V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Horehronské múzeum

1 komentár
vytlačiť
Horehronské múzeum© Arpád Balogh

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
1. 1. - 30. 4.Otvorené od 8:00 - 16:00-15:30
1. 5. - 30. 9.Otvorené od 9:00 - 17:00-16:30
1. 10. - 31. 12.Otvorené od 8:00 - 16:00-15:30

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-18 rokov)

Deti do 6rDeti 6-18r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Svet v kocke

Svet v kocke

3. 6. 2022   –   30. 9. 2022

Horehronské múzeum v Brezne a TatraLUG - slovenský LEGO® fanklub pripravili pre verejnosť jedinečnú výstavu zostavenú zo svetoznámej stavebnice LEGO® pod názvom „Svet v kocke“.

Túto úžasnú hračku netreba predstavovať pravdepodobne žiadnemu človeku a určite nechýba takmer v žiadnej detskej izbe. Otcom stavebnice je dánsky tesár Ole Kirk Christiansen, ktorý v roku 1932 vyrobil prvé tehličky. O dva roky neskôr dostáva aj svoje pomenovanie – LEGO. Za oficiálny začiatok histórie sa však považuje až 28. január 1958, kedy bol zaregistrovaný patent na malú umelohmotnú tehličku. Značka názvu a neskôr aj firmy vznikol spojením dvoch dánskych slov leg godt, čo v preklade znamená dobrá hra. Od roku 1964 sú súčasťou stavebníc návody a malé mini figúrky, ktoré poznáme dodnes, pribudli v roku 1978.

Plagát Sviatky jari

Sviatky jari

5. 4. 2022   –   13. 4. 2022

Horehronské múzeum po dvojročnej pauze opäť v predveľkonočnom období organizuje tradičnú predajnú výstavu prezentujúcu výrobky spojené s Veľkou nocou – SVIATKY JARI. Výstava ponúka rôzne druhy kraslíc zdobené tradičnými i inovatívnymi technikami (voskovanie, perforovanie, vyškrabávanie, maľovanie, olepovanie a iné), korbáče upletené z vŕbových prútov, výrobky z keramiky a dreva, rôzne jarné dekorácie, zdobené medovníky či veľkonočné sviečky. Návštevníci tak môžu prostredníctvom tejto výstavy obdivovať zručnosť a kreativitu regionálnych výrobcov a podporiť ich tvorbu.

Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí

19. 2. 2022   –   26. 3. 2022

Tajuplné bytosti v podobe figurín, poverové rozprávania či pútavú inštaláciu z etnografického fondu doplnenú svetelnou a audio technikou. To všetko nájdu návštevníci Horehronského múzea v Brezne aj počas jarných mesiacov. Unikátne zážitkové podujatie Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí tu pre verejnosť pokračuje počas sobôt od 19. februára až do 26. marca.

Plagát Hmyz z trópov

Hmyz z trópov

8. 2. 2022   –   13. 3. 2022

Horehronské múzeum opäť prináša pre svojich priaznivcov a návštevníkov výstavu prevažne tropického hmyzu zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, ktoré si zberateľ doviezol z expedícií po svetových kontinentoch, pod názvom „Hmyz z trópov“. Ojedinelá a rozsiahla zbierka predstavuje denné a nočné motýle z celého sveta – najkrajšie druhy vidlochvostov a babôčiek, lišajovité a okáňovité nočné motýle. Najpočetnejším vystavovaným druhom sú chrobáky z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky, ktoré prekvapia svojou rôznorodosťou a farebnosťou.

Plagát Jarné prázdniny v džungli

Jarné prázdniny v džungli

8. 3. 2022   –   13. 3. 2022

Pre všetkých návštevníkov bez rozdielu veku budú pripravené tvorivé dielne s tematikou hmyzu – Recyklovaný hmyz a Motýle maľované nožničkami, pre tých najmenších omaľovánky, puzzle a hravé pexeso z ríše motýľov. A toto všetko bude obohatené pútavou výstavou tropického hmyzu Hmyz z trópov zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, kde nechýbajú živé živočíchy – pavúky, škorpióny, pakobylky, mnohonôžky, šváby, strašilky.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Brezno sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@horehronskemuzeum.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@horehronskemuzeum.sk)!
15. 11. 2021
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?