V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Gemersko - malohontské múzeum

0 komentárov
vytlačiť
© Júlia Ferleťáková
© Júlia Ferleťáková
© Júlia Ferleťáková
© Júlia Ferleťáková
© Júlia Ferleťáková

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
1. 1. - 31. 3.Otvorené od 8:00 - 16:00--
1. 4. - 30. 9.Otvorené od 8:00 - 16:009:00 - 17:00
1. 10. - 31. 12.Otvorené od 8:00 - 16:00--

Cenník 2 € Dospelí      1 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma 1 € 2 € 1 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

Minerály pod lupou

11. 9. 2018   –   31. 1. 2019

Minerály boli a sú nevyhnutnou súčasťou ľudského života a výrazne prispeli k rozvoju našej spoločnosti. Majú nesmierne využitie nielen v klenotníctve, ale aj priemysle a potravinárstve.
Cieľom výstavy je predstaviť a priblížiť rozmanitosť neživej prírody v celej svojej prirodzenej kráse. Prostredníctvom pútavých bannerov podáva poznatky o vzniku, výskyte a základných tvaroch minerálov. Rovnako prináša poznatky a vysvetlenie, prečo sú minerály také rozmanité a symetrické.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Najkrajšie kŕmidlo IX. ročník

15. 11. 2018   –   15. 12. 2018 Vhodné pre deti

Cieľom výstavy je prehĺbiť vzťah medzi múzeom a školami a upriamiť pozornosť detí na prírodu, zvlášť vtáky, ktoré sú v zimnom období odkázané na pomoc ľudí. Úlohou žiakov je vyrobiť funkčné kŕmidlo, vlastnoručne alebo za pomoci rodičov, pedagógov i kamarátov, z najrôznejších materiálov, ako prírodných (napr. z dreva, kokosových orechov, šúpolia), tak aj umelých (napr. z plastových fliaš). Súťaže sa zúčastní približne 40 žiakov z 8 škôl z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

19. 9. 2018   –   30. 11. 2018

Na výstave si bude môcť návštevník prehliadnuť repliku výstroja vojaka z doby bronzovej z Čaky, ktorý používal už zbroj, repliku šperkov kňažnej z Dedinky z doby bronzovej, kompletnú repliku výstroje rímskeho vojaka, repliku keltského meča starého viac ako 2 200 rokov, ako aj zbroj a výstroj keltského náčelníka, kolekciu slovanských šperkov, repliku avarského bojovníka s lamelovou zbrojou a šabľou, ako aj  repliku konského postroja, ktorá bola zhotovená na základe jazdeckého hrobu z Komárna.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Biblia na cestách

11. 9. 2018   –   27. 9. 2018

Biblia prežila nespočetné množstvo vlád, politických režimov či živelných katastrof a napriek tomu nestráca čitateľov. Jej cenný obsah je aktuálny aj po stovkách rokov. Putovná výstava „Biblia na cestách“ predstaví rôzne jazykové prevedenia Biblií z celého sveta i Slovenska, ale aj historické vydania tejto „knihy kníh“ či rôzne netradičné väzby.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát udalosti

ZOO - preťažená Noemova archa

6. 6. 2018   –   15. 9. 2018 Vhodné pre deti

Zoologická záhrada patrí v súčasnosti k najpopulárnejším kultúrnym inštitúciám na svete. Aj napriek tomu, že sa postoj ľudí k jej existencii počas stáročí neustále menil, i dnes sa ozývajú hlasy, ktoré vnímajú mreže skôr ako symbol väzenia a utrpenia, než ako jediné možné útočisko mnohých jej obyvateľov pred úplným vyhynutím. Viac ako 700 miliónov návštevníkov, ktoré prejdú bránami tisícky zoologických záhrad vo svete dokazuje, že tieto miesta nie sú len centrami vedy, či záchrany, ale predovšetkým priestorom pre neformálne vzdelávanie a relax.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Baníctvo a železiarstvo v Gemeri - Malohonte

25. 9. 2018   –   28. 2. 2019

Návštevník výstavy sa detailne zoznámi so železiarňami v Likieri - Hnúšťa a v Tisovci, s minulosťou a súčasťou ložiska mastenca a magnezitu Mútnik – Hnúšťa, so zaniknutou baňou Burda – Rovné, s magnezitovým závodom v Hačave s najstaršou rotačnou pecou na pálenie magnezitu na svete. Návštevníci, okrem histórie baníctva a železiarstva v regióne, spoznajú prostredníctvom trojrozmerných predmetov a inštalácií samotnú prácu baníkov - pracovné postupy, náradie, bezpečnosť pri práci a odev. Výstava bude doplnená o ukážky železných rúd a nerastných surovín.

2 € Dospelí
1 € Deti
Plagát udalosti

Veže zaliate slnkom - Július Sándy

6. 12. 2018   –   29. 3. 2019 Vhodné pre deti

Repríza výstavy, ktorú usporiada Maďarská národná galéria a Múzeum architektúry v Budapešti, pri príležitosti 150. výročia narodenia významnej osobnosti uhorského staviteľstva a architektúry Júliusa Sándyho ml. Narodil sa v roku 1868 v Prešove ako syn maliara Júliusa Sándyho st. (1827 – 1894). Architektúru študoval v Budapešti pod vedením Jánosa Schnédára, Imre Steindla a Samu Pecza. Od roku 1895 pôsobil ako vysokoškolský pedagóg až do svojho penzionovania v roku 1938.

2 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Rimavská Sobota sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Máte chvíľku?

Je toto miesto vhodné pre horúci deň?

Ďakujeme za Váš názor, pomáhate nám tak vylepšiť Slovenského cestovateľa.

Problém s miestom?