V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Brezno - erb

Brezno

vytlačiť
Mesto Brezno
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1265 BR 121,96 km² 20 736 504 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Sviatky jari

Sviatky jari

5. 4. 2022   –   13. 4. 2022 Horehronské múzeum

Horehronské múzeum po dvojročnej pauze opäť v predveľkonočnom období organizuje tradičnú predajnú výstavu prezentujúcu výrobky spojené s Veľkou nocou – SVIATKY JARI. Výstava ponúka rôzne druhy kraslíc zdobené tradičnými i inovatívnymi technikami (voskovanie, perforovanie, vyškrabávanie, maľovanie, olepovanie a iné), korbáče upletené z vŕbových prútov, výrobky z keramiky a dreva, rôzne jarné dekorácie, zdobené medovníky či veľkonočné sviečky. Návštevníci tak môžu prostredníctvom tejto výstavy obdivovať zručnosť a kreativitu regionálnych výrobcov a podporiť ich tvorbu.

Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí

19. 2. 2022   –   26. 3. 2022 Horehronské múzeum

Tajuplné bytosti v podobe figurín, poverové rozprávania či pútavú inštaláciu z etnografického fondu doplnenú svetelnou a audio technikou. To všetko nájdu návštevníci Horehronského múzea v Brezne aj počas jarných mesiacov. Unikátne zážitkové podujatie Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí tu pre verejnosť pokračuje počas sobôt od 19. februára až do 26. marca.

Plagát Hmyz z trópov

Hmyz z trópov

8. 2. 2022   –   13. 3. 2022 Horehronské múzeum

Horehronské múzeum opäť prináša pre svojich priaznivcov a návštevníkov výstavu prevažne tropického hmyzu zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, ktoré si zberateľ doviezol z expedícií po svetových kontinentoch, pod názvom „Hmyz z trópov“. Ojedinelá a rozsiahla zbierka predstavuje denné a nočné motýle z celého sveta – najkrajšie druhy vidlochvostov a babôčiek, lišajovité a okáňovité nočné motýle. Najpočetnejším vystavovaným druhom sú chrobáky z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky, ktoré prekvapia svojou rôznorodosťou a farebnosťou.

Plagát Jarné prázdniny v džungli

Jarné prázdniny v džungli

8. 3. 2022   –   13. 3. 2022 Horehronské múzeum

Pre všetkých návštevníkov bez rozdielu veku budú pripravené tvorivé dielne s tematikou hmyzu – Recyklovaný hmyz a Motýle maľované nožničkami, pre tých najmenších omaľovánky, puzzle a hravé pexeso z ríše motýľov. A toto všetko bude obohatené pútavou výstavou tropického hmyzu Hmyz z trópov zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, kde nechýbajú živé živočíchy – pavúky, škorpióny, pakobylky, mnohonôžky, šváby, strašilky.

Plagát Starká, starký, poďme sa túlať

Starká, starký, poďme sa túlať

12. 10. 2021   –   31. 10. 2021 Horehronské múzeum

Mesiac október sa už niekoľký ten rok považuje za mesiac úcty k starším, preto sa niet čo čudovať, že 12. október je dňom starých rodičov. A práve v tento deň Horehronské múzeum spúšťa interaktivitu pod názvom „Starký, starká, poďme sa túlať“, určenú pre starých rodičov a ich vnúčatá. Cieľom aktivity je umožniť im stráviť spoločný čas pri „túlaní“ sa po meste Brezne a jeho okolí, riešiť zaujímavé úlohy, zabaviť sa a v neposlednom rade spoznávať naše okresné mesto v jeho detailoch a viditeľných maličkostiach.

Plagát Svet v kocke

Svet v kocke

3. 6. 2022   –   30. 9. 2022 Horehronské múzeum

Horehronské múzeum v Brezne a TatraLUG - slovenský LEGO® fanklub pripravili pre verejnosť jedinečnú výstavu zostavenú zo svetoznámej stavebnice LEGO® pod názvom „Svet v kocke“.

Túto úžasnú hračku netreba predstavovať pravdepodobne žiadnemu človeku a určite nechýba takmer v žiadnej detskej izbe. Otcom stavebnice je dánsky tesár Ole Kirk Christiansen, ktorý v roku 1932 vyrobil prvé tehličky. O dva roky neskôr dostáva aj svoje pomenovanie – LEGO. Za oficiálny začiatok histórie sa však považuje až 28. január 1958, kedy bol zaregistrovaný patent na malú umelohmotnú tehličku. Značka názvu a neskôr aj firmy vznikol spojením dvoch dánskych slov leg godt, čo v preklade znamená dobrá hra. Od roku 1964 sú súčasťou stavebníc návody a malé mini figúrky, ktoré poznáme dodnes, pribudli v roku 1978.

3 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Brezno zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Brezno?