V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Martin - erb

Martin

vytlačiť

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Čau ty tour v kine Scéna

18. 5. 2018 12:00   –   16:00

Svetlo sveta uzrel Luxus clan. Dvanásť skladieb, rap o všetkom a o ničom, k tomu dvadsaťosemstranový booklet s textami a mastering z renomovaného štúdia. Modré hory ho prinesú do Turca, aby ním 18. mája ožilo martinské kino Scéna.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Febiofest v Martine

21. 3. 2018   –   26. 3. 2018

Febiofest oslavuje a Slovensko s ním. Z Bratislavy sa tento medzinárodný filmový festival vydá naprieč krajinou. Jednou zo zastávok festivalu, ktorý do Veľkej noci precestuje celé Slovensko, bude aj metropola Turca. V Martine strávi šesť dní, počas ktorých sa diváci môžu tešiť na desať filmových premietaní.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Svetový deň sprievodcov v Martine

24. 2. 2018 12:00   –   16:00

Od roku 1985 je 21. február označený v kalendári ako Svetový deň sprievodcov. Práve na tento deň pripadá výročie založenia Svetovej federácie asociácií turistických sprievodcov. Pripomenú si ho aj v metropole Turca. Ako inak, už tradičnou bezplatnou prehliadkou mesta s výkladom sprievodcu.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Vianočné trhy v Martine

6. 12. 2017   –   1. 1. 2018

Atmosféra Vianoc zahalí aj metropolu Turca. Návštevníkov čakajú stánky s tradičnými výrobkami a remeslá s vianočnou tematikou aj pestrý program. Vianočné trhy sa budú konať na krásne vyzdobenom Divadelnom námestí počas troch týždňov od 6. do 31. decembra.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Vianoce na dedine

10. 12. 2017 12:00   –   16:00

Nechajte sa vtiahnuť do víru obyčají predvianočného a vianočného obdobia z čias našich predkov. V nedeľu 10. decembra budú znieť v Turci koledy a vinše sprevádzajúce posledné tohtoročné podujatie Múzea slovenskej dediny Slovenského národného múzea v Martine.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti
Plagát Krása skrytá v kvapkách vody - Výstava akvarelov

Krása skrytá v kvapkách vody - Výstava akvarelov

11. 1. 2020   –   11. 3. 2020 Kávičkáreň bono23

Výtvarná tvorba Terézie Honzovej je zameraná na akvarel – jednu z najťažších, ale aj najrýchlejších umeleckých techník, ktorá asi najviac odzrkadľuje jej povahové črty. Tematicky sa v začiatkoch upriamila na to čo milovala v detstve - rastlinné a zvieracie motívy. Neskôr jej učaroval abstrakt, ktorý postupne dotvárala perokresbou, na základe svojich pocitov z abstraktov – portrétmi a figurálnou kresbou.

zadarmo Dospelí
zadarmo Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Martin zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Martin?