V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Thurzov dom

1 komentár
vytlačiť
Thurzov dom© Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici
Thurzov dom© Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici
Thurzov dom© Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici
Thurzov dom© Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici

Cenník 4 € Dospelí      2 € Deti (3-18 rokov)

Deti do 3rDeti 3-18r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma2 € 4 € 10 €2 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

23. 1. 2020   –   19. 4. 2020 Vhodné pre detiviac informácií

Pozývame vás do vynovených priestorov Thurzovho domu na výstavu UMELECKÉ REMESLO OD PRAVEKU PO SÚČASNOSŤ.

Odhaľte prostredníctvom zbroje, zbraní, šperkov a iných ozdôb tela umelecké remeslá minulosti od doby bronzovej až po stredovek. Výstava ukončí jubilejnou 10. reprízou v Thurzovom dome svoju púť práve v Stredoslovenskom múzeu. Využite preto jedinečnú a nateraz poslednú možnosť obdivovať výtvory budúcich zlatníkov, kováčov, rytcov či výtvarníkov a porovnať ich s reálnymi múzejnými zbierkovými predmetmi.

Plagát V krajine remesiel

V krajine remesiel

20. 2. 2020   –   19. 4. 2020 Vhodné pre detiviac informácií

Krajina remesiel je miestom, kde sa stretávajú šikovní, zruční a predstavivosťou obdarení ľudia. Narazíte v nej na majstrov remeselníkov, ale aj ich žiakov – učňov a tovarišov, ktorí sa u nich učia remeslu. Všetci majú ale niečo spoločné: šikovné ruky, otvorenú myseľ a veľkú fantáziu.

Pozývame vás na výstavu prác súťaže Ústredia ľudovej umeleckej výroby V KRAJINE REMESIEL, ktorá predstaví tradičné ľudové remeslá prostredníctvom kreatívnych výrobkov detí a mládeže z celého Slovenska.

Plagát Staroegyptské šperky – pre krásu či ochranu?

Staroegyptské šperky – pre krásu či ochranu?

26. 2. 2020 17:00   –   18:30

Prednáškový cyklus Stredoslovenského múzea Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou nesie v úvode roka 2020 podtitul Banskobystrická egyptologická jar a prináša zaujímavú sériu prednášok realizovaných v spolupráci s Katedrou histórie Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela.

Februárová prednáška s historičkou Renatou Rábekovou sa uskutoční v stredu 26. februára o 17.00 hod. v Thurzovom dome a odhalí pôvab i históriu staroegyptských šperkov.

Plagát Tajomstvá krásy starovekých Egypťaniek

Tajomstvá krásy starovekých Egypťaniek

29. 1. 2020 17:00   –   18:30 viac informácií

Obľúbený prednáškový cyklus Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou opäť štartuje v Thurzovom dome. Už v stredu spoločne odhalíme TAJOMSTVÁ KRÁSY STAROVEKÝCH EGYPŤANIEK.

V úvode roka 2020 nadviaže Stredoslovenské múzeum na úspešnú spoluprácu s Katedrou histórie FF UMB sériou prednášok s podtitulom BANSKOBYSTRICKÁ EGYPTOLOGICKÁ JAR. V stredu 29. januára o 17.00 hod. odhalíme v Thurzovom dome s historičkou Veronikou Dubcovou, aké triky využívali Egypťanky na udržanie mladosti, skrášlenie očí, pier, na dokonalé účesy, či aké používali parfémy a akými šperkami sa zdobili.

Plagát Kovačica známa i neznáma

Kovačica známa i neznáma

4. 11. 2019   –   24. 11. 2019

Výstava prinesie na Slovensko po prvýkrát diela všetkých 63 autorov z Kovačice, najväčšej slovenskej obce v Srbsku, a zároveň spustí kampaň za zapísanie slovenského insitného umenia zo Srbska do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Plagát Výstava ROZKVITNI v Thurzovom dome

Výstava ROZKVITNI v Thurzovom dome

12. 5. 2020   –   30. 8. 2020 viac informácií

Spolu s okolitou prírodou rozkvitli aj vynovené priestory Thurzovho domu na banskobystrickom námestí. Od mája do augusta 2020 pripravilo Stredoslovenské múzeum po opätovnom sprístupnení svojich expozícií etnografickú výstavu ROZKVITNI, na ktorej predstaví návštevníkom bohatú zbierku rastlinných motívov, ukrytých najmä v tradičnom ľudovom odeve, ale aj na nábytku a keramike z okolitých regiónov.

4 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Banská Bystrica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

28. 5. 2019
Adriána

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?