V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Senica - erb

Senica

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1217 SE 50,29 km² 20 198 208 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Patrik Ševčík: Kríza

Patrik Ševčík: Kríza

28. 1. 2022   –   5. 6. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Galéria nad schodiskom je názov nového výstavného priestoru v Záhorskej galérii J. Mudrocha. Ide o miesto improvizované a dočasné. Na jeseň 2022 pravdepodobne pôjde do rekonštrukcie baroková kaplnka na 1. podlaží a o pár mesiacov skôr (možno i neskôr) sa začne realizácia adaptácie podkrovia na výstavné účely. Takže približne na rok–dva budú výstavné priestory Záhorskej galérie opäť oklieštené.

Plagát Paulína Halasová: Armagedon umenia

Paulína Halasová: Armagedon umenia

8. 4. 2022   –   5. 6. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Samostatná výstava mladej absolventky maľby na VŠVU Paulíny Halasovej v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici predstaví rôzne polohy, ktoré rezonujú v jej tvorbe od štúdia po dnešok. Je autorkou, ktorá veľmi prirodzene vníma situácie, aké do obrazu jednotlivca vnášajú sociálne siete. Vyrastá v nich a intuitívne ich vnáša do svojej tvorby. Špeciálne osobné hľadisko predstavuje pozícia mladej autorky, ktorá na súčasnej scéne hľadá svoje miesto. Na pozadí bezprostredného autobiografického záznamu podáva správu o vysoko konkurenčnom a na seba-prezentáciu zameranom umeleckom prostredí. Aj preto od začiatku inklinuje k figurálnemu prejavu vo veľkoformátových maľbách.

Plagát Zreštaurované diela v r. 2021 zo zbierok Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici

Zreštaurované diela v r. 2021 zo zbierok Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici

28. 1. 2022   –   22. 5. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici ako špecializované kultúrne zariadenie, regionálna galéria, zabezpečuje komplexnú galerijnú dokumentáciu v lokalitách Záhorie a Myjava v Trnavskom samosprávnom kraji. Primárne sa sústreďuje na výstavnú, vedecko-výskumnú a zbierkotvornú činnosť. Okrem regionálneho poslania sa galéria orientuje na presahy k českému, prevažne však moravskému vizuálnemu umeniu. Galéria má v správe zbierku umeleckých diel z oblasti maľby, sochárstva, grafiky, kresby, užitého umenia a fotografie.

Plagát Quo vadis...

Quo vadis...

28. 1. 2022   –   13. 3. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Výstava vybraných členov sochárskeho združenia – asociácie, ktorá popri voľnej tvorbe jednotlivých členov zastrešuje výskum (mapovanie) interiérových / exteriérových realizácií vo verejnom priestore. QUO VADIS je reakciou vystavujúcich na obdobie pandémie, zamýšľajú sa však aj nad poslaním združenia, ktoré na jeseň 2021 oslávilo 10. výročie svojej existencie.

Plagát Elisabeth Sula: Avantgarda uvedomelosti

Elisabeth Sula: Avantgarda uvedomelosti

11. 6. 2021   –   8. 8. 2021 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Najnovšia kolekcia diel výtvarníčky je odpoveďou na to, čo vníma ako jednorozmerné: strach vzbudzujúce hlásenia o pandémii koronavírusu podporované radom vplyvných zdrojov informácií.

Plagát Anabióza

Anabióza

17. 6. 2022   –   10. 8. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Anabióza je zmena správania sa organizmov v dôsledku nepriaznivých životných podmienok. V predtuche, že nezvládnu extrémne sucho, alebo chlad privodia si stav zdanlivej smrti. Keď nebezpečenstvo pominie, obnovia sa im pôvodné životné funkcie a život môže plynúť ďalej. Petru Novákovú Ondreičkovú zaujímajú podobné javy, kde skryté formy života prežívajú v ukrytých a maskovaných variáciách. Vidí v nich analógiu ľudského správania sa v modelových, alebo naopak zriedkavých situáciách. Sústredí sa na myslenie a myšlienky v sprievode otázok, v akých podobách a tvaroch by mohli prežívať v čase nehybnosti. Sú predsa sprievodným javom tvorivého procesu a v autorkiných predstavách vystupujú ako organizmus v biotope umelcovej hlavy.

1,50 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Peter Valiska Timečko: Politikum

Peter Valiska Timečko: Politikum

17. 6. 2022   –   10. 8. 2022 Záhorská galéria Jána Mudrocha

Peter Valiska Timečko prostredníctvom svojho svetelného objektu otvára diskusiu o politických pomeroch v slovenských reáliách. Je to diskusia o autentických morálnych hodnotách a postojoch v časoch hodnotovej spoločenskej krízy. Politikum vstupuje do ľudí a vytvára tak akciu politického tlaku o rôznych témach, ktoré formujú prijímateľa „politiky“. Svetelný objekt otvára vizuálnu diskusiu o tom ci nás politici modelujú alebo deformujú. Či majú morálny kredit, alebo ho predstierajú. Či sa už da o obyvateľoch Slovenska hovoriť ako o „homo politicus“ a „homo economicus“, alebo ešte potrebujeme dlhší vývojový čas viacerých generácii. Všetky tieto apelatívne myšlienky obsahuje svetelný objekt s názvom POLITIKUM.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Senica zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Senica?