V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Zvolen - erb

Zvolen

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1135 98,73 km² 42 092 293 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Premeny dreva

Premeny dreva

11. 5. 2023   –   18. 6. 2023 Lesnícke a drevárske múzeum

Návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea majú jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s maturitnými prácami študentov končiacich štúdium v študijnom odbore Tvorba nábytku a interiéru. V tomto ročníku dostali naši dizajnéri možnosť odprezentovať výsledky maturitných projektov, v ktorých môžete nájsť odraz jednotlivých osobností ako aj aplikované nadobudnuté poznatky. Na výstave budete mať možnosť vidieť originálnu tvorbu vo forme stoličiek, barových sedení, kresiel, konferenčných stolíkov a detskej stoličky.

Plagát Ochotnícke divadlo vo Zvolene

Ochotnícke divadlo vo Zvolene

26. 5. 2023   –   11. 6. 2023 Lesnícke a drevárske múzeum

Srdečne pozývame na výstavu približujúcu dejiny ochotníckeho divadla vo Zvolene.

Plagát Zelený objektív 2022

Zelený objektív 2022

30. 3. 2023   –   11. 6. 2023 Lesnícke a drevárske múzeum

Apríl – mesiac lesov patrí v Lesníckom a drevárskom múzeu už tradične aktivitám s tematikou prírody a lesa. Na tento rok sme pripravili už 22. výstavu s názvom Zelený objektív. Výstava prezentuje najlepšie fotografie z rovnomennej súťaže, ktorú v spolupráci so Združením lesníčiek a Združením zamestnávateľov lesného hospodárstva na Slovensku organizuje Lesnícke a drevárske múzeum už od roku 2001. Súťaž je určená mladým fotografom – žiakom základných škôl a študentom stredných škôl a kladie si za cieľ podchytiť talenty a dať im priestor pre verejnú prezentáciu. Témou súťaže je les.

Plagát Tetrovovité

Tetrovovité

19. 1. 2023   –   7. 5. 2023 Lesnícke a drevárske múzeum

Témou tohtoročnej výstavy bude skupina veľmi atraktívnych vtákov, ktorá je jednoznačne pýchou našej prírody. U nás žijúce kurovité vtáky zaradené do čeľade tetrovovitých sú predmetom mnohých diskusií jednak odborníkov, ale tešia sa aj záujmu všetkých obdivovateľov našej fauny. Návštevník sa dozvie zaujímavé poznatky o správaní, o potrave či o ideálnom biotope Tetrova hlucháňa i Tetrova hoľniaka. Nebude chýbať ani menej nápadný a menej známy Jariabok hôrny. Diorámy imitujúce prírodné prostredie a dermoplastické preparáty, budú doplnené fotografiami a textom, ktorý podá podrobné informácie o tejto čeľadi.

Plagát Ako sa hrali naši

Ako sa hrali naši

11. 10. 2022   –   31. 12. 2022 Lesnícke a drevárske múzeum

Výstava Ako sa hrali naši predstavuje výber z unikátnej zbierky historických hračiek z depozitárov Múzea mesta Bratislavy. Kurátorka zbierky a autorka výstavy Mgr. Marta Janovíčková vybrala podstatnú časť hračiek detí z bratislavských domácností z obdobia od druhej polovice 19. do konca 20. storočia, ktoré návštevník uvidí na výstave ako autentické exponáty. Výstava je pozvánkou do sveta detí a ukážku toho ako sa hrali generácie pred nami a súčasne odovzdáva významné posolstvo dospelým aj deťom: Spomínajte a rozprávajte sa so svojim potomstvom! Deti, mladí ľudia, načúvajte trpezlivo svojim rodičom a prarodičom, počúvajte príbehy starších. Spoznáte ich v úplne inom svetle, získate inšpirácie, múdrosť a neraz pochopíte historické súvislosti.


Výlety v okolí mesta Zvolen zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Zvolen?