V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Lesnícke a drevárske múzeum

0 komentárov
vytlačiť
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka
Lesnícke a drevárske múzeum© Ján Števonka

Otváracie hodiny otvorené do 16:30

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
Otvorené od 9:00 - 17:00-16:30

Cenník 2 € Dospelí      1 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma1 € 2 € 1 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Spomienky na Vianoce

Spomienky na Vianoce

6. 12. 2020   –   10. 1. 2021

Srdečne vás pozývame na návrat do minulosti symbolicky stvárnenej sviatočnou obývačkou z polovice 20. storočia. Dominuje jej vianočný stromček a dopĺňa ju kolekcia vianočných ozdôb zo zbierok múzea. Prvky interiéru – nábytok, bytové doplnky, vianočné darčeky, sviatočné prestieranie a ďalšie exponáty pochádzajú najmä zo zbierok múzea. Vianočná reminiscencia múzea má byť vianočným pozdravom našim návštevníkom a uistením, že romantiku minulých Vianoc môžeme prežívať aj dnes.

Plagát Zelený objektív 2019

Zelený objektív 2019

23. 10. 2020   –   10. 1. 2021

Výstava prezentuje najlepšie fotografie z rovnomennej súťaže, ktorú v spolupráci so Združením lesníčiek a Združením zamestnávateľov lesného hospodárstva na Slovensku organizuje Lesnícke a drevárske múzeum už od roku 2001. Súťaž je určená mladým fotografom – žiakom základných škôl a študentom stredných škôl a kladie si za cieľ podchytiť talenty a dať im priestor pre verejnú prezentáciu. Témou súťaže je les.

Zelený objektív 2017

10. 4. 2018   –   11. 5. 2018 Vhodné pre deti

Zelený objektív 2017
Výstava fotografií prezentujúca najlepšie práce prestížnej rovnomennej celoslovenskej fotosúťaže žiakov základných a stredných škôl na tému les.

Plagát Obrázky vianoc II. - Vôňa slamy a ihličia

Obrázky vianoc II. - Vôňa slamy a ihličia

7. 12. 2017   –   12. 1. 2018 Vhodné pre deti

Výstava bude venovaná tradičnej výzdobe príbytkov a hospodárstiev vo vidieckom prostredí počas vianočného obdobia, pričom sa zameria na jej magicko-obradovú stránku. Prostredníctvom zbierkových predmetov, textov a fotografií poukáže na výzdobu, ktorá v minulosti predchádzala vianočným stromčekom a iným novším formám vianočnej dekorácie, ale zároveň návštevníkom priblíži aj vývoj vianočného stromčeka a jeho prenikanie do ľudového prostredia.

Plagát Viete sa ešte hrať? Škola hrou

Viete sa ešte hrať? Škola hrou

5. 10. 2017   –   30. 11. 2017

Prezentované práce - interiérové doplnky, solitéry, dekoratívne predmety a hračky boli úspešné aj na celoslovenských súťažiach dizajnu z dreva, ako sú Etudy z dreva, Kruhy na vode. Vystavené práce vytvorené študentami odboru Dizajn produktov a hračiek spracovali zadanú tému netradičným spôsobom, pričom postupovali pod vedením známeho dizajnéra Mgr. Art. Michala Hanulu, ktorý sa etabloval spájaním tradičných remesiel s novodobým dizajnom.

Info o doprave zobraziť na mape

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@ldmzvolen.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@ldmzvolen.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?