V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Lesnícke a drevárske múzeum

0 komentárov
vytlačiť
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka

Otváracie hodiny dnes zatvorené

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
Otvorené od 9:00 - 17:00-16:30

Cenník 2 € Dospelí      1 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma1 € 2 € 1 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Ľudovít Štúr – od štúdia k činom

Ľudovít Štúr – od štúdia k činom

1. 10. 2022   –   27. 11. 2022

ýstava je realizovaná pri významnom jubileu, 175. výročí zvolenia Ľudovíta Štúra za poslanca do uhorského snemu za mesto Zvolen. Lesnícke a drevárske múzeum sa pri tejto príležitosti rozhodlo priblížiť svojim návštevníkom výstavu z autorskej dielne SNM - Múzea Ľudovíta Štúra v Modre pod názvom Ľudovít Štúr – od štúdia k činom. Výstava obohacuje expozíciu venovanú Štúrovi a šľachtickej rodine Ostrolúckych, ktorá bola sprístupnená pri 200. výročí narodenia našej najvýznamnejšej buditeľskej osobnosti v r. 2015. Ponúka zasvätené informácie o vývoji Štúrovej osobnosti od študentských čias až po jeho posledné roky, strávené v Modre, spolu s prehľadom najdôležitejších slovenských aktivít v 30. a 40. rokoch 19. storočia.

Plagát Spomienky na Vianoce

Spomienky na Vianoce

6. 12. 2020   –   10. 1. 2021

Srdečne vás pozývame na návrat do minulosti symbolicky stvárnenej sviatočnou obývačkou z polovice 20. storočia. Dominuje jej vianočný stromček a dopĺňa ju kolekcia vianočných ozdôb zo zbierok múzea. Prvky interiéru – nábytok, bytové doplnky, vianočné darčeky, sviatočné prestieranie a ďalšie exponáty pochádzajú najmä zo zbierok múzea. Vianočná reminiscencia múzea má byť vianočným pozdravom našim návštevníkom a uistením, že romantiku minulých Vianoc môžeme prežívať aj dnes.

Plagát Zelený objektív 2019

Zelený objektív 2019

23. 10. 2020   –   10. 1. 2021

Výstava prezentuje najlepšie fotografie z rovnomennej súťaže, ktorú v spolupráci so Združením lesníčiek a Združením zamestnávateľov lesného hospodárstva na Slovensku organizuje Lesnícke a drevárske múzeum už od roku 2001. Súťaž je určená mladým fotografom – žiakom základných škôl a študentom stredných škôl a kladie si za cieľ podchytiť talenty a dať im priestor pre verejnú prezentáciu. Témou súťaže je les.

Zelený objektív 2017

10. 4. 2018   –   11. 5. 2018 Vhodné pre deti

Zelený objektív 2017
Výstava fotografií prezentujúca najlepšie práce prestížnej rovnomennej celoslovenskej fotosúťaže žiakov základných a stredných škôl na tému les.

Plagát Obrázky vianoc II. - Vôňa slamy a ihličia

Obrázky vianoc II. - Vôňa slamy a ihličia

7. 12. 2017   –   12. 1. 2018 Vhodné pre deti

Výstava bude venovaná tradičnej výzdobe príbytkov a hospodárstiev vo vidieckom prostredí počas vianočného obdobia, pričom sa zameria na jej magicko-obradovú stránku. Prostredníctvom zbierkových predmetov, textov a fotografií poukáže na výzdobu, ktorá v minulosti predchádzala vianočným stromčekom a iným novším formám vianočnej dekorácie, ale zároveň návštevníkom priblíži aj vývoj vianočného stromčeka a jeho prenikanie do ľudového prostredia.

Plagát Ako sa hrali naši

Ako sa hrali naši

11. 10. 2022   –   31. 12. 2022

Výstava Ako sa hrali naši predstavuje výber z unikátnej zbierky historických hračiek z depozitárov Múzea mesta Bratislavy. Kurátorka zbierky a autorka výstavy Mgr. Marta Janovíčková vybrala podstatnú časť hračiek detí z bratislavských domácností z obdobia od druhej polovice 19. do konca 20. storočia, ktoré návštevník uvidí na výstave ako autentické exponáty. Výstava je pozvánkou do sveta detí a ukážku toho ako sa hrali generácie pred nami a súčasne odovzdáva významné posolstvo dospelým aj deťom: Spomínajte a rozprávajte sa so svojim potomstvom! Deti, mladí ľudia, načúvajte trpezlivo svojim rodičom a prarodičom, počúvajte príbehy starších. Spoznáte ich v úplne inom svetle, získate inšpirácie, múdrosť a neraz pochopíte historické súvislosti.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Život v pralese

Život v pralese

11. 10. 2022   –   31. 12. 2022

Výstava súťažných prác výtvarnej výzvy Život v pralese pripravená v spolupráci so Správou Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana. Do súťažnej výzvy sa zapojilo 61 detí zo šiestich základných umeleckých škôl - ZUŠ Hriňová, ZUŠ Očová, ZUŠ Zvolen Nádvorná, Súkromná ZUŠ QUO VADIS, Súkromná ZUŠ Zacharová, ZUŠ J. Cikkera Banská Bystrica. Prales, ľudskou činnosťou nedotknuté, mystické a tajuplné miesto, predstavuje unikátnu učebnicu divokej prírody, priestor prebúdzajúci fantáziu. Presne tak zapôsobila výtvarná výzva Život v pralese na talentovaných školákov. Prebudila v nich predstavy plné farieb, tvarov, obrazov a života, ktoré pretavili do diel prekypujúcich životnou energiou rovnako ako samotný prales.

2 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@ldmzvolen.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@ldmzvolen.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?