V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Kremnica - erb

Kremnica

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1328 43,13 km² 5 232 550 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

12. 5. 2023   –   30. 7. 2023 Múzeum mincí a medailí

Jedno meno, tri generácie, päť osobností výtvarných umelcov Výberom z retrospektívnej umeleckej tvorby sa v galérii NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici predstavuje Milan Ormandík, zakladateľ umeleckého rodu Ormandíkovcov, ktorý si tentoraz prial spoločnú výstavu so synom Marekom, jeho pani Renatou a vnukmi Mišom a Maximom. Rodina multimediálnych umelcov pozvanie prijala a zvolili si netradičnú formu prezentácie komentovaním Milanových sochárskych diel. Všetkých spája absolvovanie rovnakej strednej umeleckej školy v Bratislave, láska, pracovitosť a váženie si slobody v tvorbe, aj živote.

Plagát Od mince k medaile, od medaily k minci

Od mince k medaile, od medaily k minci

15. 6. 2023   –   30. 7. 2023 Múzeum mincí a medailí

V roku 2023 si Národná banka Slovenska pripomína tridsiate výročie svojej existencie. Popri generálnej funkcii prognostika a regulátora ekonomických perspektív SR napĺňa aj široký program podpory kultúrnych aktivít v krajine. Počnúc rokom 1994 včlenila do svojej organizačnej štruktúry Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Vďaka tomu získalo múzeum priaznivé podmienky na modernizáciu historických muzeálnych objektov, ktoré v meste Kremnica fungujú pod jeho správou.

Plagát Nocturno 2023

Nocturno 2023

1. 7. 2023 19:00   –   23:00 Zechenterova záhrada

Kultúrne centrum Akropola Kremnica už po tretí krát pripravuje podujatie NOCTURNO, ktoré sa uskutoční 1. júla 2023 v Zechenterovej záhrade v malebnom meste Kremnica. Obklopení kremnickými vrchmi sa aj tento rok, prvú júlovú noc ponoríme do čarovného sveta, v ktorom bude mať hlavnú úlohu svetlo.
Názov NOCTURNO pochádza zo slova ,,nokturno“ čo v preklade znamená nočná hudba alebo inštrumentálna skladba hraná vonku, napríklad ako serenáda. Noc počas NOCTURNA by mala byť tiež akousi skladbou, krásnou hudbou vizuálneho umenia. 1.júl sa totiž bude niesť v duchu svetelných projekcií a inštalácií, v bývalej botanickej záhrade, ktorú pri svojom dome vybudoval spisovateľ Gustáv Kazimír Zechenter-Laskomerský.

Plagát Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

17. 2. 2023   –   29. 4. 2023 Múzeum mincí a medailí

Veronika Bílková, maliarka a ilustrátorka, študovala odbor Ilustrácia a grafika na Fakulte dizajnu a umenia na Západočeskej univerzite v Plzni. Už od detstva sa venuje hudbe, ktorá je v jej výtvarnej tvorbe najväčšou inšpiráciou. Štúdium v roku 2019 ukončila diplomovou prácou - didaktickou non-fiction knihou Ludwig van Beethoven. Kniha bola v roku 2020 vydaná vo vydavateľstve Verzone, bola nominovaná na Zlatú stuhu ako výtvarný počin a zaradená do katalógu Najlepšie knihy deťom 2020. V roku 2021 reprezentovala českú ilustráciu na medzinárodnom Bienále ilustrácií v Bratislave, kde získala Čestné uznanie za vydavateľský počin. Žije v Litomyšli, kde posledné dva roky písala a ilustrovala knihu o Bedřichovi Smetanovi.

Plagát Pod betlehemskou hviezdou

Pod betlehemskou hviezdou

7. 12. 2022   –   31. 1. 2023 Múzeum mincí a medailí

Už niekoľko storočí patrí betlehem ako zobrazenie biblického príbehu o narodení Ježiša Krista k súčastiam Vianoc. Názov sa odvodzuje od mesta Betlehem, kde sa podľa Nového zákona narodil v maštali Ježiš Kristus. Betlehemská hviezda všetkým zvestovala, že sa práve narodil syn Boží. Medzi prvými, ktorí sa prišli pokloniť budúcemu Spasiteľovi, boli pastieri z blízkeho okolia a potom sa poponáhľali uctiť si Jezuliatko traja králi z východu – Gašpar, Melichar a Baltazár. Základ betlehemu tvorí dieťatko ležiace na slame v jasličkách, pri ktorom stoja či sedia jeho matka Panna Mária, svätý Jozef a dieťatko svojím dychom zohrievajú osol a vôl. Postupne sa k výjavu pripájali ďalšie postavy, najprv Traja králi.


Výlety v okolí mesta Kremnica zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Kremnica?