V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Martin - erb

Martin

vytlačiť

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Krása skrytá v kvapkách vody - Výstava akvarelov

Krása skrytá v kvapkách vody - Výstava akvarelov

11. 1. 2020   –   11. 3. 2020 Kávičkáreň bono23

Výtvarná tvorba Terézie Honzovej je zameraná na akvarel – jednu z najťažších, ale aj najrýchlejších umeleckých techník, ktorá asi najviac odzrkadľuje jej povahové črty. Tematicky sa v začiatkoch upriamila na to čo milovala v detstve - rastlinné a zvieracie motívy. Neskôr jej učaroval abstrakt, ktorý postupne dotvárala perokresbou, na základe svojich pocitov z abstraktov – portrétmi a figurálnou kresbou.

Čau ty tour v kine Scéna

18. 5. 2018 12:00   –   16:00

Svetlo sveta uzrel Luxus clan. Dvanásť skladieb, rap o všetkom a o ničom, k tomu dvadsaťosemstranový booklet s textami a mastering z renomovaného štúdia. Modré hory ho prinesú do Turca, aby ním 18. mája ožilo martinské kino Scéna.

Febiofest v Martine

21. 3. 2018   –   26. 3. 2018

Febiofest oslavuje a Slovensko s ním. Z Bratislavy sa tento medzinárodný filmový festival vydá naprieč krajinou. Jednou zo zastávok festivalu, ktorý do Veľkej noci precestuje celé Slovensko, bude aj metropola Turca. V Martine strávi šesť dní, počas ktorých sa diváci môžu tešiť na desať filmových premietaní.

Svetový deň sprievodcov v Martine

24. 2. 2018 12:00   –   16:00

Od roku 1985 je 21. február označený v kalendári ako Svetový deň sprievodcov. Práve na tento deň pripadá výročie založenia Svetovej federácie asociácií turistických sprievodcov. Pripomenú si ho aj v metropole Turca. Ako inak, už tradičnou bezplatnou prehliadkou mesta s výkladom sprievodcu.

Vianočné trhy v Martine

6. 12. 2017   –   1. 1. 2018

Atmosféra Vianoc zahalí aj metropolu Turca. Návštevníkov čakajú stánky s tradičnými výrobkami a remeslá s vianočnou tematikou aj pestrý program. Vianočné trhy sa budú konať na krásne vyzdobenom Divadelnom námestí počas troch týždňov od 6. do 31. decembra.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Martin zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Martin?