V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Nitrianska galéria

0 komentárov
vytlačiť
Nitrianska galéria© Milos Vukic

Otváracie hodiny otvorené do 18:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 10:00 - 18:0013:00 - 18:00

Cenník 3 € Dospelí      1,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma1,50 € 3 € 4 €1,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Príbehy (p)o živote

Príbehy (p)o živote

12. 12. 2019   –   29. 3. 2020

Kompozícia výstavného projektu Príbehy (p)o živote je skôr „kurátorským surreálnym automatizmom“ (ak niečo také má nárok na existenciu v súčasnom svete).
Výstava má dve rozpoznateľné línie, sú to rozkoly a pasce - príbehy medzi: Snami; Želaniami; Túžbami a Každodennou žitou realitou. Dve línie snov a skutočností v Príbehoch (p)o živote asi nie sú prekvapením, naopak sú prirodzeným vyústením dlhodobého projektu.

Plagát Sieť podľa Siete

Sieť podľa Siete

20. 2. 2020   –   8. 3. 2020

Na počiatku bola Sieť. Tá Sieť bola v Sieti a tá sieť bola Sieťou. Ona bola na počiatku v Sieti. Ňou vzniklo všetko a bez nej nevzniklo nič z toho, čo jestvuje. A v nej bola Sieť a Sieť bola Sieťou Sietí. A tá Sieť v Sieti svieti ale Sieť ju nepohltila. Od Siete bola poslaná Sieť; volala sa Sieť. Prišla ako Sieť vydať Sieť o Sieti aby všetci prostredníctvom nej v Sieť uverili.
Sieť svojím polysémantickým charakterom pokrýva široké spektrum vecí a javov v spoločenskom i v osobnom živote človeka.

Plagát Ema Lančaričová: Nemiesto/ Nečas

Ema Lančaričová: Nemiesto/ Nečas

12. 12. 2019   –   1. 3. 2020

Výstava fotografky Emy Lančaričovej s názvom Nemiesto/Nečas sa zameriava na médium fotografie z pohľadu naplnenia jej technických a významových predpokladov – stálosti a konkrétnosti. Pokladá si otázku, nakoľko je schopná zachytiť presný okamih a miesto, a či môže vôbec dosiahnuť objektívnu reprezentáciu zobrazeného. Séria s názvom Utópia je vlastne autorkiným skúmaním premenlivosti vo fotografii, pričom jej ústrednou témou sa stáva prefabrikát betónového stĺpu. Ten je síce ruinou, no zároveň je znakom odkazujúcim k rozličným historickým funkciám.

Plagát David Přílučík: F0—F5

David Přílučík: F0—F5

28. 11. 2019   –   26. 1. 2020

Jméno psa. Chovatelská stanice. Pohlaví. Datum narození. Číslo zápisu. Místo a datum bonitace.

Do bonitační karty se zaznamenávají údaje o tělesných a povahových rysech daného jedince, které rozhodují o jeho způsobilosti k chovu. K většině parametrů se v tabulce řadí výčet nedostatků, přičemž za každý nedostatek se udílí určitý počet trestných bodů. Kdybychom si dokázali ono zvíře vybavit s představivostí, jaká by odpovídala přesnosti měření při bonitaci, ožil by pes, který by vždy poslechl, ale nikdy neslyšel.

Plagát Zn.: Nová existence

Zn.: Nová existence

28. 11. 2019   –   26. 1. 2020

Výstava sedmi umělců z Čech, Slovenska a Spojených států s názvem Zn.: Nová existence navazuje na dvě předchozí výstavy Bílá laboratoř (prosinec 2016 v Galerii města Olomouce) a Sleva na šelmu (červen 2018 v Galerii Prácheňského muzea v Písku). Tím, že se jedná o projekt několika výtvarníků z různých zemí, jiných věkových kategorií, a především odlišných výtvarných přístupů, nabízí výše uvedené téma velkou škálu zobrazení zahrnující dvojrozměrná i trojrozměrná díla či koncepční projekty používající různé techniky (grafické techniky, digitální fotografie, kresba) i materiály.

Plagát Palo Čejka - Krásne veci

Palo Čejka - Krásne veci

27. 2. 2020   –   26. 4. 2020

Palo Čejka vyrýpal do linolea rôzne veci – jednoducho preto, lebo sú podľa neho krásne. Aj keď nemusí(me) vedieť/vidieť, čo to je. Na svojej prvej samostatnej výstave v Nitrianskej galérii predstaví tri série grafík: farebnú, sivú a čiernobielu. A ešte rôzne ďalšie veci, predmety, objekty. Tiež krásne.
Príďte sa pozrieť na odvrátenú stranu krásy a zistíte, že je ešte krajšia!

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát 4 cesty prírodou

4 cesty prírodou

12. 3. 2020   –   19. 4. 2020

Každý z autorov vstupuje do prírody inou cestou, nikdy však výlučne za účelom inšpirácie. Tieto cesty sú síce odlišné, všetky však spája priame telesné i mysľové vstupovanie do prostredia prírody. Skupinová výstava dvoch umelkýň a dvoch umelcov v Galérii mladých mapuje štyri rôzne prístupy, neobmedzuje sa však na určitú techniku či médium. Prechádza od závesných obrazov ku inštaláciám, od akrylu na plátne po keramiku či drevo. Napriek vlastnej rozmanitosti majú vystavené diela okrem námetu spoločných tiež niekoľko ďalších prvkov.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Nitra sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?