V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Podjavorinské múzeum

0 komentárov
vytlačiť
Podjavorinské múzeum© Zuzana Gešvandtnerová

Otváracie hodiny otvorené do 14:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 14:00-

Cenník 1,50 € Dospelí      0,10 € Deti (3-15 rokov)

Deti do 3rDeti 3-15rŠtudenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma0,10 €0,80 € 1,50 € 0,80 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom

20. 8. 2020   –   31. 3. 2021 Vhodné pre deti

Bývalé Okresné múzeum v Novom Meste nad Váhom, dnešné Podjavorinské múzeum, si v roku 2020 pripomína 70. výročie svojho vzniku. Sídli v barokovej budove, podľa jedného z majiteľov nazývanej Ghillányho dom alebo “Ghillányovec”, postavenej uprostred západnej strany námestia. Výstava 70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom predstavuje výsledky práce za obdobie rokov 1950 – 2020. Výstava dokumentuje výsledky činnosti múzea a výber zbierkových predmetov získaných v predmetnom období. Tešíme sa na Vašu návštevu!

Plagát 70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom

70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom

20. 8. 2020   –   13. 11. 2020 Vhodné pre deti

Bývalé Okresné múzeum v Novom Meste nad Váhom, dnešné Podjavorinské múzeum, si v roku 2020 pripomína 70. výročie svojho vzniku. Výstava "70. výročie založenia múzea v Novom Meste nad Váhom" dokumentuje výsledky činnosti múzea a výber zbierkových predmetov získaných v rokoch 1950 – 2020. Múzeum má bohatý a rôznorodý zbierkový fond, ktorým približuje vývoj spoločnosti na strednom Považí a výstava prezentuje predmety, ktoré verejnosť bežne neuvidí. Výstavu môžete vidieť v priestoroch múzea do 13.11.2020. Tešíme sa na Vašu návštevu!

Plagát Nové Mesto nad Váhom v praveku

Nové Mesto nad Váhom v praveku

13. 2. 2020   –   31. 7. 2020 Vhodné pre deti

Výstava nám približuje dve vybrané archeologické kultúry, ktorých stopy môžeme nájsť v Novom Meste nad Váhom a jeho okolí. Prvou z nich je bošácka skupina, ktorá dostala pomenovanie podľa prvých nálezov z neďalekej Bošáce, z polohy „Pohančeniščia“. Centrum jej rozšírenia sú hlavne obe strany Malých a Bielych Karpát. Sídliská bošáckej skupiny sa nachádzajú na miernych svahoch, alebo na vyvýšeninách (napríklad v Ivanovciach, alebo Podolí) a často bývajú opevnené. Druhá časť výstavy je zameraná na dobu bronzovú, hlavne na lužickú kultúru v Novom Meste nad Váhom.

Plagát Nové Mesto nad Váhom v praveku

Nové Mesto nad Váhom v praveku

13. 2. 2020   –   10. 5. 2020 Vhodné pre deti

Výstava Nové Mesto nad Váhom v praveku priblíži dve vybrané archeologické kultúry, ktorých stopy môžeme nájsť v Novom Meste nad Váhom a jeho okolí. Prvou z nich je bošácka skupina, ktorá dostala pomenovanie podľa nálezov z neďalekej Bošáce. Je to kultúrna skupina rozšírená v strednej fáze eneolitu. Vystavený bude hlavne keramický súbor z archeologického výskumu v Podolí. Druhá časť výstavy sa zameria na mladšiu dobu bronzovú, konkrétne na lužickú kultúru v Novom Meste nad Váhom. Priblíži záchranné archeologické výskumy, ktoré sa tu uskutočnili.

Plagát Pohyblivé betlehemy

Pohyblivé betlehemy

1. 12. 2019   –   28. 3. 2020 Vhodné pre deti

Expozíciu Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom aj tento rok tradične oživia pohyblivé betlehemy.

Autorom jedného z nich je Marián Mikulec, rodák zo Zemianskeho Podhradia. Centrom betlehemu je zobrazenie narodenia Ježiša Krista so Svätou rodinou vsadené do prostredia mesta Betlehem. Autor pri tvorbe betlehemov vychádzal z moravských ľudových betlehemov a stvárnenie betlehemu je blízke našim kultúrnym tradíciám. Epoxidové figúrky vytvoril podľa existujúcich originálov poškodených drevených sôch od neznámych autorov z Moravy.

Tešíme sa na Vašu návštevu. :)

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Nové Mesto nad Váhom sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?