V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

0 komentárov
vytlačiť
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Martin Michálek
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa© Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

Otváracie hodiny otvorené do 16:30

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:00-16:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
Dočasné výstavy zdarma1 € 2 € 1 €
Stále expozície zdarma1 € 2 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Kaligrafia = krasopis

Kaligrafia = krasopis

10. 3. 2020   –   6. 6. 2020

Výstava predstavuje písmo tak, ako vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Názov kaligrafia je odvodený z gréckych slov kalfos = krása a grafos = písanie. Je teda o umení krásneho písania, teda o krasopise.

Plagát Arnold Peter Weisz-Kubínčan - Umelcova (ťažká) batožina

Arnold Peter Weisz-Kubínčan - Umelcova (ťažká) batožina

28. 2. 2020   –   25. 4. 2020

Výstava vznikla vďaka príbehu neobyčajnej akvizície – daru diel Arnolda Petra Weisz-Kubínčana (1898 – 1945). Vďaka veľkorysosti pani Katariny Curtisovej a jej rodiny sa na Slovensko z USA vrátila významná časť umelcovej pozostalosti, zachránená matkou pani Katariny Zorkou Kahanovou-Ringovou (1910 – 1978), ktorá s ním prežila posledné obdobie života na Slovensku pred deportáciou do nacistického koncentračného tábora. Maľby, kresby, grafiky, skice, skicáre a výstrižky z dobovej tlače nám spolu s fascinujúcim príbehom prinášajú aj nové poznatky o rozsahu, povahe a kontexte jeho tvorby.

Plagát Viktória Lengyelová - Transcend the Spectacle

Viktória Lengyelová - Transcend the Spectacle

29. 1. 2020   –   7. 3. 2020

Nebýva to často, že sa na scéne zjaví autorka, ktorá ide proti prúdu súčasných tendencií, a to s takou vehemenciou, až je na prvý pohľad jasné, že jej musíme - ako kurátori či kritici - priznať status solitéra. Ten znamená špecifickú “imunitu”, nezasahovanie, neporovnávanie s trendom, a to aj napriek tomu, že solitérne vznikajúca tvorba môže byť konzervatívna, komplikovaná či intelektuálne nepriepustná.

Plagát Kristína Mésároš – Café Moon

Kristína Mésároš – Café Moon

27. 11. 2019   –   11. 1. 2020

Kristína Mésároš patrí k výraznej generácii maliarov, ktorí vstúpili na scénu súčasného vizuálneho umenia v posledných desiatich rokoch. Výstava jej malieb s názvom Café Moon prebieha v Malej výstavnej sieni Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. Autorka v nej predstaví výber zo svojich najnovších prác, v ktorých by sme márne hľadali jeden spoločný menovateľ. Charakterizuje ich živý autorský rukopis a špecifická atmosféra mimo všednosti každodennosti.

Plagát Lucia Tallová - Ostrovy

Lucia Tallová - Ostrovy

27. 11. 2019   –   11. 1. 2020

Výstava predstaví inštaláciu site specific a najnovšie diela z aktuálnej tvorby autorky, ktoré budú verejnosti prezentované po prvýkrát. Lucia Tallová vo svojich inštaláciách a trojdimenzionálnych kolážach pracuje so starými fotografiami a antikvárnym nábytkom. Fotografie dopĺňa citlivými intervenciami, napríklad pridaním farebnej škvrny, ďalšieho obrazu alebo objektu v rôznych manipulovaných polohách. Pre jej dielo sú charakteristické dva obrazové motívy – morská krajina a vzdušná atmosféra.

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Z cesty I/18 v centre LM odbočiť doľava (v prípade príchodu zo smeru Žilina) alebo doprava (zo smeru Poprad) na ulicu Školská (blízko Stop Shopu), potom odbočiť doľava na Kuzmányho ulicu a na prvej odbočke opäť doľava na Tranovského ulicu. Na konci ulice je parkovisko pri galérii a Ev. kostole.

Verejná doprava

Z autobusovej stanice v L. Mikuláši autobusom MHD č. 2, 8, 9, 11- na zastávku Ul. Garbiarska centrum alebo na Ul.1. mája Rachmaninovo námestie (smer Okoličné, Podbreziny). Potom pešo z námestia Osloboditeľov alebo z Rachmaninového námestia na Tranovského ulicu (cca 5 min).

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?