V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Kalvárie

Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho

3 komentáre
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi
Pútnické miesto grófa Jánosa Esterházyho© Miloš Tigyi

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Adventný organový koncert a svätá omša

9. 12. 2018 17:00   –   18:30 Vhodné pre deti

Srdečne Vás všetkých pozývame dňa 9. decembra (2. adventná nedeľa) na jedinečný adventný organový koncert do Kaplnky povýšenia Svätého Kríža Pútnickeho centra Jánosa Esterházyho v Dolných Obdokovciach.
Na píšťalovom organe Vám svoje umenie predstaví Vladimír Kopec, hudobný skladateľ, dirigent, jazykovedec, pedagóg a hlavný organista Katedrálneho chrámu - Baziliky sv. Emeráma v Nitre.

Pred samotným koncertom sa o 17:00 uskutoční svätá omša v slovenskom jazyku, ktorú bude celebrovať Vladimír Paulíny z Veľkého Zálužia.

Plagát Adventná sv. omša a koncert

Adventná sv. omša a koncert

15. 12. 2017 16:00   –   19:00 Vhodné pre detiviac informácií

Szeretettel és tisztelettel hívunk minden érdeklődőt és zenerajongót a Szent Kereszt Felmagasztalása Kápolnában tartandó szentmisére és adventi hangversenyre az Esterházy János Zarándokközpontban.
Főcelebráns: Mons. Ďurčo Zoltán, püspöki helynök
Koncelebránsok: Ďurás Márk és Horváth Bertalan,
a szlovákiai valamint magyarországi Csitár községek plébánosai.

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Prístup autom je možný až k samotnej kaplnke

Verejná doprava

Z Nitry je pravidelne zabezpečovaná verejná autobusová doprava. Vzdialenosť od autobusovej zástavky po Pútnické miesto je cca 500 m.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@esterhazyjanos.eu)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@esterhazyjanos.eu)!
15. 6. 2021
Petronela
Musím sa priznať, že keď ma manžel bral na toto miesto, šla som tam so zmiešanými pocitmi. No nádherné prostredie, v ktorom cítiť prácu ľudských rúk ma natoľko uchvátilo a dobilo energiou, že som sa tam musela opäť asi po mesiaci vrátiť aj s priateľmi a využili sme možnosť odbronej prednášky.

V rámci areálu je totiž možné navštíviť aj nádherné múzeum s predmetmi súvisiacimi s Jánosom Esterházym. Kalvária so stanovišťami "krížovej cesty" Esterházyho nám dala trochu zabrať, ale stálo to za to. V krypte pod kaplnkou sme zapálili sviečku Esterházymu aj nám neznámemu pánovi, ktorí stál za vybudovaním celého areálu. Nakoniec sme navštívili samotnú kaplnku, v ktorej sme dokonca postrehli aj malý píšťalový organ, čo mňa ako muzikantku veľmi milo prekvapilo. Je to celkom rarita na takúto kaplnku. Vraj tu pravidelne každú prvú stredu v mesiaci bývajú aj sväté omše v maďarskom jazyku, tak aj keď veľmi neviem po maďarsky, rada sa tu opäť zastavím. Slovenské omše sa tu konajú iba zriedkavo, čo mi je trochu ľúto, ale údajne aj v miestnom kostole tu mávajú iba omše po maďarsky, nakoľko tu žije ešete veľa maďarsky hovoriacich ľudí.

Celkovo som mala veľmi príjemný pocit tak z prostredia, ako aj z milých miestnych ľudí, ktorých sme stretli. Deti sa najviac tešili ovečkám :D, ktoré tam vraj len pred nedávnom pribudli.

Vrelo odporúčam aj pre ľudí z väčšej vzdialenosti, nakoľko som sa dozvedela, že priamo v areáli je aj možnosť ubytovania sa.
3. 4. 2021
Anonymný užívateľ
3. 4. 2021
Otrch
Pekne spravené miesto, len netreba zabudnúť že J. Esterházy je pre Slovákov je kontroverzná postava a takéto miesto plné Turulov na území Slovenskej Republiky je prinajmenšom zvláštne.

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?