V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Divadlá a opery

Bábkové divadlo na Rázcestí

0 komentárov
vytlačiť
Bábkové divadlo na Rázcestí© Bystricoviny

Otváracie hodiny otvorené do 16:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 16:00-

Cenník

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Ženy novembra

Ženy novembra

16. 11. 2019 18:00   –   20:00

Večer venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie. V rámci Noci divadiel 2019 a banskobystrickej kampane Kľúčová je sloboda.
Hlavný organizátor Noci divadiel, Divadelný ústav v Bratislave, zvolil za ústrednú tému 10. ročníka ND spomienku na Nežnú revolúciu. Bábkové divadlo na Rázcestí na tému reaguje inak, než je bežné – so zameraním na ženy. V predvečer výročia privíta autorky Zuzanu Maďarovú a Alexandru Ostertágovú, ktoré budú diskutovať o novej knihe Zuzany Maďarovej Ako odvrávať novemberu ´89, rodové aspekty pamäti. Večer doplní inscenované čítanie v podaní herečiek BDNR a živá gitarová hudba.

2 € Dospelí
Plagát Babie leto

Babie leto

13. 11. 2019 19:00   –   21:00

Bábkové divadlo na Rázcestí sa v inscenácii pre mladých ľudí a dospelých venuje životu seniorov, senioriek. Tvorivému tímu sa inšpiráciou stal legendárny román Babička od B. Němcovej. Idealizovaný pohľad na ženskú starobu vstupuje do konfrontácie s väčšinovou realitou dnešných senioriek a pohľadom mladej generácie na seniorský vek.
Prostredníctvom rôznorodých divadelných postupov, kombináciou bábkového a činoherného divadla, spevu, hudby, vznikla pôsobivá forma, ktorá prekvapivými spôsobmi interpretuje tému jesene života.

6 € Dospelí
Plagát Motýľ na anténe

Motýľ na anténe

5. 11. 2019 19:00   –   20:00 viac informácií

BDNR v rámci minuloročných osláv 100. výročia ČSR uviedlo málo známu absurdnú komédiu ikonického autora Václava Havla Motýľ na anténe. Prominentný disident, prvý prezident demokratického Československa sa v nej vyjadruje ku kondícii našej (česko)slovenskej duše. Havel svoje dramatické majstrovstvo rozohráva na pôdoryse príbehu mladého manželského páru žijúceho v byte so svojou svokrou a neznámou persónou, z ktorej sa vykľuje zázračný inštalatér… Hra je presnou a vtipnou analýzou ľudských charakterov a rodinných vzťahov. Pre bystrické divadlo ho zrežírovala renomovaná režisérka Soňa Ferancová.

6 € Dospelí
Plagát Batolárium

Batolárium

31. 10. 2019 10:00   –   10:30 Vhodné pre detiviac informácií

Batolárium bolo prvým predstavením na Slovensku, venovaným deťom mladším ako 3 roky. Predstavenie približuje divadelný svet tvorený hudbou, pohybom, farbami a jednoduchými príbehmi o pierkach, bublinkách, zvončekoch, či húsenici. Od svojho vzniku v r. 2011 potešilo stovky detí a rodičov, nielen na domácej scéne, ale aj inde na SR, v ČR a v Poľsku.

3 € Dospelí
2 € Deti

Hmatuláci

30. 10. 2019 10:00   –   11:00 Vhodné pre detiviac informácií

Hmatulákom a Hmatuláčkou sa stane každý, každá, kto má chuť hmatkať, dotýkať sa, objavovať rôzne materiály a povrchy v multisenzorickom prostredí hmatuláckeho sveta. V magickom svete divadelnej sály sa objavia rôzne materiály ako papier, igelit, či rôzne druhy látok. Jednoduché bábky v podobe chňapiek-rybičiek uvedú publikum do popodmorského sveta… Stretnutím sprevádzajú dve herečky, po predstavení nasleduje voľná zábava s hmatovými radovánkami.

3 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Banská Bystrica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?