V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum mesta Bratislavy

0 komentárov
vytlačiť
© Vania Seizova
© Vania Seizova
© Vania Seizova
© Ondrej Iván

Otváracie hodiny otvorené do 18:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 17:0011:00 - 18:00

Cenník 5 € Dospelí      2 € Deti (6-14 rokov)

Deti do 6rDeti 6-14r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
zdarma2 € 5 € 2 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát udalosti

Bratislavské divadelné noci 2019

10. 7. 2019   –   24. 8. 2019 viac informácií

Bratislavské divadelné noci po prvýkrát uvedú program už toto leto! Na Nádvorí Starej Radnice Múzea mesta Bratislavy sa v mesiacoch júl a august odohrá mimoriadny program. Ten odštartuje už druhú júlovú stredu a štvrtok premiérami predstavení "Don Quijote" a "Ešte jeden zázrak". Inscenácie, obohatené o anglické titulky, vznikajú ako autorské projekty Túlavého divadla v réžii renomovaného umelca Jakuba Nvotu a domácim aj zahraničným divákom ponúknu špecifický pohľad do histórie. V rámci programu Bratislavských divadelných nocí budete môcť tešiť na pravidelné reprízy oboch inscenácií.

15 € Dospelí
12 € Deti
Plagát udalosti

Don Quijote

22. 8. 2019 20:30   –   21:50 viac informácií

Slávny príbeh španielskeho spisovateľa Miguela Cervantesa O rytierovi smutnej postavy a jeho vernom sluhovi Vám predstaví kabaretná – nemenej slávna a nemenej smutná – komická dvojica Jakub Nvota a Kamil Žiška. V ich tragikomédií sa dozviete sa všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana s verným sluhom Sanchom Panzom. Tí, čo ste túto geniálnu knihu a literárnu perlu o potulnom rytierstve nedočítali, a to sme skoro všetci, ste vítaní. Inscenácia je uvádzaná s rekvizitami a spevmi, avšak bez španielskych titulkov.

Scenár, réžia, účinkujú: Kamil Žiška a Jakub Nvota

15 € Dospelí
12 € Deti
Plagát udalosti

Ešte jeden Zázrak

21. 8. 2019 20:30   –   22:00 viac informácií

Inscenácia Ešte jeden zázrak nesie správu o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Výpravná kostýmová hra s pesničkami vás zavedie do nočnej Bratislavy i Dómu sv. Martina. Zažite s nami putovanie po Slovensku s humorom
a láskou.

Účinkujú: Štefan Martinovič, Lucia Hurajová / Daniela Šencová, Štefan Richtárech, Adela Mojžišová, Zuzana Kyzeková, Jakub Ružička, Radovan Hudec / Réžia a text: Jakub Nvota

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu.

15 € Dospelí
12 € Deti

Bratislava 1919 - Pripojenie k Československu

12. 2. 2019   –   31. 5. 2019

Pripojenie Bratislavy k Československu po skončení prvej svetovej vojny a jeho cesta do pozície hlavného mesta Slovenska nebola jednoduchá. Zavážila pre ňu súhra geopolitických, politických ale aj veľa praktických dôvodov. Pričlenenie Bratislavy 1. januára 1919 do Československej republiky bolo súčasťou záverečnej etapy vojenských operácií pri obsadzovaní Slovenska armádnymi legionárskymi zbormi a malo dramatické zvraty.

5 € Dospelí
2 € Deti
Plagát udalosti

Generácie generáciám

17. 5. 2018   –   31. 12. 2018

Výstava Generácie generáciám reflektuje stopäťdesiatročné pôsobenie Múzea mesta Bratislavy ako pamäťovej inštitúcie mesta. Múzeum kontinuitne pretrváva od roku 1868 a patrí k najstarším na Slovensku. Autorsky ju pripravili kurátorky Elena Kurincová, Marta Janovíčková.

5 € Dospelí
2 € Deti
Plagát udalosti

Ako sa hrali naši...

16. 2. 2019   –   14. 12. 2019 Vhodné pre deti

Ateliér Múzeum má budúcnosť Múzea mesta Bratislavy v rokoch 2019 – 2020 otvára pomyslené dvere do depozitára historických hračiek. Mnohé z nich postupne reálne predstaví verejnosti v projekte Ako sa hrali naši... teda generácie pred nami.
Autorsky ho pripravili Beáta Husová a Martina Pavlikánová. Spoluprácu a odbornú gesciu nad projektom prijala kurátorka zbierky hračiek MMB Marta Janovíčková.
Hračky, hra, rozprávanie, spev a tvorivosť vyplní voľný čas návštevníkom, ktorí sa stanú súčasťou ateliéru a projektu.

5 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Bratislava - Staré Mesto sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?