V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Divadlá a opery

Bábkové divadlo na Rázcestí

0 komentárov
vytlačiť
Bábkové divadlo na Rázcestí© Bystricoviny

Otváracie hodiny otvorené do 16:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 16:00-

Cenník

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Mocad(r)ámy

Mocad(r)ámy

22. 1. 2020 19:00   –   21:00 viac informácií

Inscenácia tematizuje autentické zážitky herečiek, žien rôzneho veku s ich osudom, telom, vekom.
Prvá časť inscenácie „TWIGGY“ sa venuje zdanlivo nedôležitým momentom ženského mladého života v koži S, M, ktoré sa stávajú dôležitým zrkadlom spoločenských očakávaní a noriem.
Druhá časť inscenácie „MATRÓNY“ tematizuje závažné situácie, stavy zrelých žien v koži L – XXL. Pôrod, strata manžela/partnera, výzvy seniorského veku.
V rámci derniérového večera na vás čaká pár prekvapení. Predstavenie je súčasťou divadelnej ponuky DÁMSKY VEČER.

4 € Dospelí
Plagát T. V. Recepty a Kváskovanie

T. V. Recepty a Kváskovanie

15. 1. 2020 19:00   –   20:30 viac informácií

Predstavenie skúma život výnimočnej ženy, spisovateľky, mysliteľky, manželky evanjelického kňaza Terézie Vansovej. Tak, ako to v manželskom živote väčšinou chodí, aj Terézia sa musela spriateliť s rolou gazdinky. Zostavila prvú slovenskú knihu receptov, aby pomohla iným slovenským ženám pri ich každodenných službách v kuchyni. Divadlo nadväzuje na odkaz TV a pozýva do KVÁSKOVÉHO KLUBU TERÉZIE VANSOVEJ, ktorý sa bude konať po predstavení. Exkurziu vedie spisovateľkina predstaviteľka - herečka Mária Šamajová, ktorá sa viac rokov venuje pečeniu z kvásku. Bonus - živý kvások ako darček.

4 € Dospelí
Plagát Ženy novembra

Ženy novembra

16. 11. 2019 18:00   –   20:00

Večer venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie. V rámci Noci divadiel 2019 a banskobystrickej kampane Kľúčová je sloboda.
Hlavný organizátor Noci divadiel, Divadelný ústav v Bratislave, zvolil za ústrednú tému 10. ročníka ND spomienku na Nežnú revolúciu. Bábkové divadlo na Rázcestí na tému reaguje inak, než je bežné – so zameraním na ženy. V predvečer výročia privíta autorky Zuzanu Maďarovú a Alexandru Ostertágovú, ktoré budú diskutovať o novej knihe Zuzany Maďarovej Ako odvrávať novemberu ´89, rodové aspekty pamäti. Večer doplní inscenované čítanie v podaní herečiek BDNR a živá gitarová hudba.

2 € Dospelí
Plagát Babie leto

Babie leto

13. 11. 2019 19:00   –   21:00

Bábkové divadlo na Rázcestí sa v inscenácii pre mladých ľudí a dospelých venuje životu seniorov, senioriek. Tvorivému tímu sa inšpiráciou stal legendárny román Babička od B. Němcovej. Idealizovaný pohľad na ženskú starobu vstupuje do konfrontácie s väčšinovou realitou dnešných senioriek a pohľadom mladej generácie na seniorský vek.
Prostredníctvom rôznorodých divadelných postupov, kombináciou bábkového a činoherného divadla, spevu, hudby, vznikla pôsobivá forma, ktorá prekvapivými spôsobmi interpretuje tému jesene života.

6 € Dospelí
Plagát Motýľ na anténe

Motýľ na anténe

5. 11. 2019 19:00   –   20:00 viac informácií

BDNR v rámci minuloročných osláv 100. výročia ČSR uviedlo málo známu absurdnú komédiu ikonického autora Václava Havla Motýľ na anténe. Prominentný disident, prvý prezident demokratického Československa sa v nej vyjadruje ku kondícii našej (česko)slovenskej duše. Havel svoje dramatické majstrovstvo rozohráva na pôdoryse príbehu mladého manželského páru žijúceho v byte so svojou svokrou a neznámou persónou, z ktorej sa vykľuje zázračný inštalatér… Hra je presnou a vtipnou analýzou ľudských charakterov a rodinných vzťahov. Pre bystrické divadlo ho zrežírovala renomovaná režisérka Soňa Ferancová.

6 € Dospelí

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Banská Bystrica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?