V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Kalvárie

Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho

7 komentárov
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Adventný organový koncert a svätá omša

9. 12. 2018 17:00   -   18:30

Srdečne Vás všetkých pozývame dňa 9. decembra (2. adventná nedeľa) na jedinečný adventný organový koncert do Kaplnky povýšenia Svätého Kríža Pútnickeho centra Jánosa Esterházyho v Dolných Obdokovciach.
Na píšťalovom organe Vám svoje umenie predstaví Vladimír Kopec, hudobný skladateľ, dirigent, jazykovedec, pedagóg a hlavný organista Katedrálneho chrámu - Baziliky sv. Emeráma v Nitre.

Pred samotným koncertom sa o 17:00 uskutoční svätá omša v slovenskom jazyku, ktorú bude celebrovať Vladimír Paulíny z Veľkého Zálužia.

Plagát Adventná sv. omša a koncert

Adventná sv. omša a koncert

15. 12. 2017 16:00   -   19:00 viac informácií

Szeretettel és tisztelettel hívunk minden érdeklődőt és zenerajongót a Szent Kereszt Felmagasztalása Kápolnában tartandó szentmisére és adventi hangversenyre az Esterházy János Zarándokközpontban.
Főcelebráns: Mons. Ďurčo Zoltán, püspöki helynök
Koncelebránsok: Ďurás Márk és Horváth Bertalan,
a szlovákiai valamint magyarországi Csitár községek plébánosai.

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Prístup autom je možný až k samotnej kaplnke

Verejná doprava

Z Nitry je pravidelne zabezpečovaná verejná autobusová doprava. Vzdialenosť od autobusovej zástavky po Pútnické miesto je cca 500 m.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@esterhazyjanos.eu)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@esterhazyjanos.eu)!
13. 3. 2024
Anonymný užívateľ
25. 7. 2022
Andrej
krasne prostredie, vyborna prednaska, odporucam toto miesto pre vsetkych, nie len veriacich ludi, ale aj oblubencov historie, rodiny s detmi ci turistov vobec. Chyba trochu nejaka kaviaren, ale nakolko je to putnicke centrum, tak je to odpustitelne. Kavu nam spravil domaci v miestnom penzione, ktory je mimochodom v rovnakom areali a je tam moznost ubytovania sa.
14. 1. 2022
Anonymný užívateľ
30. 12. 2021
Anonymný užívateľ
15. 6. 2021
Petronela
Musím sa priznať, že keď ma manžel bral na toto miesto, šla som tam so zmiešanými pocitmi. No nádherné prostredie, v ktorom cítiť prácu ľudských rúk ma natoľko uchvátilo a dobilo energiou, že som sa tam musela opäť asi po mesiaci vrátiť aj s priateľmi a využili sme možnosť odbronej prednášky.

V rámci areálu je totiž možné navštíviť aj nádherné múzeum s predmetmi súvisiacimi s Jánosom Esterházym. Kalvária so stanovišťami "krížovej cesty" Esterházyho nám dala trochu zabrať, ale stálo to za to. V krypte pod kaplnkou sme zapálili sviečku Esterházymu aj nám neznámemu pánovi, ktorí stál za vybudovaním celého areálu. Nakoniec sme navštívili samotnú kaplnku, v ktorej sme dokonca postrehli aj malý píšťalový organ, čo mňa ako muzikantku veľmi milo prekvapilo. Je to celkom rarita na takúto kaplnku. Vraj tu pravidelne každú prvú stredu v mesiaci bývajú aj sväté omše v maďarskom jazyku, tak aj keď veľmi neviem po maďarsky, rada sa tu opäť zastavím. Slovenské omše sa tu konajú iba zriedkavo, čo mi je trochu ľúto, ale údajne aj v miestnom kostole tu mávajú iba omše po maďarsky, nakoľko tu žije ešete veľa maďarsky hovoriacich ľudí.

Celkovo som mala veľmi príjemný pocit tak z prostredia, ako aj z milých miestnych ľudí, ktorých sme stretli. Deti sa najviac tešili ovečkám :D, ktoré tam vraj len pred nedávnom pribudli.

Vrelo odporúčam aj pre ľudí z väčšej vzdialenosti, nakoľko som sa dozvedela, že priamo v areáli je aj možnosť ubytovania sa.
3. 4. 2021
Anonymný užívateľ
3. 4. 2021
Otrch
Pekne spravené miesto, len netreba zabudnúť že J. Esterházy je pre Slovákov je kontroverzná postava a takéto miesto plné Turulov na území Slovenskej Republiky je prinajmenšom zvláštne.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?