V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Hrady - zrúcaniny

Hrad Čičva

3 komentáre
vytlačiť
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Milan Bališin
Hrad Čičva© Janka Piatkova

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Čičvianske hradné slávnosti 2018

19. 8. 2018 14:00   -   17:00

Srdečne Vás pozývame na Čičvianske hradné slávnosti, ktoré sú zamerané na ukážku života v stredoveku na tomto krásnom zemplínskom hrade. Uvidíte tu šermiarov, sokoliarov, zabaviť sa môžete rôznymi aktivitami pre deti i dospelých akými sú hodu sekerou či streľba z luku a aj pre najmenších sú pripravené rôzne disciplíny v šikovnosti. Ochutnať budete môcť medovinu od miestneho včelára, pozrieť si rôzne remeslá a zakúpiť si ich výtvory, suveníry hradu či pochutnať si na dobrom guláši. Všetci ste srdečne vítaní!

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Pre motorizovaných turistov je k dispozícii malé parkovisko pri drevenom altánku na konci príjazdovej uličky (cca 6 miest), odkiaľ vedie cesta priamo na hrad už iba pešo. V prípade plného parkoviska je k dispozícii ďalšie malokapacitné parkovisko pod hradným bralom pod bývalým kameňolomom.

Verejná doprava

Do obce sa návštevník dostane pohodlne akoukoľvek pravidelnou autobusovou linkou, premávajúcou na trasách Humenné - Vranov - Stropkov - Košice (Prešov). Zastávky autobusov v oboch smeroch sú hneď pod hradným kopcom, odkiaľ je to na hrad cca 10 minút pešo pohodlne po zelenej turistickej značke.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kastelan@hradcicva.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kastelan@hradcicva.sk)!
28. 1. 2024
Alan
Nádherná zrúcanina hradu. Ľahký prístup ku hradu, parkovanie je hneď pod hradom výstup tam je okolo 100 až 200m. Vhodný pre rodiny s deťmi alebo s domácim maznáčikom, túra a obhliadka zaberie 1 hod alebo podľa vlastného gusta. Pod hradom je betónová hrobka šľachticov.
9. 6. 2021
Lily
2. 6. 2020
Klaudia
Išla som na Hrad Čičva bicyklom.
Hrad Čičva je perfektný fakt!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?