V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Nitrianska galéria

0 komentárov
vytlačiť
Nitrianska galéria© Milos Vukic

Otváracie hodiny otvorené do 18:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 18:0013:00 - 18:00

Cenník 3 € Dospelí      1,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma1,50 € 3 € 4 €1,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Šimon Chovan: Wings in Motion

Šimon Chovan: Wings in Motion

9. 9. 2021   –   7. 11. 2021

Šimon Chovan (1994) je vizuálny umelec a dizajnér patriaci k najmladšej generácii autorov súčasnej umeleckej scény. Vo svojej tvorbe kriticky reflektuje vzrastajúcu existenčnú závislosť na nových sofistikovaných technológiách, ktoré definujú našu súčasnosť. Zaujíma ho fungovanie spoločnosti, prírody, sveta a vesmíru, a nášho miesta v ňom, ale aj interakcia s entitami mimoľudskej existencie.

Plagát Karol Felix - Za svetlom

Karol Felix - Za svetlom

25. 6. 2021   –   31. 8. 2021

Klasická a digitálna grafika, maľba, kresba, známková tvorba, ilustrácie, ex libris, asambláže, objekty ainštalá-cie. Keď sme pripravovali túto výstavu, chceli sme, aby bolo na nej obsiahnuté celé spektrum výtvarnej tvorby jubilujúceho Karola Felixa. Dôraz je na tvorbe zostatných dvoch-troch rokov, ale nechýbajú ani príklady zo skoršieho obdobia. Umenie Karola Felixa je rozmanité rovnako ako jeho témy, či výrazové prostriedky. Je to príbeh autora, ktorý ide za svojím svetlom. Úprimne, vytrvalo, snoblesou. Aj preto je tak lákavé adivácky atraktívne. Je komuni-katívne, ale bez kalkulácie sdiváckym vkusom.

Plagát Galéria hudby

Galéria hudby

26. 5. 2021   –   30. 6. 2021

Galéria hudby je medzinárodný cyklus komorných koncertov zameraných na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období a súčasnej hudby. V roku 2021 chceme prezentovať významné diela zo sólovej i komornej hudby rôznych historických období a súčasnosti. Diela svetových i domácich skladateľov zaznejú v interpretácií úspešných hudobníkov, ktorí sa etablovali nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne.

Plagát Lovci a zberači

Lovci a zberači

18. 3. 2021   –   30. 5. 2021

Výstava Lovci a zberači je prvou samostatnou prezentáciou tvorby Jany Minárikovej v Nitrianskej galérii. Výstava sa mala pôvodne konať v lete 2020, no pre prvú vlnu pandémie sme ju museli presunúť na tento rok. Druhá vlna nás zasiahla ešte silnejšie a termín otvorenia sme opäť museli presúvať, no sme radi, že sa to napriek všetkému nakoniec podarilo.

Plagát Do prírody galérie?

Do prírody galérie?

15. 12. 2020   –   28. 2. 2021

Výstavný projekt Do prírody galérie? je úvahou trošku (post/humánnou) o správaní, postavení, vnímaní jedinca (umelca/človeka). Návštevník Nitrianskej galérie bude konfrontovaný so stopami (metaforami) prírody prenesenej do galérie pomocou výtvarných artefaktov. Do prírody galérie? je projekt miestami subtílne romantický, ale aj kritický. Je o spätosti človeka s prírodou, ale aj o jeho odviazaní z nej. Výstavné sály tu možno vnímať ako priestor, kde v jednotlivých miestnostiach môžu ľudia pozerať na malé etudy ľudského snaženia.

Plagát Folk-lore

Folk-lore

1. 10. 2021   –   5. 12. 2021

Koncepcia výstavy FOLK-LORE je postavená na mapovaní a kritickom prehodnotení modelových diel domácich autorov a autoriek 20. a 21. storočia, s dôrazom na súčasnosť, ktorí/-é vo svojej tvorbe reflektujú špecifický fenomén – folklór. Ten do veľkej miery poznačil charakter našej kultúry. Z etnografického aj historického hľadiska je súčasťou slovenskej identity a spája sa najmä so životným štýlom na vidieku, s ľudovými tradíciami, zvyklosťami, porekadlami a prísloviami.

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát O zrka-bdeni

O zrka-bdeni

25. 11. 2021   –   30. 1. 2022

Rozprávanie príbehov patrí medzi najstaršie a najrozšírenejšie ústne prejavy azda v každej kultúre.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Nitra sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kultura@nitrianskagaleria.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (kultura@nitrianskagaleria.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?