V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Galéria SPP

1 komentár
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Galéria SPP© Martin Vatra

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 11:00 - 18:00-

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Príbehy džungle

Príbehy džungle

21. 6. 2023   -   18. 8. 2023

Na výstave Príbehy džungle budú môcť návštevníci vidieť ako fotografie, tak aj repliky artefaktov nájdených počas archeologického výskumu, a zároveň sa budú môcť zoznámiť so svetovými úspechmi slovenských mayológov.

Slovenskí odborníci už 15 rokov pracujú v oblastiach guatemalskej džungle a odkrývajú tajomstvá mayskej civilizácie. Cieľom medzinárodného projektu je rozšíriť poznatky o mayskej civilizácii v jednej z jej najvýznamnejších lokalít – Uaxactún a tiež v okolitom regióne Cukrového údolia (Valle de Azúcar), ktoré sú nepreskúmanými oblasťami hlboko v džungli provincie Petén v Guatemale.

Robert Polansky: Retrospektíva

5. 11. 2021   -   23. 12. 2021

Robert Polansky svoj výtvarný program a umelecké ambície cieľavedome buduje nielen na teoretickej úrovni, ale získané znalosti a skúsenosti formuluje v rôznych námetoch a výtvarných technikách, čím prostredníctvom svojich artefaktov vyzdvihuje individuálnu subjektívnosť vnímania diel cez rozmanitosť využívaných techník, materiálov, námetov a zámerov. Aj preto v jeho tvorbe vnímavý návštevník dokáže nájsť viacznačnosť, tajuplnosť, prekrývanie a asociatívne prepájanie zjavných i skrytých významov. Polansky neprináša triviálnu čitateľnosť svojich diel. Sú odrazom abstraktnosti, expresívnosti a inšpiratívnym spôsobom nútia diváka hľadať a dešifrovať podstatu Polanského umeleckej výpovede, v rámci ktorej odkrýva svoju osobnosť a pozitívnu hierarchiu hodnôt.

Plagát Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

Krajina, ktorá nezabúda 1941 – 2021

8. 9. 2021   -   31. 10. 2021

Výstava, ktorá vznikla v spolupráci s Múzeom židovskej kultúry v Bratislave a Múzeom holokaustu v Seredi, je nielen spomienkou na túto tragickú kapitolu našich dejín, ale predovšetkým príležitosťou pripomenúť si konkrétne ľudské osudy, pamiatku tých, ktorí sa nikdy nevrátili, no tiež hrdinstvo tých, ktorí prežili aj tých, ktorí im podali pomocnú ruku. Súčasťou vernisáže bude vystúpenie speváčky Simy Martausovej, ktorá naspievala titulnú pieseň k filmu Petra Bebjaka „Správa“ o hrdinstve Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorý v septembri prichádza do kín.

Plagát Jakub Gulyás: Façades

Jakub Gulyás: Façades

24. 6. 2021   -   31. 8. 2021

Výstava fotografií Jakuba Gulyása pod názvom Façades.

Emergencia substancie

6. 2. 2020   -   28. 2. 2020

Galéria SPP tentokrát otvorila svoje priestory výstave „Emergencia substancie“ s výberom obrazov, ktoré nesú rukopis mladej maliarky Lucie Horvátovej. Nedajte sa odradiť zložitým názvom. Diela tejto autorky sú atraktívne tak po vizuálnej, ako aj obsahovej stránke a to aj pre mladšie ročníky.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Bratislava - Ružinov sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (galeria@spp.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (galeria@spp.sk)!
25. 10. 2023
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?