V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Kremnica - erb

Kremnica

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1328 43,13 km² 4 755 550 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Lesná cestička osvetlená semaforom

Lesná cestička osvetlená semaforom

21. 3. 2024   –   26. 4. 2024 Múzeum mincí a medailí

Podľa kurátora Adama Macka výstava predstavuje tematický výber diel výrazovo blízkych autorov, ktorí programovo tvoria v mediach maľby, kresby a grafiky. Žánrovo zjednotený motív plenérovej tvorby podľa neho vychádza z interiérových a exteriérových scenérií, v ktorých obaja umelci s výrazným autorským rukopisom subtílne zjednocujú v presvedčivý výtvarný tvar.

Plagát Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

12. 5. 2023   –   30. 7. 2023 Múzeum mincí a medailí

Jedno meno, tri generácie, päť osobností výtvarných umelcov Výberom z retrospektívnej umeleckej tvorby sa v galérii NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici predstavuje Milan Ormandík, zakladateľ umeleckého rodu Ormandíkovcov, ktorý si tentoraz prial spoločnú výstavu so synom Marekom, jeho pani Renatou a vnukmi Mišom a Maximom. Rodina multimediálnych umelcov pozvanie prijala a zvolili si netradičnú formu prezentácie komentovaním Milanových sochárskych diel. Všetkých spája absolvovanie rovnakej strednej umeleckej školy v Bratislave, láska, pracovitosť a váženie si slobody v tvorbe, aj živote.

Plagát Od mince k medaile, od medaily k minci

Od mince k medaile, od medaily k minci

15. 6. 2023   –   30. 7. 2023 Múzeum mincí a medailí

V roku 2023 si Národná banka Slovenska pripomína tridsiate výročie svojej existencie. Popri generálnej funkcii prognostika a regulátora ekonomických perspektív SR napĺňa aj široký program podpory kultúrnych aktivít v krajine. Počnúc rokom 1994 včlenila do svojej organizačnej štruktúry Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Vďaka tomu získalo múzeum priaznivé podmienky na modernizáciu historických muzeálnych objektov, ktoré v meste Kremnica fungujú pod jeho správou.

Plagát Nocturno 2023

Nocturno 2023

1. 7. 2023 19:00   –   23:00 Zechenterova záhrada

Kultúrne centrum Akropola Kremnica už po tretí krát pripravuje podujatie NOCTURNO, ktoré sa uskutoční 1. júla 2023 v Zechenterovej záhrade v malebnom meste Kremnica. Obklopení kremnickými vrchmi sa aj tento rok, prvú júlovú noc ponoríme do čarovného sveta, v ktorom bude mať hlavnú úlohu svetlo.
Názov NOCTURNO pochádza zo slova ,,nokturno“ čo v preklade znamená nočná hudba alebo inštrumentálna skladba hraná vonku, napríklad ako serenáda. Noc počas NOCTURNA by mala byť tiež akousi skladbou, krásnou hudbou vizuálneho umenia. 1.júl sa totiž bude niesť v duchu svetelných projekcií a inštalácií, v bývalej botanickej záhrade, ktorú pri svojom dome vybudoval spisovateľ Gustáv Kazimír Zechenter-Laskomerský.

Plagát Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

17. 2. 2023   –   29. 4. 2023 Múzeum mincí a medailí

Veronika Bílková, maliarka a ilustrátorka, študovala odbor Ilustrácia a grafika na Fakulte dizajnu a umenia na Západočeskej univerzite v Plzni. Už od detstva sa venuje hudbe, ktorá je v jej výtvarnej tvorbe najväčšou inšpiráciou. Štúdium v roku 2019 ukončila diplomovou prácou - didaktickou non-fiction knihou Ludwig van Beethoven. Kniha bola v roku 2020 vydaná vo vydavateľstve Verzone, bola nominovaná na Zlatú stuhu ako výtvarný počin a zaradená do katalógu Najlepšie knihy deťom 2020. V roku 2021 reprezentovala českú ilustráciu na medzinárodnom Bienále ilustrácií v Bratislave, kde získala Čestné uznanie za vydavateľský počin. Žije v Litomyšli, kde posledné dva roky písala a ilustrovala knihu o Bedřichovi Smetanovi.

Plagát Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

18. 5. 2024   –   31. 7. 2024 Múzeum mincí a medailí

Predstavte si, že na vlastnom pozemku za svojim domom začnete kopať bazén a narazíte na poklad. Presne to sa stalo istému obyvateľovi obce Pinkové Kračany v srdci Žitného ostrova neďaleko od okresného mesta Dunajská Streda vo štvrtok 9. júna 2016. Keď v hĺbke 30 cm narazil na rozbitú nádobu s mincami, postupoval príkladne. Svoj objav nahlásil na Krajský pamiatkový úrad v Trnave a zároveň aj na Obecný úrad. Za svoj čin dostal zákonom stanovené nálezné, ktoré vysoko prevyšovalo predpokladané náklady na stavbu bazéna...

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Výlety v okolí mesta Kremnica zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Kremnica?