V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Nitra - erb

Nitra

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 826 100,48 km² 76 499 167 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Venuša, ulica, dlaň, kosť...

Venuša, ulica, dlaň, kosť...

9. 2. 2024   –   7. 4. 2024 Nitrianska galéria

Prvá samostatná výstava autorky Martiny Rötlingovej v Galérii mladých (1987) je na tému ženy-hrdinky. Už samotný názov je parafrázou ženských gramatických vzorov podstatných mien v slovenskom jazyku.

Autorka často cez vlastnú skúsenosť maľuje postavenie ženy (žien) a ich vnímanie v dnešnom narcistickom svete. Niekedy sú predlohou jej obrazov skutočné hrdinky z dejín a ich zobrazenia v histórii umenia. V maľbách a objektoch reaguje na dobový estetický ideál krásy dnešnej spoločnosti. Pomocou realistických malieb, ale aj rôznych objektov dennej potreby hodnotí jeho vnímanie, formovanie cez reklamu, médiá, sociálne (aj zoznamovacie) siete. Reinterpretuje historické zobrazenia žien s použitím súčasného ideálu krásy. Reflektuje aj na silnejúci fenomén textingu/sextingu.

Nitra - Školská ulica v kontexte stredovekého osídlenia

13. 10. 2023   –   31. 12. 2023 Ponitrianske múzeum

Výstava je zameraná na prezentáciu archeologických pamiatok a výsledkov spoločného výskumu Archeologického ústavu SAV, v. i. i. a Ponitrianskeho múzea v Nitre, realizovaného v roku 2007.

Plagát Escape Room Escobar

Escape Room Escobar

18. 3. 2022   –   30. 12. 2023 Escape Room Nitraviac informácií

Onedlho otvárame novú Únikovú hru ESCOBAR ktorá vás vtiahne do záhad Kolumbie aby ste odhalili doteraz neodhalené informácie. Objavte miesto ktoré pozná len samotný drogový kráľ a nájdite všetky doteraz neobjavené dokumenty. Už čoskoro pridáme aj nejaké fotky a samozrejme bude aj súťaž o voľné vstupy tak sledujte Instagram alebo Facebook .

Roky bojov, obetí a nádejí (1914 - 1920)

8. 9. 2023   –   29. 11. 2023 Ponitrianske múzeum

Panelová výstava Nadácie Milana Rastislava Štefánika v Bratislave oboznamuje návštevníkov s históriou vzniku prvého slobodného demokratického štátu, v ktorom sa slovenský národ stal prvýkrát v dejinách národom štátotvorným.

Čo sa skrýva pod šatami

31. 8. 2023   –   25. 10. 2023 Ponitrianske múzeum

Elegantné aj každodenné kúsky tvorili súčasť šatníka dám z vyššej spoločnosti v mestách, ale aj obyčajných žien z dedín. Výstava prináša sondu do dejín spodnej bielizne od polovice 19. do polovice 20. storočia.

Plagát Paralelné svety

Paralelné svety

19. 4. 2024   –   16. 6. 2024 Nitrianska galéria

Samostatná výstava Paralelné svety maliarky Oľgy Paštékovej tematizuje najmä vzťahy medzi človekom a zvieratami, ale i mestom a prírodou. Autorku zaujíma, ako vyspelá civilizácia a kultúra vplývajú na pôvodnú, divokú prírodu. Ako do nej zasahujú a pretvárajú ju. Akým spôsobom tieto dva svety spolu existujú a kde sú ich hranice. Prelínajú sa, sú v súlade alebo žijú svoje paralelné životy, či sa vzájomne vytláčajú?

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát Rodinné záležitosti

Rodinné záležitosti

22. 6. 2023   –   9. 6. 2024 Nitrianska galéria

Výstava Rodinné záležitosti mapuje tvorbu autorov a autoriek, ktorí sú rôznym spôsobom rodinne poprepájaní. Reflektuje ich vzťahy a rodinné súvislosti v kontexte umeleckej tvorby. Ide o sociologicko-psychologickú sondu do medziľudských vzťahov v špecifických umeleckých (viacgeneračných) rodinách vo vzťahoch rodič (otec ) – dospelé dieťa (syn) a manželských pároch.

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát Svet Karola Barona

Svet Karola Barona

29. 2. 2024   –   28. 8. 2024 Nitrianska galéria

Anotacia: Z Baronovych pastelov, kresieb, malieb, sietotlaci, vystrihovaciek, objektov a velkoplosnych instalacii zakazdym na nas dycha cierny humor, groteska, jemny vnutorny smiech, ale aj sarkazmus a ironia kazdodenneho zivota... Edukacna vystava Svet Karola Barona je prvou vystavou, ktoru Nitrianska galeria pripravila pre ziakov zakladnych a strednych skol v ramci tohtorocneho projektu Umenie pre skoly v Nitrianskej galerii. Galeria spristupnila 13 diel a jednu bibliofiliu zo svojej zbierky. Vystava je doplnena o hrave interaktivne ulohy a prvky.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Výlety v okolí mesta Nitra zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Nitra?