V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Košice - Sever - erb

Košice - Sever

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Inaugurácia poštovej známky

Inaugurácia poštovej známky

17. 6. 2020 14:30   –   17:00 Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika

Slávnostná inaugurácia poštovej známky vydanej k 70. výročiu založenia Botanickej záhrady UPJŠ. Verejnosti bude predstavená známka, na ktorej je vyobrazená magnólia veľkokvetá. V priestoroch BZ bude okrem jej predaja k dispozícii aj predaj Carta maxima, obálky 1. dňa s príležitostnou pečiatkou vyrobenou len pre tento účel. Tento deň bude zároveň aj otvorenie výstavky k 70. výročiu založenia BZ - od histórie po súčasnosť.

Orchidey - skvosty v ríši rastlín

28. 2. 2020   –   15. 3. 2020 Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika

Deviaty ročník výstavy ponúkne široké spektrum rodov orchideí ako napríklad lišajovec (Phalaenopsis), vanda (Vanda), cymbídium (Cymbidium), dendróbium (Dendrobium) a črievičkovec (Paphiopedilum) a množstvo ďalších druhov a hybridov rôznych farieb a tvarov. Tentokrát bude výstava prebiehať vo všetkých troch najväčších skleníkoch. Súčasťou podujatia bude aj predaj živých orchideí vo vestibule botanickej záhrady.
Z DÔVODU PRÍPRAVY VÝSTAVY BUDÚ SKLENÍKY V DŇOCH 17.1. AŽ 27.1. PRE VEREJNOSŤ UZAVRETÉ. Vonkajší areál ostáva naďalej otvorený od 9:00 do 15:00.

Včelárska poradňa

8. 11. 2019   –   24. 11. 2019 Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárikaviac informácií

V novembri sa uskutoční Včelárska poradňa s možnosťou zakúpenia včelích produktov od lokálnych včelárov (med, sviečky a rôzne iné výrobky). Poradňa bude umiestnená naproti vrátnice botanickej záhrady (v bývalom záhradníctve) a vstup do poradne bude bezplatný. Radi Vás však privítame aj v našich botanických expozíciách, na včelárskom náučnom chodníku aj vo vynovenej vstupnej hale za nezmenené vstupné. Tešíme sa na Vašu návštevu.


Výlety v okolí mesta Košice - Sever zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Košice - Sever?