V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum mesta Bratislavy

0 komentárov
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Múzeum mesta Bratislavy© Vania Seizova
Múzeum mesta Bratislavy© Vania Seizova
Múzeum mesta Bratislavy© Vania Seizova
Múzeum mesta Bratislavy© Ondrej Iván

Otváracie hodiny otvorené do 16:30/17:30

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:0011:00 - 18:0016:30/17:30

Cenník 5 € Dospelí      2,50 € Deti (6-14 rokov)

Deti do 6rDeti 6-14r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma2,50 € 5 € 10 €2,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Ako sa hrali naši...

Ako sa hrali naši...

16. 2. 2019   –   14. 12. 2019 Vhodné pre deti

Ateliér Múzeum má budúcnosť Múzea mesta Bratislavy v rokoch 2019 – 2020 otvára pomyslené dvere do depozitára historických hračiek. Mnohé z nich postupne reálne predstaví verejnosti v projekte Ako sa hrali naši... teda generácie pred nami.
Autorsky ho pripravili Beáta Husová a Martina Pavlikánová. Spoluprácu a odbornú gesciu nad projektom prijala kurátorka zbierky hračiek MMB Marta Janovíčková.
Hračky, hra, rozprávanie, spev a tvorivosť vyplní voľný čas návštevníkom, ktorí sa stanú súčasťou ateliéru a projektu.

Plagát Bratislavské divadelné noci 2019

Bratislavské divadelné noci 2019

10. 7. 2019   –   24. 8. 2019

Bratislavské divadelné noci po prvýkrát uvedú program už toto leto! Na Nádvorí Starej Radnice Múzea mesta Bratislavy sa v mesiacoch júl a august odohrá mimoriadny program. Ten odštartuje už druhú júlovú stredu a štvrtok premiérami predstavení "Don Quijote" a "Ešte jeden zázrak". Inscenácie, obohatené o anglické titulky, vznikajú ako autorské projekty Túlavého divadla v réžii renomovaného umelca Jakuba Nvotu a domácim aj zahraničným divákom ponúknu špecifický pohľad do histórie. V rámci programu Bratislavských divadelných nocí budete môcť tešiť na pravidelné reprízy oboch inscenácií.

Plagát Don Quijote

Don Quijote

22. 8. 2019 20:30   –   21:50 viac informácií

Slávny príbeh španielskeho spisovateľa Miguela Cervantesa O rytierovi smutnej postavy a jeho vernom sluhovi Vám predstaví kabaretná – nemenej slávna a nemenej smutná – komická dvojica Jakub Nvota a Kamil Žiška. V ich tragikomédií sa dozviete sa všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana s verným sluhom Sanchom Panzom. Tí, čo ste túto geniálnu knihu a literárnu perlu o potulnom rytierstve nedočítali, a to sme skoro všetci, ste vítaní. Inscenácia je uvádzaná s rekvizitami a spevmi, avšak bez španielskych titulkov.

Scenár, réžia, účinkujú: Kamil Žiška a Jakub Nvota

Plagát Ešte jeden Zázrak

Ešte jeden Zázrak

21. 8. 2019 20:30   –   22:00 viac informácií

Inscenácia Ešte jeden zázrak nesie správu o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Výpravná kostýmová hra s pesničkami vás zavedie do nočnej Bratislavy i Dómu sv. Martina. Zažite s nami putovanie po Slovensku s humorom
a láskou.

Účinkujú: Štefan Martinovič, Lucia Hurajová / Daniela Šencová, Štefan Richtárech, Adela Mojžišová, Zuzana Kyzeková, Jakub Ružička, Radovan Hudec / Réžia a text: Jakub Nvota

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu.

Bratislava 1919 - Pripojenie k Československu

12. 2. 2019   –   31. 5. 2019

Pripojenie Bratislavy k Československu po skončení prvej svetovej vojny a jeho cesta do pozície hlavného mesta Slovenska nebola jednoduchá. Zavážila pre ňu súhra geopolitických, politických ale aj veľa praktických dôvodov. Pričlenenie Bratislavy 1. januára 1919 do Československej republiky bolo súčasťou záverečnej etapy vojenských operácií pri obsadzovaní Slovenska armádnymi legionárskymi zbormi a malo dramatické zvraty.

Plagát Nepela / Krasokorčuliar samotár

Nepela / Krasokorčuliar samotár

22. 2. 2021   –   30. 8. 2021 viac informácií

Vo výstavných priestoroch v suteréne Múzea dejín mesta v Starej radnici pripravilo Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci s Múzeom mesta Bratislavy výstavu o fenomenálnom krasokorčuliarovi Ondrejovi Nepelovi. Výstava zostáva zatvorená. Slovenské olympijské a športové múzeum posiela návštevníkom virtuálny pohľad na výstavu o našom Ondrejovi, ako ho volali všetci fanúšikovia ešte v čase jeho najväčšej slávy. Dňa 22. januára 2021 si verejnosť pripomenula jeho 70. narodeniny.

5 € Dospelí
2,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Žiadne informácie.

Verejná doprava

električka č.1, zást. Nám. SNP
autobus č. 93, zást. Hodžovo nám.
trolejbus č. 212, zást. Hodžovo nám.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?