V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
© Stanislav Doronenko
© Marek Hosa
© Marek Hosa
© Lýdia Theinerová
© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny otvorené do 16:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 16:009:00 - 13:0013:00 - 17:00

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

František Bohunický: rest/less

9. 8. 2019   –   29. 9. 2019

Výstavný projekt rest/less je prierezom tvorby sochára mladej generácie Františka Bohunického, ktorý sa programovo pohybuje na poli klasického sochárstva s parciálnymi presahmi smerom k interaktívnym objektom. Ide v poradí o jeho tretiu samostatnú výstavu, avšak najkomplexnejšiu z pohľadu rozsahu prezentovaných prác. Ambíciou projektu nie je podať ucelenú správu o vývoji jeho doterajšieho výtvarného jazyka. Snaží sa ukázať výtvarný proces ako introspektívny akt, v ktorom jednotlivé témy, motívy a žánre autor chápe ako individuálne aj kolektívne, neustále aktualizované symptómy života.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Quod tenebris luceat

17. 5. 2019   –   28. 7. 2019

Bohato symbolicky vrstvené myšlienkové odkazy na báze existenciálnej úvahy, náročnej transcendentálnej meditácie spolu s expresívnou maliarskou terminológiou, ktorá maximálne ťaží z poučenia historickou, predovšetkým barokovou maľbou, jednoznačne identifikujú tvorbu Vladislava Zabela. Operuje v teritóriu, v ktorom kulminujú dráma a emócie na všetkých frontoch: v téme i obsahu, výraze i významových vrstvách. V rúchu myšlienkovo závažných, často hraničných podnetov sa opiera o nové autentické, obsahové i vizuálne, citácie diel starých majstrov.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Talenty - 10. trienále poslucháčov umeleckých škôl

4. 4. 2019   –   16. 5. 2019

Výstava prináša nesmiernu variabilnosť, demonštruje autorskú jedinečnosť, špecifickosť, čistotu výrazu, ale odkrýva aj zložitosť procesov, kde sa vlastné vklady mixujú s neobmedzeným experimentom za účasti nových alebo klasických technických médií.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska

15. 1. 2019   –   31. 1. 2019

Maliar a kresliar Karol Molnár bol príslušníkom čs. zahraničnej vojenskej jednotky v druhej svetovej vojne najprv v rokoch 1938 – 1940 vo Francúzsku a potom v rokoch 1940 – 1945 v Anglicku, kde prežíval svoje vrcholné výrazne protivojnovo orientované tvorivé obdobie.
Celoživotné maliarske a kresliarske dielo Karola Molnára môže slúžiť aj budúcim generáciám mladších umeleckých pokolení ako príklad nezdolného tvorcu, ktorý postavil svoju vizuálnu tvorivosť aj v najťažších vojnových časoch plne na obranu ľudskosti, humanizmu a obhajoby morálky.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát udalosti

Martin Zálešák: Rastlinný labyrint

16. 10. 2018   –   25. 11. 2018

Po úspešnej jarnej prezentácii v Hodoníne sa maliarska tvorba tohto predstaviteľa českého umenia presúva do Senice, naviac obohatená aj o kresbu, ako prvá samostatná výstava autora na Slovensku. Pozostáva z výberu veľkoformátových a komornejších diel zhruba posledného dvadsaťročia. Umelecká tvorba tohto autora určite presvedčí každého, že klasická maľba má stále čím osloviť i náročného diváka. Púta formálnou aj myšlienkovou stránkou, úctou k maliarskemu umeniu, poctivosťou, pôvodnosťou v námete a interpretácii, štruktúrou maľby, ľahkosťou, pokorou k prírode, ale aj šarmom a radosťou z tvorby.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?