V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Stanislav Doronenko
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:00 - 17:00-13:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1 € 1,50 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Odkaz lásky

Odkaz lásky

13. 2. 2024   -   18. 2. 2024

Valentínsky týždeň môžete v senickom múzeu zažiť od utorka 13. februára do nedele 18. februára.

V čase vždy od 10.00 do 19.00 hodiny sa môžete zúčastniť na podujatí inšpirovanom témou „láska na prvý pohľad“.

Príďte a zažite romantické rande pri príležitosti sviatku svätého Valentína v podmanivých priestoroch mestského Múzea Senica a zanechajte v ňom vlastný odkaz lásky v podobe zapísaného odkazu.

Plagát Dominika Brečková: Inner Sanctum

Dominika Brečková: Inner Sanctum

24. 11. 2023   -   21. 1. 2024

Autorka sa dlhodobo venuje kritickej reflexii toho, akým spôsobom sa v domácom prostredí preberajú a následne modifikujú východné kultúrne, náboženské a filozofické systémy. V expresívno-figurálnej maľbe čerpá z ich obrazovej a ornamentálnej tradície a prepája ju s motívmi slovenského folklóru v hybridnom paradoxe.

Diverzná škála obrazových prvkov mixuje východné a stredoeurópske, pohanskú mytológiu, súčasnú vizuálnu kultúru, online a lokálne prostredie, osobnú mytológiu. Autorka v kultúrnej koláži s prevažujúcou figurálnou kompozíciou využíva vlastný výtvarný jazyk, naráciu a najmä nadsázku a čierny humor.

Plagát Reštaurovanie cyklu obrazov od Júliusa Koreszku

Reštaurovanie cyklu obrazov od Júliusa Koreszku

24. 11. 2023   -   21. 1. 2024

Ide o zreštaurovaný cyklus olejomalieb regionálneho klasika – maliara Júliusa Koreszku z depozitárov Záhorskej galérie. Celý súbor obrazov (spolu 36) tvoril v rokoch 1991-2021 stálu expozíciu v priestoroch Záhorského múzea v Skalici. Po 30 rokoch bola táto expozícia zrušená a vrátená do depozitárov Záhorskej galérie. Nakoľko od jesene 2024 má tvoriť výber z nej novú stálu expozíciu – tentokrát v zrekonštruovanom podkroví Záhorskej galérie, veľká časť obrazov potrebovala reštaurátorský zásah – od bežného vyčistenia, cez zreštaurovanie pôvodných rámov, po upevnenie vypadávajúcich obrazov z rámu.

Plagát Ľudovít Hološka: Denník koloristu

Ľudovít Hološka: Denník koloristu

22. 9. 2023   -   19. 11. 2023

Retrospektívny projekt, vrámci ktorého bude v GJK v Trnave a ZGJM v Senici komplexne zhodnotená maliarska a kresbová tvorba autora. Súčasťou oboch výstav je vydanie rozsiahlej monografie Ľudovíta Hološku.

Plagát Štefan Orth: Z krajiny do krajiny

Štefan Orth: Z krajiny do krajiny

3. 8. 2023   -   10. 9. 2023

Výstava maliara a pedagóga Štefana Ortha, ktorý svoje pôsobenie trvalo viaže na rodný región Záhoria, je pripravovaná k autorovmu životnému jubileu ako retrospektívny výber z jeho temer šesťdesiatročnej maliarskej tvorby.

Plagát Lenka L. Lukačovičová, Klaudia Korbelič: Hotel Oáza

Lenka L. Lukačovičová, Klaudia Korbelič: Hotel Oáza

26. 1. 2024   -   10. 3. 2024

Na výstave budú odprezentované niektoré z realizovaných trifidov pre projekt TORZO ZÁLESIE (2022) v kurátorskom zastrešení Omara Mirzu. Trifid je fiktívny mäsožravý rastlinný druh ozrutných rozmerov opísaný Johnom Wyndhamom v postapokalyptickom románe Deň trifidov z roku 1951. Autorky tu vytvoria z už existujúcich jeden gigantický fluo trifid. Obe v tvorbe využívajú recyklované materiály, dokonca recyklujú niektoré svoje diela. Výsledkom sú tak objekty – fiktívne rastliny, ktoré vznikli spomínanou recykláciou. Všetky sú z trvanlivých materiálov a spochybňujú čas.

1,50 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Peter Daniš: Ephemeral

Peter Daniš: Ephemeral

26. 1. 2024   -   10. 3. 2024

Svetlo ako hlavná téma a zároveň večný zdroj maliarskej inšpirácie, neprestáva autora fascinovať od jeho maliarskych začiatkov. Objavuje sa v krajinách, ktoré prešli svojim vnútorným vývojom od konkrétnejších zobrazení až po nočné svetelné mestské krajiny, anonymné aglomerácie, ktoré v súčasnosti smerujú k čoraz voľnejšiemu, menej uchopiteľnému zobrazeniu. Svetlo, spôsob jeho zachytenia, zhmotnenia, možnosti jeho uchopiteľnosti a emanácie autor ďalej skúma vo svojich aktuálnych, svetelno – abstraktných maľbách.

Peter Daniš je jedným z tých autorov, ktorí myslia a tvoria prostredníctvom rozsiahlejších maliarskych cyklov a tie len zriedka pokladá za uzavreté, preto sa k nim opakovane, novým spôsobom vracia.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?