V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Levice - erb

Levice

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1156 LV 61,00 km² 33 548 163 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Výstava k 450. výročiu úmrtia tekovského župana Štefana Dobó

Výstava k 450. výročiu úmrtia tekovského župana Štefana Dobó

2. 7. 2022   –   27. 11. 2022 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Štefan Dobó bol slávny protiturecký bojovník, majiteľ levického hradného panstva a kapitán obrany banských miest.

Výstava je rozdelená do dvoch častí.
V prvej sa venujeme životu Štefana Dobóa bohatému na jeho hrdinské činy a rovnako významnejším udalostiam jeho doby. Vystavené budú aj archeologické nálezy z Levíc dokumentujúce obdobie osmanských bojov, staré zbrane a grafické listy.

V druhej časti si prídu na svoje najmä deti (a možno nielen oni) ktoré v krbovej miestnosti Dobóovského kaštieľa nájdu drevené repliky zbraní (ktoré si môžu aj vyskúšať), puzzle z historickou podobou hradu a môžu si postaviť z kociek aj vlastný hrad.

Plagát Výtvarné spektrum 2022

Výtvarné spektrum 2022

8. 10. 2022   –   14. 11. 2022 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Regionálne osvetové stredisko v Leviciach Vás srdečne pozýva na výstavu - 59. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2022 v Tekovskom múzeu v Leviciach.

Plagát Pesničky trampských ciest

Pesničky trampských ciest

13. 8. 2022   –   30. 10. 2022 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Vyše sto rokov je tu tramping, tento česko-slovenský fenomén, a po celý čas sú tu s ním trampské pesničky. Mnohé z nich zľudoveli a málokto tuší, že prvý krát zazneli pri trampskom ohníku kdesi v lese.

Plagát Paleta štýlov XV.

Paleta štýlov XV.

4. 7. 2022   –   25. 9. 2022 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Tekovské múzeum v Leviciach a Škola umeleckého priemyslu Ladislava Bielika Vás pozývajú na výstavu maturitných prác žiakov.

Plagát Po páde slovenskej Tróje

Po páde slovenskej Tróje

6. 5. 2022   –   7. 8. 2022 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Od 6. mája do 7. augusta 2022 bude vo výstavnej miestnosti Kapitánskej budovy Tekovského múzea v Leviciach návštevníkom sprístupnená archeologická výstava približujúca dianie na území južného Slovenska v strednej dobe bronzovej (15. – 13. storočie p.n.l.). To nasledovalo bezprostredne po zániku staršej opevnenej osady na lokalite európskeho významu situovanej v Šuranoch, časť Nitriansky Hrádok, poloha Zámeček, ktorá si získala príznačné pomenovanie „slovenská Trója“.

Výstava je zameraná na prezentáciu archeologických nálezov zo strednej doby bronzovej (1550/1500 – 1300/1250 p.n.l.) pochádzajúcich z lokalít na južnom Slovensku. Tieto pamiatky odrážajú hmotný prejav karpatskej mohylovej kultúry, ktorej pomenovanie je odvodené od špecifického spôsobu pochovávania zosnulých.

Plagát Transcript

Transcript

25. 11. 2022   –   29. 1. 2023 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Richard Aradský sa v projekte Transcript sústreďuje na subjektívne chápanie zvukového vnemu. Zámerom je prepisovať priestorové zvuky prírodných úkazov do priestorových objektov a sôch pričom sa pracuje výlučne s prírodnými materiálmi nájdených v prostredí lužných lesov, kým v technologickej časti sú využívané skôr fyzikálne princípy, ako chemické a neprirodzené prvky. Všetky zvuky sú nahrávané prostredníctvom stereo diktafónu, ktorý umožňuje zaznamenávať priestorové znenie.

1 € Dospelí
0,50 € Deti
Plagát Z rozprávky do rozprávky

Z rozprávky do rozprávky

8. 11. 2022   –   26. 3. 2023 Tekovské múzeum Vhodné pre deti

Tekovské múzeum v Leviciach a Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre pozývajú na výstavu bábok a divadelných kulís s názvom „Z rozprávky do rozprávky“. Bábkarstvo na Slovensku a v Čechách je od roku 2016 zapísané na reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Predstavuje tradičný kultúrny prvok, ktorý v sebe spája dramatické, inscenačné, interpretačné, výtvarné i hudobné umenie. Je neoddeliteľnou súčasťou slovenskej divadelnej a literárnej tradície. Samotné bábky a divadelné kulisy predstavujú jedinečné umelecké dielka a remeselnú zručnosť ich tvorcov. Divadlo vyjadruje rôzne uhly pohľadu na svet, nakoľko sa zameriava na detského diváka, aj na výchovu v duchu morálnych hodnôt.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Levice zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Levice?