V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Stanislav Doronenko
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:00 - 17:00-13:00 - 17:00

Cenník 1,50 € Dospelí      1 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1 € 1,50 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Oľga Bartošíková: Obrazy v tomto čase

Oľga Bartošíková: Obrazy v tomto čase

18. 8. 2022   –   18. 9. 2022

Akad. mal. Oľga Bartošíková (*1922) sa v roku 2022 dožíva významného životného jubilea. K tejto jedinečnej udalosti v slovenskej výtvarnej kultúre usporiadalo rodné mesto umelkyne Holíč prvú zo série výstav v kurátorskej koncepcii PhDr. Bohumíra Bachratého. Ide o výber z aktuálnej tvorby z majetku autorky ako aj o diela zo súkromnej zbierky a zbierok Mestského múzea a galérie v Holíči. Pri tejto príležitosti vydáva mesto aj pamätnú nulovú bankovku s portrétom umelkyne.

Plagát Anabióza

Anabióza

17. 6. 2022   –   10. 8. 2022

Anabióza je zmena správania sa organizmov v dôsledku nepriaznivých životných podmienok. V predtuche, že nezvládnu extrémne sucho, alebo chlad privodia si stav zdanlivej smrti. Keď nebezpečenstvo pominie, obnovia sa im pôvodné životné funkcie a život môže plynúť ďalej. Petru Novákovú Ondreičkovú zaujímajú podobné javy, kde skryté formy života prežívajú v ukrytých a maskovaných variáciách. Vidí v nich analógiu ľudského správania sa v modelových, alebo naopak zriedkavých situáciách. Sústredí sa na myslenie a myšlienky v sprievode otázok, v akých podobách a tvaroch by mohli prežívať v čase nehybnosti. Sú predsa sprievodným javom tvorivého procesu a v autorkiných predstavách vystupujú ako organizmus v biotope umelcovej hlavy.

Plagát Peter Valiska Timečko: Politikum

Peter Valiska Timečko: Politikum

17. 6. 2022   –   10. 8. 2022

Peter Valiska Timečko prostredníctvom svojho svetelného objektu otvára diskusiu o politických pomeroch v slovenských reáliách. Je to diskusia o autentických morálnych hodnotách a postojoch v časoch hodnotovej spoločenskej krízy. Politikum vstupuje do ľudí a vytvára tak akciu politického tlaku o rôznych témach, ktoré formujú prijímateľa „politiky“. Svetelný objekt otvára vizuálnu diskusiu o tom ci nás politici modelujú alebo deformujú. Či majú morálny kredit, alebo ho predstierajú. Či sa už da o obyvateľoch Slovenska hovoriť ako o „homo politicus“ a „homo economicus“, alebo ešte potrebujeme dlhší vývojový čas viacerých generácii. Všetky tieto apelatívne myšlienky obsahuje svetelný objekt s názvom POLITIKUM.

Plagát Patrik Ševčík: Kríza

Patrik Ševčík: Kríza

28. 1. 2022   –   5. 6. 2022

Galéria nad schodiskom je názov nového výstavného priestoru v Záhorskej galérii J. Mudrocha. Ide o miesto improvizované a dočasné. Na jeseň 2022 pravdepodobne pôjde do rekonštrukcie baroková kaplnka na 1. podlaží a o pár mesiacov skôr (možno i neskôr) sa začne realizácia adaptácie podkrovia na výstavné účely. Takže približne na rok–dva budú výstavné priestory Záhorskej galérie opäť oklieštené.

Plagát Paulína Halasová: Armagedon umenia

Paulína Halasová: Armagedon umenia

8. 4. 2022   –   5. 6. 2022

Samostatná výstava mladej absolventky maľby na VŠVU Paulíny Halasovej v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici predstaví rôzne polohy, ktoré rezonujú v jej tvorbe od štúdia po dnešok. Je autorkou, ktorá veľmi prirodzene vníma situácie, aké do obrazu jednotlivca vnášajú sociálne siete. Vyrastá v nich a intuitívne ich vnáša do svojej tvorby. Špeciálne osobné hľadisko predstavuje pozícia mladej autorky, ktorá na súčasnej scéne hľadá svoje miesto. Na pozadí bezprostredného autobiografického záznamu podáva správu o vysoko konkurenčnom a na seba-prezentáciu zameranom umeleckom prostredí. Aj preto od začiatku inklinuje k figurálnemu prejavu vo veľkoformátových maľbách.

Plagát Akvizície 2021

Akvizície 2021

6. 9. 2022   –   20. 11. 2022

Výstava Akvizície 2021 návštevníkovi predstavuje štyri umelecké diela, ktoré naša galéria získala minulý rok kúpou prostredníctvom finančnej podpory z Fondu na podporu umenia alebo darom autora. Ide o diela Patrika Kovačovského (2 objekty zo série Kompresia ako sekundárna recyklácia z roku 2018 – kúpa a jeden voľne položený objekt s názvom Samota z rokov 2018-19 získaný darom). Ďalej sú to 2 závesné obrazy autora Milana Mikulu s kompletnou fotodokumentáciou a záznamom z akcie s názvom Predobraz / Podobraz v roku 2008, ktorých nadobudnutie podporil Fond na podporu umenia.

1,50 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Bienále plastiky malého formátu 2022

Bienále plastiky malého formátu 2022

23. 9. 2022   –   20. 11. 2022

Idea založiť na Slovensku bienále tohto typu vzišla v roku 2005. Pri zrode myšlienky i realizácie stáli prof. Jozef Jankovič, akad. soch., historička umenia Ľuba Belohradská a Viera Moravčíková, koordinátorka projektu. Keďže bienále sa od vzniku cielene viazalo k mestu Pezinok, pôvodný názov znel Bienále plastiky malého formátu Pezinok. V začiatkoch sa podujatie odvolávalo na Mednarodni bienale male plastike Murska Sobota (Slovinsko). Pointou bolo, že aj v menších regionálnych mestách malých krajín môže vzniknúť významné podujatie s medzinárodným dosahom.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?