V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Divadlá a opery

Bábkové divadlo na Rázcestí

0 komentárov
vytlačiť
Bábkové divadlo na Rázcestí© Bystricoviny

Otváracie hodiny otvorené do 16:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 16:00-

Cenník

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Tajomný maják - premiéra

Tajomný maják - premiéra

7. 2. 2020 19:00   –   20:30 viac informácií

Záhady dospievania v malej dedine. Hra na hranici skutočnosti a snov. Premiéra pre teen age.
Na Slovensko sa po prvýkrát dostáva dielo súčasnej ruskej dramatičky, spisovateľky Xenie Dragunskej, ktorá píše pre deti aj pre dospelých. Tvorba pre mladých ľudí, teenagerov, teenagerky má v diele X. Dragunskej dôležité miesto. Autorka prijala pozvanie divadla a osobne sa zúčastní premiéry svojej hry.

Režíruje renomovaná slovenská režisérka JÚLIA RÁZUSOVÁ, ktorá má s tvorbou pre teenagerov, teenagerky bohaté skúsenosti. Júlia Rázusová je dvojnásobnou laureátkou ocenenia DOSKY za najlepšiu réžiu.

Plagát Mocad(r)ámy

Mocad(r)ámy

22. 1. 2020 19:00   –   21:00 viac informácií

Inscenácia tematizuje autentické zážitky herečiek, žien rôzneho veku s ich osudom, telom, vekom.
Prvá časť inscenácie „TWIGGY“ sa venuje zdanlivo nedôležitým momentom ženského mladého života v koži S, M, ktoré sa stávajú dôležitým zrkadlom spoločenských očakávaní a noriem.
Druhá časť inscenácie „MATRÓNY“ tematizuje závažné situácie, stavy zrelých žien v koži L – XXL. Pôrod, strata manžela/partnera, výzvy seniorského veku.
V rámci derniérového večera na vás čaká pár prekvapení. Predstavenie je súčasťou divadelnej ponuky DÁMSKY VEČER.

Plagát T. V. Recepty a Kváskovanie

T. V. Recepty a Kváskovanie

15. 1. 2020 19:00   –   20:30 viac informácií

Predstavenie skúma život výnimočnej ženy, spisovateľky, mysliteľky, manželky evanjelického kňaza Terézie Vansovej. Tak, ako to v manželskom živote väčšinou chodí, aj Terézia sa musela spriateliť s rolou gazdinky. Zostavila prvú slovenskú knihu receptov, aby pomohla iným slovenským ženám pri ich každodenných službách v kuchyni. Divadlo nadväzuje na odkaz TV a pozýva do KVÁSKOVÉHO KLUBU TERÉZIE VANSOVEJ, ktorý sa bude konať po predstavení. Exkurziu vedie spisovateľkina predstaviteľka - herečka Mária Šamajová, ktorá sa viac rokov venuje pečeniu z kvásku. Bonus - živý kvások ako darček.

Plagát Ženy novembra

Ženy novembra

16. 11. 2019 18:00   –   20:00

Večer venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie. V rámci Noci divadiel 2019 a banskobystrickej kampane Kľúčová je sloboda.
Hlavný organizátor Noci divadiel, Divadelný ústav v Bratislave, zvolil za ústrednú tému 10. ročníka ND spomienku na Nežnú revolúciu. Bábkové divadlo na Rázcestí na tému reaguje inak, než je bežné – so zameraním na ženy. V predvečer výročia privíta autorky Zuzanu Maďarovú a Alexandru Ostertágovú, ktoré budú diskutovať o novej knihe Zuzany Maďarovej Ako odvrávať novemberu ´89, rodové aspekty pamäti. Večer doplní inscenované čítanie v podaní herečiek BDNR a živá gitarová hudba.

Plagát Babie leto

Babie leto

13. 11. 2019 19:00   –   21:00

Bábkové divadlo na Rázcestí sa v inscenácii pre mladých ľudí a dospelých venuje životu seniorov, senioriek. Tvorivému tímu sa inšpiráciou stal legendárny román Babička od B. Němcovej. Idealizovaný pohľad na ženskú starobu vstupuje do konfrontácie s väčšinovou realitou dnešných senioriek a pohľadom mladej generácie na seniorský vek.
Prostredníctvom rôznorodých divadelných postupov, kombináciou bábkového a činoherného divadla, spevu, hudby, vznikla pôsobivá forma, ktorá prekvapivými spôsobmi interpretuje tému jesene života.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Banská Bystrica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?