V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

0 komentárov
vytlačiť
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Martin Michálek
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:00-16:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1,25 € 2,50 € 1,25 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Iveta Tomanová – Parallel Worlds / Paralelné svety

Iveta Tomanová – Parallel Worlds / Paralelné svety

29. 6. 2022   -   10. 9. 2022

Komorná výstava sochárky Ivety Tomanovej vizualizuje prostredníctvom figurálnej tvorby konfrontáciu dvoch svetov, ktorá sa globálnemu segmentu majetnejšej populácie v životoch prelína: sveta reálneho a imaginárneho (virtuálneho). Reálny sa často snažíme zo života vytesniť, virtuálny do svojich životov integrujeme. Tento trend mal v uplynulej dekáde vzostupnú tendenciu a výstava na tieto vplyvy v rôznych podobách poukazuje. Otázkou zostáva, do akej miery pandémia tento trend utvrdila, alebo naopak – narušila...

Plagát Peaks, Pics and Other Inconsistencies

Peaks, Pics and Other Inconsistencies

29. 9. 2021   -   27. 11. 2021

Medzinárodnú výstavu pripravil poľský kurátor Łukasz Białkowski. Vernisáž sa uskutoční v utorok 28.9.2021 o 16:30 v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa. Hlavnou myšlienkou, ktorú výstava prináša, je, že prístup poľských umelcov k horám sa viditeľne líši od prístupu, ktorý vyvoláva u Slovákov, aj keď umelci oboch národov odkazujú na rovnaký fyzický priestor a krajinu.

Plagát III. Trienále portrétu

III. Trienále portrétu

20. 4. 2021   -   31. 8. 2021

Vo Veľkej sále LGPMB predstavujeme výsledok otvorenej výzvy k účasti, ktorá bola vyhlásená koncom roka 2019. Salónny charakter má aj v dnešnej dobe veľký význam, pretože sa doň môžu okrem frekventovaných umelcov prihlásiť tiež autori, ktorí sú na scéne noví, alebo menej známi. Pluralitný celok ponúka ukážky tvorby takmer 50 autorov, čím ďaleko prekračuje svoje žánrové limity a vlastne predstavuje prierez stavom súčasného umenia na Slovensku ako takého.

Plagát Nie som tvoj objekt!

Nie som tvoj objekt!

17. 5. 2021   -   31. 8. 2021

Výstava Nie som tvoj objekt! predstavuje umelecko-kurátorskú intervenciu piatich členiek kolektívu Feministických (umeleckých) inštitúcií do zbierok Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa. Umelkyne Darina Alster a Kateřina Olivová a kurátorky Karina Kottová, Lenka Kukurová a Zuzana Štefková pripravili päť tematických sekcií, v ktorých pracujú so zbierkovými predmetmi šiestich storočí. Výber je doplnený tvorbou súčasných umelkýň a umelcov. Spoločným menovateľom je snaha o alternatívne spôsoby nazerania na diela a súčasne emancipácia vybraných umeleckých diel z klasických príbehov dejín umenia.

Plagát Akvizície 2002 – 2019 (maľby, sochy, objekty)

Akvizície 2002 – 2019 (maľby, sochy, objekty)

22. 9. 2020   -   6. 10. 2020

Výstava pozostáva z výberu diel - malieb, sôch a objektov nadobudnutých do zbierky Liptovskej galérie P. M. Bohúňa v rokoch 2002-2019. Zaujímavá je aj architektúra výstavy, kedy na ploche 450 m2 je umiestnených 22 závesných panelov.

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Z cesty I/18 v centre LM odbočiť doľava (v prípade príchodu zo smeru Žilina) alebo doprava (zo smeru Poprad) na ulicu Školská (blízko Stop Shopu), potom odbočiť doľava na Kuzmányho ulicu a na prvej odbočke opäť doľava na Tranovského ulicu. Na konci ulice je parkovisko pri galérii a Ev. kostole.

Verejná doprava

Z autobusovej stanice v L. Mikuláši autobusom MHD č. 2, 8, 9, 11- na zastávku Ul. Garbiarska centrum alebo na Ul.1. mája Rachmaninovo námestie (smer Okoličné, Podbreziny). Potom pešo z námestia Osloboditeľov alebo z Rachmaninového námestia na Tranovského ulicu (cca 5 min).

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (lgpmb@vuczilina.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (lgpmb@vuczilina.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?