. 9. 2018

Pivo od nepamäti patrí medzi nápoje obľúbené širokými vrstvami obyvateľstva. Svoju popularitu si získalo vďaka dostupnosti základnej výrobnej suroviny (rôzne druhy obilia), jednoduchosti prípravy či nízkej cene. K jeho rozšíreniu prispela aj unikátna chuť a obsah látok priaznivých pre zdravie. Pre viaceré civilizácie v minulosti pivný mok predstavoval dôležitú zložku stravy privilegovaných i nižších sociálnych vrstiev.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Galanta sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Máte chvíľku?

Majú na tomto mieste študenti nárok na zľavu?

Ďakujeme za Váš názor, pomáhate nám tak vylepšiť Slovenského cestovateľa.

Problém s miestom?