V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Nové Zámky - erb

Nové Zámky

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1573 NZ 72,57 km² 37 193 119 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Projekt - 1/ Samuel Čarnoký - Zoom on type

Projekt - 1/ Samuel Čarnoký - Zoom on type

25. 11. 2021   –   31. 12. 2021 Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Výstavný projekt Zoom on Type prezentuje polohu písmarskej práce etablovaného grafického dizajnéraa písmotvorcu Samuela Čarnokého. Bude realizovaná ako súčasť prvého ročníka PROJEKTU-1 v suteréne Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch. Projekt je novou platformou na prezentáciu umenia a jej "presahov" v pivničných priestoroch galérie. Prinesie výstavy z rôznych oblastí, ktoré nám predstavia site specific inštalácie nielen malieb, kresieb, sôch, ale napr. aj typografie, alebo rôznych intermediálnych projektov.

Plagát Pertu No 14 - Gábor Gerhes - Martin Piaček

Pertu No 14 - Gábor Gerhes - Martin Piaček

9. 9. 2021   –   23. 10. 2021 Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Štrnásty ročník dlhodobého projektu PERTU nadväzuje na jeho ťažiskový program, zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Pokračuje v skúmaní náhodných paralel v tvorbe výrazných osobností, ktoré sú založené na názorovej, štýlovej, tematickej či generačnej príbuznosti. Vytvára tak jedinečný komunikatívny priestor pre dialóg dvoch kultúr a objavenie nových súvislostí.

Plagát The Happy Girl. The Unhappy Girl.

The Happy Girl. The Unhappy Girl.

30. 1. 2020   –   21. 3. 2020 Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov.

Plagát Rodinné striebro - prírastky galérie 2005 - 2019

Rodinné striebro - prírastky galérie 2005 - 2019

5. 12. 2019   –   25. 1. 2020 Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch okrúhle výročia v ponovembrovej ére pripomenula zväčša symbolicky.

Plagát Rastislav Podhorský: Posunky a úkroky

Rastislav Podhorský: Posunky a úkroky

24. 10. 2019   –   30. 11. 2019 Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Nové Zámky zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Nové Zámky?