V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Stanislav Doronenko
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:00 - 17:00-13:00 - 17:00

Cenník 1,50 € Dospelí      1 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1 € 1,50 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Zreštaurované diela v r. 2021 zo zbierok Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici

Zreštaurované diela v r. 2021 zo zbierok Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici

28. 1. 2022   –   22. 5. 2022

Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici ako špecializované kultúrne zariadenie, regionálna galéria, zabezpečuje komplexnú galerijnú dokumentáciu v lokalitách Záhorie a Myjava v Trnavskom samosprávnom kraji. Primárne sa sústreďuje na výstavnú, vedecko-výskumnú a zbierkotvornú činnosť. Okrem regionálneho poslania sa galéria orientuje na presahy k českému, prevažne však moravskému vizuálnemu umeniu. Galéria má v správe zbierku umeleckých diel z oblasti maľby, sochárstva, grafiky, kresby, užitého umenia a fotografie.

Plagát Quo vadis...

Quo vadis...

28. 1. 2022   –   13. 3. 2022

Výstava vybraných členov sochárskeho združenia – asociácie, ktorá popri voľnej tvorbe jednotlivých členov zastrešuje výskum (mapovanie) interiérových / exteriérových realizácií vo verejnom priestore. QUO VADIS je reakciou vystavujúcich na obdobie pandémie, zamýšľajú sa však aj nad poslaním združenia, ktoré na jeseň 2021 oslávilo 10. výročie svojej existencie.

Plagát Elisabeth Sula: Avantgarda uvedomelosti

Elisabeth Sula: Avantgarda uvedomelosti

11. 6. 2021   –   8. 8. 2021

Najnovšia kolekcia diel výtvarníčky je odpoveďou na to, čo vníma ako jednorozmerné: strach vzbudzujúce hlásenia o pandémii koronavírusu podporované radom vplyvných zdrojov informácií.

Plagát My

My

28. 8. 2020   –   11. 10. 2020

V priebehu istého časového obdobia sme mali možnosť pozorovať – nielen na domácej scéne –nové východiská prezentácie umeleckých diel s využitím „alternatívnych“ architektonických priestorov, ktoré neboli pôvodne určené na výstavy vizuálneho umenia (napr. technické stavby, opustené priestory obchodov, či zdevastované pozostatky squatov). V tejto súvislosti treba spomenúť aj projekty realizované vo verejnom priestore. Heslom sa tu stala myšlienka: „preč z klasickej galérie, galéria je zastaraná forma pre komunikáciu umelca s verejnosťou.“

Plagát František Bohunický: rest/less

František Bohunický: rest/less

9. 8. 2019   –   29. 9. 2019

Výstavný projekt rest/less je prierezom tvorby sochára mladej generácie Františka Bohunického, ktorý sa programovo pohybuje na poli klasického sochárstva s parciálnymi presahmi smerom k interaktívnym objektom. Ide v poradí o jeho tretiu samostatnú výstavu, avšak najkomplexnejšiu z pohľadu rozsahu prezentovaných prác. Ambíciou projektu nie je podať ucelenú správu o vývoji jeho doterajšieho výtvarného jazyka. Snaží sa ukázať výtvarný proces ako introspektívny akt, v ktorom jednotlivé témy, motívy a žánre autor chápe ako individuálne aj kolektívne, neustále aktualizované symptómy života.

Plagát Patrik Ševčík: Kríza

Patrik Ševčík: Kríza

28. 1. 2022   –   5. 6. 2022

Galéria nad schodiskom je názov nového výstavného priestoru v Záhorskej galérii J. Mudrocha. Ide o miesto improvizované a dočasné. Na jeseň 2022 pravdepodobne pôjde do rekonštrukcie baroková kaplnka na 1. podlaží a o pár mesiacov skôr (možno i neskôr) sa začne realizácia adaptácie podkrovia na výstavné účely. Takže približne na rok–dva budú výstavné priestory Záhorskej galérie opäť oklieštené.

1,50 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Paulína Halasová: Armagedon umenia

Paulína Halasová: Armagedon umenia

8. 4. 2022   –   5. 6. 2022

Samostatná výstava mladej absolventky maľby na VŠVU Paulíny Halasovej v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici predstaví rôzne polohy, ktoré rezonujú v jej tvorbe od štúdia po dnešok. Je autorkou, ktorá veľmi prirodzene vníma situácie, aké do obrazu jednotlivca vnášajú sociálne siete. Vyrastá v nich a intuitívne ich vnáša do svojej tvorby. Špeciálne osobné hľadisko predstavuje pozícia mladej autorky, ktorá na súčasnej scéne hľadá svoje miesto. Na pozadí bezprostredného autobiografického záznamu podáva správu o vysoko konkurenčnom a na seba-prezentáciu zameranom umeleckom prostredí. Aj preto od začiatku inklinuje k figurálnemu prejavu vo veľkoformátových maľbách.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?